Dün akşam kötü hissettim kendimi biraz. Absolute Yalnızlık sendromu!

Eski sevgililerim geliyor bu aralar aklıma sık sık. Önce biri sonra bir diğeri… Bir şey fark ettim; onları düşünerek yürürken dün gece, eskiden “eyvallah” deyip de gitmek çok daha kolaymış!

Ayrılalı iki gün oldu sevgilim! Sen hala bir başka sevgilinle kalıyor, bir başkasıyla yatıyor ve çalışıyorsun.

Birazdan konuşacağız telefonda. Bende kalan, daha doğrusu birilerine kakalamam için verdiğin biletlerini gidip karının posta kutusuna atacağımı söyleyeceğim sana. Sen yine her zamanki gibi mırın kırın edeceksin. Abuk sabuk laflar sıralayacaksın! “Olmaz, oturup konuşalım. Beni çok zor durumda bırakıyorsun.“ diyeceksin.

Ben de “İstifa ettim.” diyeceğim çok sert bir sesle. “Yerime yeni birini bulsanız iyi edersiniz beyefendi!” diye de ekleyeceğim.

“Sevgilisi olduğunu iddia ettiği kadına yalan söyleyen, onu aldatan, gururuyla oynayan bir adam benim patronum olamaz.” diyeceğim belki de!

Hataydın canım. Ama ben de hataydım. Salak taklidi yaptığım için, anladığım her şeyi anlamamış gibi gösterdiğim için, seni anlamaya çalıştığım içim hataydım.

Değiştirmeye çalışmamalıydık birbirimizi.

Sokak kedisi değilsin sen, sokak köpeğisin sadece! Sokak köpeğini eve alırsın, anlamaz hayvan nimetin büyüklüğünü. Yemek koyarsın önüne; gider çöpü eşeler. Ağaç gövdelerine değil, el dokuması halılara işer. Yorar sahibini, çıldırttır!

Aslında sahibi sever onu. Acımıştır, üzülmüştür onun için ve göze alır tüm zorluklarını. Bekler günler boyu, yemek kabının yerini öğrenmesini, ayakkabı kemirmekten vazgeçmesini.

Ama olmaz, anlayamaz nimetlerden zavallı şey. Eski yuvasına dönmekten başka şansı yoktur artık.

İşte yine sokaklarındasın sen de sevgilim. Araban tamirden çıkmış, hayırlı olsun. Yeni bir tane daha arıyormuşsun hatta. Ve bir de motor tabii! Hoşgeldin sokaklarına! “Bir gecelik aşk” ya da “part-time lover” olmaya niyetli, şeyi kadar beyni olmayan, evli, çocuklu, menapoz öncesi son günlerini yaşayan kadınlar çoktan dökülmüşlerdir yollarına. Git tavla hepsini sırayla. Ya da hepsini bir anda! Faturalarını ödesinler, yemekler yapsınlar, eğlendirsinler seni!

Ama ben yokum artık daha fazla bu oyunda. Anlayamadın ilgimi, sevgimi. Gidiyorum. Kendime iyi eğitimli, cins bir uyuz köpek alacağım hemen!

Konuk Yazar