Yine bazı arkadaşlarım, bu paylaşımı pek sevmeyecekler, ama yazmalıyım.

Etrafınızda, nasıl radyo, ya da televizyon kanallarının frekansları varsa, aynı şekilde değişim ve dönüşüm potansiyeli olan başka enerjilerin frekansları da var.

Doğru ekipmanla, radyo ve televizyon frekansları ses ve görüntüye dönüşüyor ve siz bunları algılıyorsunuz. Ama mesela, artık cep telefonlarının frekansları da var. Üst kat komşunuzun mahremi de artık etrafınızda. Ve doğru ekipmanla bunlar da dekode edilebilir.

İnsanın mükemmele yakın bir dekode etme potansiyeli var. Gerçekten özenilip de yaratılmış bir makine. İşte bu harika ekipmana, yeni software’ler yüklerseniz, aynı makine, yeni yetenekler de kazanacaktır. Tıpkı, bilgisayarınıza, ya da telefonunuza yeni programlar yükler gibi, Matrix’te olduğu gibi, insan makinesi, yeni programlarla sürekli gelişir.

Bu aralar, “size filanca frekansı yükleyelim mi?” önerileri yoğunlaştı. Yükleyebilme potansiyelini, ya da ehliyetini sorgulamıyorum, ki aslında bu da çok önemli.

Ama sizin makineniz, bu yüklemeleri almak için hazır değilse, üzgünüm, bunların hepsi anlamsız.

Evrenin sonsuz olasılıklarında nelerin mümkün olduğunu kavrayabilmek, arınmamış bir zihinle talep edildiğinde sonuçsuz. Ya da “bundan daha iyi ne olabilir?” sorusu, eğer sonsuz olasılıklara gerçekten açık değilseniz, sadece verimsiz bir muhabbet. Çünkü bu tip bütün sorular, zihnin sınırlarında ve ruhun seçimlerinden habersizler.

Bu tip çalışmalarda, çok iyi niyetli çabalar var, onları değerli buluyorum. Zaten olacak olan istisnalar var, ve onlar gerçekleşiyor. Ama vaat edilen diğer faydaların hiçbiri gerçekleşmiyor. Açık uçlu sorulara yanıt gelmiyor, yüklemeler kalıcı olmuyor.

Bu yüzden, evrende, hiçbir parçanın bir diğerini değiştiremeyeceğini anlamak, ve kabul etmek gerekiyor. Evet değiştirici ve dönüştürücü frekanslar var. Evet, henüz basmayı bilmediğimiz birçok kumanda düğmesi var. Ama hepsini kendimiz yapmalıyız.

Bir noktayı vurgulamalıyım. İnisiyasyon ayrı. Doğru frekansa bağlanmayı, ve o frekansı bir başkasına aktarmanın metotlarını bilen öğretmenler farklı. Ama onlar zaten, sizi sizin yerinize dönüştürmek yerine, kendinizi dönüştürmenin avadanlıklarını veriyorlar.

Süper bir zihniniz var. Onu yeni programlarla güçlendirebilmek ve zenginleştirebilmek için birçok frekans da var. Ama bunu sizin yerinize kimse yapamaz.

Ve en önemlisi, bu frekansların çoğu, aslında daha fazla program yükleyebilmek için, zihninizi arındırma amaçlı. Kimseden, ya da hiçbir öğretiden medet ummadan, zihni arındırın ki, yeni programlara yer açılsın.

Yüklemeler ve cevapsız kalan ucu açık sorular yerine, yüklerden soyunmakta, ve çıplak kendimizken, sınırlı zihnimizin değil, ruhumuzun sınırlarını aşabilmekte buluşalım.

Ali Korkut Keskiner