Off olduk ki ne off. Biri biterken ötekisi, hah bunu atlattık şimdi sıra Venüs de, Satürn ay ters açı, plüto alemin delisi… Bahar ekinoksu da geçti, gökyüzünde ne oluyorsa bir öz burç bir yükselen tartaklayıp duruyor. Yeryüzü de haliyle benzeri. Tam off biraz dengelendik derken bir başkası geliyor, bu arada millet arıyor, imdat çığlıkları, hadi onların arkasını toplayalım, biraz enerjilerini dengeleyelim, dur şu çalışmayı da öğretelim, tamam şimdi yin-yang yogası, e biraz da koçluk falan, Allah ben de etkileniyorum dur bir de bana bakalım derken bir yeni çalkantı, her şey tekrar sil baştan. Bu aylardır böyle sürüp gidiyor ve sanırım artık bu hep böyle sürüp gidecek. 

Ben beni deşelemeye başladım başlayalı, ben spiritüel çalışmalara burnumu soktum sokalı hiç böyle yoğun bir enerji değişimi yaşadığımı hatırlamıyorum. Öğrendikçe mi daha ağırlaşıyor, yoksa zaten hep böyleydi de ben mi yeni fark ediyorum yoksa birileri bizimle dalga mı geçiyor onu bilmem ancak bu sefer musluk sonuna kadar açık bu kesin.

Bizimle çok eğlendikleri de kesin, bakıp bakıp halimize gülüyorlardır herhalde. Şu sınırlı algımızla, iflah olmaz ego santrik zihnimizle ve kendi kendimize açtığımız sayısız tuzakla çok eğleniyorlar, bu da kesin.

Ne zaman ki “ben biraz şunu özümsedim, bak bu sefer anladım sanırsam” diye düşünecek olsam hiç vakit kaybetmeden arka arkaya sınavlar başlıyor. Nefes alana aşkolsun. Bu yıl sınav soruları da pek kazık. Bir de bir öncekinden biraz düşük bir not aldıysan bir sonraki, allah yardımcın olsun.

Bilgi senin alanına girene kadar sorun yok ancakkk sana dokundu mu o bilgiden sorumlusun arkadaş. Ya öğrenmeyeceksin kulaklarını tıkayacak, gözlerini yumacaksın ve yaşayacaksın eski formatınla, ama ağlamayacaksın, yada aldıysan o öğretiyi şikayet etmeden adam akıllı gereklerini yerine getireceksin. Öyle ucundan tutmaca yok. Zaten kaçarın da yok.

Fark ettiğini tutacaksın yakasından, bırakmayacaksın. Dur ya sonra bakarım dedin mi yandın ki ne yandın. Eskisi gibi değil, sonrası falan yok. Sonra dedin mi sonra o konuyla ilgili süper bir dayak geliyor demektir. Sen o dayağın etkilerini anlamaya çalışırken de bir kaç tane eski temizlenmemiş kalıp, korku vs. giriyor araya ohh şenlik var. Su bulandı. İşin komiği kimse de boş durmuyor. Su bulandı mı fırsattan istifade önce bedenin giriyor devreye. Biraz eksiğim var tamamla diye bağırmaya başladı mı, onu da duyacaksın. Duymadın mı? Önce bağışıklık sistemi yerle bir, sonra da sırada ne varsa artık. Sen de uğraş dur; bir bu halsizlik, bir o hastalık, ahan da bir de moral bozukluğu. Allahh eğlenceye gel. Fark ettiğin de gitti, bu arada edemediklerinde, eh onlar da sonra ya kaldı, Hadi sana kolay gelsin.

Her ne olursa olsun, bilgi senin alanına girdi mi sorumlusun arkadaş, fark ettin mi tamam. O zaman, taa ki farkındalığın olana kadar deneyimleyeceksin, bırakmayacaksın ipin ucunu, bir an bile dikkatini çekmeyeceksin ondan.

Bir an bile dikkatini çekmeyeceksin kendinden.

Zaman değişti, ben, ben var ya ben diye dolaşamayacaksın artık.

Bilgi sana dokundu mu uyanık olacaksın. Açıp bakacaksın, önce ona sonra kendine. Hadi şöyle toplaşın da bir bakalım hepinize de yok artık. Tek tek her birinin sürecine saygı duyarak ilgileneceksin onlarla. Geriye dönüp bakma devri de bitti artık. O eskidendi, geçmişi eşeleyip travmaları aramaya da ne vaktin var ne de artık iznin var. Bi bakıyım dersen yandın, kala kalırsın oralarda maazallah. Yola devam durmak yok.

Fark et, hazmet, temizle ve devam et.

Yenileri sırada, sen durma. Fark et, hazmet, temizle.

Farkındalık?

O Geliyor, sen devam et….