(Bu notları Zeynep Alan Sevil Güven’in Facebook duvarından derledik.)

“Karşıma iyi insanlar çıksın” diye dua etmeyin. Edecekseniz “karşıma dengeli insanlar çıksın” diye dua edin.

İyi insanlar size ve diğerlerine iyilik yaparlar ve ruhunuz bu iyiliğin altında ezilirse dengeyi kurmak için ya size bir kötülük çeker ya da o iyi kişiye -doğrudan ya da dolaylı- bir kötülük yaptırarak dengeyi kurmaya çabalar.

Dengeli insanlar sizle dengeli alışveriş ederek ruhunuzu da dengeye davet ederler…

*****

Zihnimizin konfor alanı kadar dar ve sıkıcı bir yer yoktur. Normal olabilmek için norm yaratıp ona esir oluyoruz. Bizim gibi olmayanı da anormallik, gericilik, aşırılık, sınırda kişilik gibi etiketlerle dışlıyoruz.

Ortalama insan kadar sıkıcı olmak bize iyi geldikçe biz daha çoooook debelenir, çooook normlar yaratıp çoooook candaşımızı anormal listesinde etiketleriz!

Normumuzu öpeyim…

İçimdeki aidiyet adına ortalamada kalmayı seçen parçalarım, Vallahi sizi gördüm, inanın yarattığım için çok üzgünüm, özür diliyorum, lütfen beni bağışlayın, size ve verdiğiniz bütün hizmetlere teşekkür ediyorum, şimdi hepinizi godzilyon kez sevgi ve ışıkla yıkayarak yaratımınızı iptal ediyorum.

RaWGaBPOC&PODA9SBaB

*****

Spiritüel farkındalığın başlamasından az sonra kişide “ben artık OL’dum” inancı başgösterir. OL’muş falan değilsinizdir, sadece egonuz güçlenmiştir.

Egonuz onun oyunlarını daha fazla fark etmenize razı değildir. Onu görmenizi ve değişmenizi değil, sizden saklanmayı ve sizi yönetmeye deavm etmeyi istiyordur.

Uyanık OL’ma hali sizi alçak gönülde ve yüksek bilinçte tutan tek yol değilse de çok etkili bir araçtır.

Egoma ve ona yenilmeye % 100 EVET, egoma ve ona yenilmeye izinliyim ve BEN Daima uyanık olarak egomdan sadece varoluşumu sürdürme aracı olarak yararlanmayı seçiyorum.

*****

Dr Strange: Kötünün ille de ölümsüzlük kazanmak için k.çını yırttığı, zamana dokunulursa sonuçları doğar diyen salakların yaptığı onca çalışmanın bir başka versiyonu. Onca emeğe ve teknoloji için harcanan paraya yazık.

Neyse ki öyle ya da böyle “sorumluluğunu almaya hazırsan bütünün hayrına olacağına inandığın seçimleri yine de yapabilirsin” diye mini bir mesaj da eklenmiş.

Savaşmamızdan zengin olan güruhun gerçekten dönüşebilecek bir mesaj veren her hangi bir Holywood Filmi yapılmasına izin vereceğini düşünmek de benim saflığım her halde…

*****

Az önce çocuğu bir durumdan (sanırım Adana’daki patlama söz konusu) kıl payı kurtulmuş bir annenin sayfasında “toptan yok olun” benzeri bir feryat okudum.

Yeterince üzgünken duvarına yazmadım, düşündüklerimi buradan yazıyorum. Belki görür, görmezse de biz okur içimizi dönüştürmeye gayret eder o durumda olan insanlarımıza da böyle destek sağlarız.

Allah korumuş derler ya! Öncelikle geçmiş olsun sonra bilin ki Allah karmalara ve kontratlara göre koruyor. Lanet, bela okuyunca da pek de iyi karmalar açılmıyor.

Kurtul(a)mayanlar da bizim çocuklarımız değil mi?

Toptan geberin dediğimizde içimizdeki karanlığa ne olduğunu sanıyoruz acaba?
Biliyorum şok durumu var, biliyorum ateş düştüğü yeri yakıyor, biliyorum sözlerim şu anda çok kızdırıyor…

Biliyorum da yine de birbirimize tam da böyle zamanlarda daha çok destek olmak için en iyi yol olduğuna inandığım farkındalık kazandırmayı seçmekten başka yol da bulamıyorum.

İçimdeki terörist korkmasaydın korkutmazdın. Ne kadar çok korkum olduğunu göstermezdin. Seni bu kadar karanlıkta, bu denli korku içinde tuttuğum için özür dilerim.

Lütfen beni bağışla, teşekkür ediyorum, seni seviyorum.

Zeynep Alan Sevil Güven