Bu meditasyon yaşamın içinde ilişkide olduğumuz diğerleri ile aramızda uyum, ahenk ve bütünlük sağlamak konusunda yardımcı olur. Özellikle çiftler arasındaki bağı güçlendirmek, daha derin ve nitelikli bir iletişim geliştirmek, hislerimizle bağlantıya geçmek, gerçek manada samimiyeti deneyimlemek ve ruhsal bütünlüğe adım atmak için gereklidir. Her biri 8 dk’lik 5 farklı aşamadan oluşan bu meditasyon 40 dakika boyunca sürecektir, bu sure içinde tamamen sessiz bir iletişimde kalmalı ve konuşmamalısınız. Kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetler seçebilir veya çıplak olabilirsiniz . Meditasyon boyunca oturma pozisyonunda olacağınızdan sırtınızın rahat olmasına özen gösterin. Öncesinde sıcak bir duş almanız, ağız ve vücut bakımına önem vermeniz, ağır kimyasal kokular kullanmamanız meditasyonun sizin için daha derin geçmesini sağlayacaktır. Rahatsız edilmeyeceğinizden emin olduğunuz özel bir zaman hazırlayın, kokusuz mumlardan odanızın içine istediğiniz kadar yerleştirebilirsiniz. Hazır olduğunuzda meditasyon için çalışmayı yapacağınız partneriniz ile birbirinize dönük olarak yakın mesafede karşılıklı oturun. Aranızdaki mesafe kol ve bacakların birbirine temas edebileceği bir açıklıkta olmalıdır. Bacaklarınızı birbirinizin bacaklarının üstüne gelecek şekilde rahatça uzatabilirsiniz. Oturma pozisyonunu aldıktan sonra eslerden biri ellerini avuç içleri yukarı bakacak şekilde bacaklarına paralel olarak açar. Diğeri avuç içleri aşağı bakacak şekilde partnerinin avuçları ile birleştirir. Parmaklar bileklere uzanmalı ancak sert bir şekilde kavranmamalıdır. Hafif bir dokunuş bağlantının kurulması için yeterlidir. Önemli olan avuç içlerinin temas etmesidir. Parmak uçlarının her biri mutlaka bileklere dokunmalı ancak baskı uygulanmamalıdır. Pozisyonunuzu aldıktan hemen sonra meditasyona geçmeye hazır olduğunuzda kendinizi birazdan başlayacak olan müziğe bırakabilirsiniz.

1- Şimdi partnerinin gözlerine bak. Bakarken baktığının gerçekte kim olduğunu görmeye izin ver. Bu bağlantının senin için ne ifade ettiğini ve sana nasıl hissettirdiğini gözlemle. Bedeninin tümüyle farkında ol. Kurduğun bu görsel iletişimde bedeninde ve duygularında olan biteni izle.

2-Şimdi ellerini çöz, sol elini partnerinin göğsüne kalp merkezine koy ve göz bağlantısına devam et. Baktığın gözlerde hep gördüğün belki de bu ana kadar farkında olmadığın sevginin sana akmasına izin ver. Bunun için herhangi bir zorlamaya ihtiyacın yok. Yalnızca bak. Bakan gözler ol.

3- Bu aşamada pozisyonu bozmadan biriniz aktif ve verici, diğeri tamamen pasif ve alıcı olmalıdır. Bu secimi yapmakta zorlanırsanız bunun yaşamanıza nasıl yansıdığının farkında olun.

Pasif olan sen gözlerini kapa ve derin bir teslimiyet ile kendini partnerine bırak. Aktif olan sen partnerinin aurasını yavaş ve yumuşak dokunuşlarla oksa. Burada bedene dokunmadan bedenin çevresinde ulaşabildiğin tüm enerji alanına temas et. Dokunmak için kendini zorlama buna ihtiyacın yok, dokunuşun kendisi ol ve bırak ellerin kendi ritmini yakalasın.

4- Şimdi aktif olan sen gözlerini kapa ve alıcı olmak üzere kendini aç. Pasif olan sen gözlerini aç ve verici olmak üzere kendini ellerinin dansına bırak. Partnerinin aurasını okşarken onun enerji alanına bu şekilde temas etmenin tadını çıkar. Ellerinde oluşan hissiyatın farkında ol. Gözlerin ellerinin hareketine eşlik etsin ve içindeki hayranlığın yüzeye çıkmasına izin ver. Bu senin çok özlediğin bir vuslat halidir. Bu kutsi hal kavuşmadan önceki son yakınlıktır.

5-Şimdi birbirinin gözlerine bakarken yükselmekte olan şükran duygusuna güven ve ona tümüyle izin ver. Gözlerini ayırmadan partnerinin ellerini tut, kendini doğal uyumuna ve enerjinin akışına bırak. Beraberce sonsuzluğa uzanan bu yolculuğun içinde erimeye, kaybolmaya bütünüyle kendini unutup yeniden var olmaya hazır ol

SATH Bilinç Okulu