Sene 2002. Paris’de The Reconnection seminerindeyim. İçim içime sığmıyor. Kitabını okuduktan sonra bende orada bulunan herkes gibi büyük bir heyecanla Dr. Eric’ i bekliyorum.

“Bu enerji değil. Bu bir sanat, felsefe ve bilim” diyen ve ardından insanın içini ısıtan ve güven veren “Şifacı ben değilim” diyen bir insan. Seminer sırasında beni çok etkileyen sözlerinden bir tanesi de “Bir tekniğe aşık olarak kalmamalısın. Ona teşekkür edip basamakları çıkmalısın”

Tekrar Bağlantı Semineri bana özgür bir şifacı olmamı sağladı. derKi okurları için bu şifanın kapısını açan ve kitabı tam 25 dile çevrilen tatlı dilli, dünya insanı sevgili Eric Pearl ile bir söyleşi yaptım. Keyifli okumalar dilerim.

Nilgün: Sevgili Eric, bu sefer karşında bir gazeteci değil 7 senelik bir asistanın var. Televizyon programlarından, röportajlardan nihayet seninle baş başa bir söyleşi yapma fırsatı bulduk. Bu konuşmalarımız derKi.com’da yayınlanacak.

Eric: Tamam o zaman. Hadi başlayalım.

N: Eric 7 Mart ‘da İstanbul’da üçüncü şifa seminerimizi vereceğiz. İstanbul’u çok sevdiğini ve Türklerle aranda bir bağ olduğunu söylüyorsun. Nasıl hissettin ilk geldiğin 2005 senesinde?

E: Havaalanından çıktım. Derin bir nefes aldım. İşte o an eve dönmüş gibi hissettim. Sanki benim evim hep burasıydı. Şehri tanıdıkça aşık oldum diyebilirim. O duygularımı hiç kaybetmedim. Senenin 300 günü dünyanın bir ucundan diğer bir ucuna gidip seminerler veriyorum, sen de biliyorsun. Ne zaman bir kaç gün dinlemek istesem, aklıma hep İstanbul’a gitmek geliyor. Boğaz’da bir balık yemek, dostlarımı görmek, sohbet etmek.

N:Bu bizler için de gurur verici. Biz de seni aramızda görmekten çok hoşnut oluyoruz. İlk sorum en çok sorulan sorulardan birisi olacak. Reconnective Healing – Tekrar Bağlantı Şifası nedir? Sen buna enerjiden öte bir şey diyorsun. Işık ve bilgi olarak tarif ediyorsun.

E: Şifa bir çok şekilde gerçekleşir.Tekrar Bağlantı Şifası ile çalışırken salt “enerji” şifasından çok daha fazlasıyla çalışıyoruz. Salt enerjininötesine genişleyen bir şifalandırma ve kendi içinde “ışık” ve “bilgi” taşıyan çok katmanlı şifalandırma tayfı kullanıyoruz.Bilinç – Gerçek.Farkındalığımızı arttırarak kendimize kim ve ne olduğumuzu bilme izni verince, Tanrı ile, sevgi ile ve evrenle bir olabiliriz ve farkındalığımız arttıkçabirbirimizle olan bağımızın da farkına varırız.

“Tekrar Bağlantı Şifası”, araştırmacılarının ilk defa burada olduğu kanısına vardıkları bir şifa formu.Buyeni “Tekrar Bağlantı Şifası” frekansları dünyanın önde gelen doktor ve tıbbi araştırmacıları tarafından incelenmiş ve kanıtlanmıştır. Kaynağı ve işlevi üzerine yapılan çalışmalarbu güne kadar tıp dünyasını şaşırtmaya devam etmiştir. Bu araştırmaların sonucunu www.TekrarBaglantı.com sayfasında okuyabilirsiniz.

Tekrar Bağlantı Şifası bizi herkesle ve her şeyle çok daha derin bir seviyede yeniden bağlar ve bu yeniden bağlama o anda bizi resmin bütünüyle birleştirir.Bu birleşim aniden gerçekleşir. Bu da bizi şimdiye kadar erişebilmek için çeşitli güçlüklere katlandığımızşifa frekanslarınaotomatikman ulaştırır. Şifa teknikleri ve prosedürleri “okunur”,” öğrenilir”, “ezberlenir” ve “basamaklar”, “kalıplar”, “kurallar” ve “reçeteler” sıkı sıkıyauygulanmalıdır. Halbuki büyük resimle bağlantımız kurulduğunda, bütün bunlara derhal erişiriz. Ne kadar güçlendirici ve özgürleştirici!

Yapılan araştırmalar bunun Reiki, Johrei, Qi Gong vs gibişimdiye kadar bilinen bütün şifa enerjisi frekanslarını kapsadığınıgöstermektedir. Aynı zamanda bize “teknikleri” aşma, korku tabanlı ritüelleri bırakma ve yöntemleri öğrenip ezberleme külfetinden kurtaracak imkanı sağlamaktadır.Bu seviyede bir şifalandırmanın gerçekleşmesinin sebebi kendimizi vebize gelen insanları “yeniden birleştirdiğimizdendir”.İşte bu yeniden birleştirme bizi orijinal bütünlüğümüze, evren ile bağlantımıza, bizi her şeyle olan birliğimize götürerek şifanın meydana gelmesine izin verir.

N: Şifa sence nedir? Sen nasıl algılıyorsun şifayı?

E: Şifa dengedir.Arazların ortadan kalkması değildir.Eğer öyle olsaydı, tedavi veya terapi olarak tanımlanırdı.Dengeyi getirdiğimizde, artık bir maksada hizmet etmediği için semptomlar kendiliklerinden ortadan kalkar, çünkü hastalığın ortaya çıkmasının sebebi artık yoktur. Bu gerçek şifanın esasıdır.

N: Arizona Üniversitesinde neler yaptın? Bizimle paylaşır mısın lütfen?

E: Tekrar BağlantıŞifası üzerine yapılan araştırmalardan birinde, çoğu çeşitli şifatekniklerinde master hoca olan ve geri kalanın dahiç böyle bir şeye inanmadığı yaklaşık 80 denek kullanıldı.Bu kişiler Arizona Üniversitesi’ne getirildiler ve birtakım testlere tabi tutuldular.Bu kişilerin kalp dalgaları, beyin dalgaları, gama radyasyon dahil vücut emisyonları—ve hatta uzaktan objeleri hareket ettirme güçleri incelendi.Aklınıza ne geliyorsa yapıldı.Sonra beni uçakla getirerek bu insanların bu frekanslara temas etmesini sağlamayı, üzerlerinde taşımasını ve en iyi şekilde nasıl kullanacaklarını öğretmemi istediler.Katılımcıların yaklaşık %90 ı yeni şifa frekanslarını derhal çok net bir şekilde fark ettiler.Günün sonunda herkes fark etmişti.Bu şekilde onlara bu işi yaparken duyarlıklarını arttıracakve etkin şifa pratisyenleri haline getirecek şeyleri öğrettik.Seminerden sonra bütün katılımcılar tekrar laboratuarlara götürülüp test edildi.Hepsinde inanılmazfiziyolojik değişimler, nefes değişimleri ve hatta kalp ve beyin dalgalarında değişimler okundu. Bu üniversitenininanılmaz buluşlarda biri de, bu yeni eğitilmiş pratisyenlerin kalp dalgalarının üzerinde çalıştıkları insanların beyin dalgalarına uyumlanmış olduğuydu! Bu araştırmacıların şimdiye kadar görmediği bir şeydi ve Reconnective Healing Şifalandırma frekanslarının eşsiz ve geniş kapsamlılık kapasitesini gösteriyordu.

N: Bunu herkesin öğrenebileceğini biliyorum. Eğitimlerde anlatıyorum. Ama bir de senin ağzından duymak isterler.

E: Bunun en güzel tarafı öğrenim kolaylığı.Bu şifa frekanslarını taşımaya sadece kitabı bile okuyarak başlayabilirsin.Bana nasıl olduğunu sorma bana.Gerçekten bilmiyorum.Kitap basılırken yayınevinın içinde ellerimi sallayarak mürekkebi filan kutsamadım.Ama işe gerçekten vakıf olabilmek için bir hafta sonu eğitiminden geçmeleri gerekiyor

N: Bu hafta sonunda ne öğreniliyor?

E: Bu çalışmada Teknik öğrenmiyorsunuz. Tekrar Bağlantı ŞifasıReiki, Jorei veya Jin Shin değil.Qi Gong, Mah Jhong veya Beijing hiç değil.Şimdiye kadar rastladiğınız hiçbir teknikdeğil.ReconnectiveHealing Şifalandırma asla bir teknik değil. Tekniği aşan bir çalışma.

N:Bu değişik şifa tekniklerini meydana getiren nedir? Sen hep bu teknik değil, teknikden de öte birşey diyorsun. Biraz ürkütücü bence…

E:Teknikler aslinda sizi belli bir duruma getirecek ritüellerdir.Fakat, bir çoğunuzun esefle fark ettiği gibi, tekniği öğrenmek sizi esas varılması gereken duruma erişmekten alıkoyar.Bisikletlerin yanlarına takılan eğitim tekerlekleri gibidir.Maksat size bisiklete binmeyi öğretmektir, ama o tekerlekleri kaldırdığınızda ustaca bisiklete binemezsiniz ve de deneyiminizin keyfi olmaz.

Tekrar Bağlantı Şifası sizi tekniğin ötesine, bir varoluş şekline taşır.Artık siz bu şifa enerjisisinizdir veo da sizdir.Elinizden onunla beraber titreşmekten başka bir şey gelmez.Dikkatinizi topladığınız anda sizden akmaya başlar—ve bazen de akışın kuvveti sizin dikkatinizi odaklar.İşte bu şekilde Tekrar Bağlantıenerjisiile çalışmaya başlarsınız- farkına vararak- dikkatinizin ona odaklanmasını sağlayarak.Birçoğunuz için kitabı okuduğunuzda bile başlayacaktır.

N:Bir kitaptan belli bir enerjiyi “fark etmeyi” nasıl öğrenebilir insan? Az önce ona benzer birşey söyledin.

E:Sözlüğünüze koyabileceğiniz çok önemli bir kelimeyle cevap vereceğim: Bilmiyorum.İnsanların enerji akımının onlarla birebir etkileşime girdiğinde nasıl harekete geçtiğini de bilmiyorum.Bir otelin balo salonunun en ücra köşesindeki bir insanın ben salonda yürürken nasıl aktive olduğunu da bilmiyorum.Daha kalabalık buluşmalarda ben sadece sahneye en yakın sıralar arasında yürüyebilirken, balkondaki insanların nasıl bu enerjilerin varlığının belirtisi olan duyumları aldıklarını da bilmiyorum. Bu işi öğrendikten sonra insanlar sizinle etkileşimdeyken de aynı duyumları alacaklardır.

N: Eğer insanlar kitaptan bunları yakalanabiliyorsa niye seminere katılsınlar ki? Beni arayıp bunu soran çok oluyor.

E:Çünkü kural olarak yeni veya bize yabancı bir şeyin bize öğretilmesinden daha çok faydalanırız.Bize daha gelişmiş birinden gelecek talimatlar bizim ilerlememizi çabuklaştırır.Aynı zamanda, bir şeyin bize gösterilmesi, yazılmışı okuyup gözümüzün önünde canlandırmaya çabalamaktan çok farklıdır.Etkin kullanım seviyesine ulaşmayı kolaylaştırır.Seminerler ve kitaplar birbirlerine destek olan değerlerdir. Seminerler size kişisel etkileşim, serbestçe akan paylaşımın yoğunluk ve dinamizmini verirken, kitaplar düşünülmüş ve komprime hale getirilmiş bilgiler sunar, ve her ikisi de sizin farkındalığınızın değişik yönlerine hitabeder.Kitapları değişik tempolarda okuyup özümlersiniz – sizin temponuz – ve bilgi değişik şekillerde kodlanarak sizinvarliğınıza nüfuz eder, her an geri dönüp bakma olanağınızı da unutmamak gerek.Ama sadece bir kitaptan alamayacağınız şey, bir grup ortamının paha biçilmez etkileşimidir – sorular, belirsizlikler, şüphecilik – ve bütün bunlara verilen cevapların sizin gözünüzün önünde kanıtlanmasının yarattığı sürpriz duygusu.Ve kitaplar genellikle bir bilgi kaynağı olmalarına rağmen, birşeyi görüp deneyimlemek bizi bilginin ötesine taşır.Görmenizde “bilmeklik”, “bilmemekliğinizde” ustalık yatar.

N: Şifaya inanmıyorsam ve daha önce hiç şifa yapmamışsam yine de kursa gelip öğrenebilir miyim?

E:Daha önce şifalandırma deneyiminizin olmaması bir şey değiştirmez.Herkes ilk geldiğinde deneyimi veya eğitimsel geçmişi ne olursa olsun aynı seviyededir.Ve genellikle bütün seminerlerde de aslında kendi gelmek istememiş te yanındaki tarafından getirilmiş birisi vardır.Ve siz inşaat işçisinin Reiki Master Eğitmeni ile aynı özgüven ve dürüstlükle çalıştığını gördüğünüz anda bu yeni hediyenin basit ve muhteşem güzelliğinin farkına varırsınız.Bu etkileşimli katılım atmosferinde,keşif ve öğrenmenin herkesin yeteneklerinin ne kadar yükseldiğini görürsünüz.Bir grup katılımında sanki görünmez bir alan hepimizi birbirimize bağlar gibidir ve bu yeni evrimimizi katbekat arttırır.Hepimiz her saniye değişiyoruz aslında.Ama bir haftasonunu enerjilere dalmış bir şekilde geçirmek için söylenecek çok şey vardır… beraberce.

Tekrar Bağlantı ŞifasıYeni, değişik ve gerçektirVe hayatınızın geri kalanında dramatik bir iyileşme yaratabilir.Bu bizim şimdimiz.Bu bizim geleceğimiz.

N: Eric zamanımız doldu. Yarım saat sonra TV çekimin var. Hazırlanmamız gerekiyor. Türkiye seni Mart ayında sabırsızlıkla bekliyor. Bu güzel sohbet için çok teşekkür ederim.

E: Ben çok teşekkür ederim. 7-9 Mart 2008 tarihinde İstanbul’da Dedeman Otelinde seminerimiz var. Web sitemizde ayrıntıları mevcut. www.tekrarbaglantı.com

Konuk Yazar