Bir döngüye girdiysen ve de bir türlü çıkamıyorsan, çıkışın tek anahtarı yine sendedir. Çünkü o döngüye kendini sokan sensin ve de burada mutlaka yüzleşmekten kaçtığın bir durum vardır. Onu keşfedip, yüzleşip helalleşmek, seni bu döngüden çıkarabilecek yegane yoldur.
Dün gece Amazon Prime’da “Küçük Mükemmel Şeylerin Haritası” filmini izledikten sonra içimde böyle bir cümle belirdi. Soru cevaplarda sık sık “döngüye girdim çıkamıyorum, nasıl çıkarım” sorusu geliyordu ama net bir yanıt belirmiyordu içimde. Dün bu filmle birlikte anahtar geldi ve sizlerle paylaşmak istedim. ?
Hasan 'Sonsuz' Çeliktaş

18 Kasım 1976'da Mersin'de doğdu. Toros Koleji'ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'ne girdi. Fakültesini çok sevdiğinden mezuniyeti sonrasında oradan ayrılamadı ve asistan kadrosunda eğitim hayatına devam etti. 2005'te ise İzmir'e yerleşti. 2001 yılında "Sonsuzlukotesi" mail grubunu kurmasıyla başlayan yazarlık hayatı, önce 2002'de sonsuzlukotesi.com'u, daha sonra da 2004'de derKi.com'u kurmasıyla devam etti. Bir yandan da Cosmopolitan, Esquire, Yeni Aktüel, Zodiac, Akşam Brunch gibi dergilerde ve Akşam Gazetesi'nde serbest yazar olarak yazıları yayınlandı. 2011'de ise Anadolu topraklarından doğup Amazon.com'da yayınlanan ilk Türk Spiritüel dergisi "The Wise"ı oluşturdu. Halen yazmaya devam ediyor. Duru Sonsuz ile Özün Dünya'nın babası sıfatıyla onlara rehberlik yapmaya çalışıyor...