Orjinal Adı: Interstellar – Yıldızlararası

Yapım Yılı: 2014

Ülke: ABD, İngiltere

Yönetmen: Christopher Nolan

Oyuncular: Ellen Burstyn, Matthew McConaughey, Mackenzie Foy, John Lithgow, Timothee Chalamet.

Film, Kip S. Thorne’nun evrende ‘” solucan deliklerinin ” gerçekten var olduğu ve bu sayede zamanda yolculuğun mümkün olabileceği teorisinden ilham alınarak yapılmış.

Filmin hikayesi bir grup cesur kaşifin bu deliklerden birine gitmeye karar vermesi sonrasında gelişiyor. Bu bilinmeyen boyuta yapacakları yolculukta, birlikte kalabilmek için verdikleri mücadele her birini ayrı zorluklarla karşılaştırıyor.

Yıldızlararası, Christopher Nolan ve Jonathan Nolan tarafından yazılan, Christopher Nolan tarafından yönetilen bilim kurgu türündeki 2014 yapımı film. Muhteşem replikleri ile “zamana, aşka, ruha” bakış açınızı değiştiriyor. Bir BAŞYAPIT denilebilinir… Vaktiniz varsa ve sıkılmayacaksınız muhakkak izleyin derim çünkü film üç saat sürüyor.

-Aşk bizim icat ettiğimiz bir şey değildir. Aşk gözlemlenebilir, çok güçlüdür.

Bunun da bir anlamı olması gerekiyor.

– Sevginin tabii bir anlamı vardır, eğer toplumsal yararı, toplumsal bağları ve çocukları varsa…

– Biz ölmüş insanları da seviyoruz. Bunun toplumsal yararı ne ?

– Yok.

– Belki de bu daha büyük bir anlam içeriyor. Belki henüz anlayamadığımız bir şey. Belki de bu bizi bilinçli olarak algıya madığımız bir üst boyutun kanıtıdır, bir eseridir. Yıllardır görmediğim, tanıdığım birisi için kainatu aşıp geldim ki bu insan muhtemelen ölmüş olabilir.

 

Aşk bilinçli olarak boyutlar arası zaman ve uzayın ötesine geçirebildiğimiz tek şeydir. Henüz anlayamasak bile, Aşka güvenmeliyiz.

https://www.youtube.com/watch?v=vVJeYMRam0o

spirituel filmler