Kral mumyalarının Yeni müzeye nakledilmesi süreci Mısır’a bilinç atlattı resmen. Günlerdir Mısır sitelerini takip ediyorum. Özellikle şu iki konuda müthiş bir hareket var: Birincisi tarihlerine, miraslarına sahip çıkmak. Mısır’a gidenleriniz bilirler bu konuda Mısırlılar’ın miras bilinci çok zayıftı. O Kral mumyalarının müzedeki hallerini de biliriz. Antik Mısır eserlerine sadece gelir kapısı olarak baktıklarına da şahit olmuşluğumuz vardır. Ama şimdi “Onlar bizim krallarımız” bilinci ayaklandı. Elbette ki 125 milyonluk ülkenin hepsinde olması mümkün değil. Ama tutuşması gereken meşaleler ateşlendi ya.
Tabii önemli bir tartışma konusu da o Mısırlılar, bu Mısırlılar mı? Araplar Mısır’a 7. Yüzyılda geliyorlar. O vakte kadar Eski Mısırlılar Roma yönetimi altında çoktan asimile olmuşlar. Rahipler dağılmışlar. Hristiyanlık zaten tapınakları yıkmış. Ama sonuçta oradaki halk da buharlaşmıyor. Yeni gelenlerle karışıyor ve genetik aktarılıyor. Ben Mısırlılar arasında o kadar asil ve seçkin ruhlu Mısırlılar tanıdım ki evet işte bunlar o ruhun devamı dedim. Ama o ruhla alakası olmayan niceleri de vardı. Fakat bir hakikat var 1400 senedir Mısır, Araplara emanet ve eninde sonunda bu miras bilincinin tetiklenmiş olması çok değerli. Elbette zaman içinde yeni nesillere birlikte bu bilinç daha da yayılacaktır.
mısır’da bilincin uyanışı
İkinci önemli konu ise bu tören vesilesiyle Mısırlılar kadınlarını çok onurlandırdılar ki Mısır için bu büyük bir şey. Mısır, Atatürk olmasa biz nerelerde olurduku bizlere çok güzel sergiler ve kadınlar geri plandadır. 10 defa geldim gittim, çok az Mısırlı kadın tanıdım. Turistik alanlarda falan ağırlıklı erkekler çalışır. Fakat bu törende Mısırlı kadınlar önplandaydı ve Mısırlılar da kadınlarını onore ediyorlar günlerdir takip ediyorum. Elbette bir günde bir şey değişmez ama bu bile bir adımdır, bir tohumdur onlar için. Bir de çıkıp Isis için ilahi söylediler daha ne olsun.
Bununla birlikte elbette nice farklı teori de okuyorum tören için. Sonuçta işin içinde politika ve güç gösterisi de var mıydı? Elbette vardı. Adamlar Nil Nehri suyu için Etiyopya ile kapışıyorlar. Etiyopya Dünyanın en büyük barajlarından birisini kuruyor Nil üzerine ve bu Mısır için çok korkutucu. Başkanları Sisi’nin duruşunda falan yaydığı frekansta bu enerji de vardı ve bunun kokusunu alanlar da oldu.
Fakat bunu görmekle birlikte kendi gücümü bu yöne vermiyorum. Çünkü buraya verdiğimde enerjimi bu sefer çatışmayı, karanlığı, laneti desteklemiş olurum. Sadece Mısır için değil, kendi realitem için de… Ben mirasına sahip çıkmaya, Kutsal Rahmin onurlandırılmasına şahit olmayı seçiyorum ve seviyorum. Sürecin rahmetine bakıyor ve ayakta alkışlıyorum. Benim realitemde bu tören muhteşem bir onurlandırma törenidir. Benim için Hakikat budur. ?
Selam olsun güzel Mısırlılar’a… ?
Hasan 'Sonsuz' Çeliktaş

18 Kasım 1976'da Mersin'de doğdu. Toros Koleji'ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'ne girdi. Fakültesini çok sevdiğinden mezuniyeti sonrasında oradan ayrılamadı ve asistan kadrosunda eğitim hayatına devam etti. 2005'te ise İzmir'e yerleşti. 2001 yılında "Sonsuzlukotesi" mail grubunu kurmasıyla başlayan yazarlık hayatı, önce 2002'de sonsuzlukotesi.com'u, daha sonra da 2004'de derKi.com'u kurmasıyla devam etti. Bir yandan da Cosmopolitan, Esquire, Yeni Aktüel, Zodiac, Akşam Brunch gibi dergilerde ve Akşam Gazetesi'nde serbest yazar olarak yazıları yayınlandı. 2011'de ise Anadolu topraklarından doğup Amazon.com'da yayınlanan ilk Türk Spiritüel dergisi "The Wise"ı oluşturdu. Halen yazmaya devam ediyor. Duru Sonsuz ile Özün Dünya'nın babası sıfatıyla onlara rehberlik yapmaya çalışıyor...