Ay dayanamayacağım yine 45 yaşındaymışım gibi ahkam ve tespitlerle dolu bir yazı yazacağım. Belki hak verirsiniz de ben de yaşından büyük konuşan, ukala, pre-kızkurusu imajımdan bir an olsun kurtulurum. Konum: (Yine) ikili ilişkiler bağlamında bekar kadınsal sorunlar. Ama bu kez tespitim fena değil gibi.

Şimdi efendim, her bir küsür yılda bir genel bir ikili ilişkiler sorunu patlak verdiğini fark ettim. Hani hiç tanımadığınız bir kadınla ayak üstü üç dakika konuşsanız bile kanka kıvamına gelmenizi sağlayan ortak problemden bahsediyorum. Hani sıra ile adam kaynaklı sorunlar anlatılır da dışarıdan dinleyen bir kişi sıkılıkla “Ayneeen”, “Hah, al benden de o kadar”, ” İşte tam da bu”, ” Sen mi ben mi?” laflarını duyar ya o sorunlardan bahsediyorum.

Bir ara sorun adamların ilişkiye başladıktan sonra aniden soğumaları ve ilgisizleşmeleri idi bu yaklaşık bir- bir buçuk yıl kadar hüküm sürdü. Ardından gelen popüler sorun isim koymak konusundaki anlaşmazlıklardı. “Yani biz neyiz ki şimdi?” olan hani. Sex and The City o ara o isimlendirilemeyen şeye hafif argo bir isim buldu (bknz.2. Sezon 14. Bölüm: The Fuck Buddy), rahatladı kadınlar. Sonraki popüler sorun bu durumun isimlendirilmesi ile sapıtan erkek güruhunun kuralsızlığı ile ilgiliydi. Neyse ki Pr. Aş.* kuralları geldiler de olay tatlıya bağlandı, kız grupları içindeki garip durumlar çözülmüş oldu. Sonraki sorun adamların ilişkiye yanaşmaması sorunu idi ki kadınlar kişisel gelişimlerinde level atlamak sureti ile kah kabullenerek, kah bir alt standardın erkeklerini zorlayarak çözdüler olayı. Ve öyle böyle 2010 yılının sonuna gelmiş olduk…. Şimdi iddiam geliyor…

2010 yılı genel kadın sorunu adamların her ilişkiyi başarı ile tek gecelik ilişkilere çevirmeleri idi tespitlerime göre. Ama şimdi yıl biterken durum değişmeye başladı. Bu da beni düşüncelere itti. Artık tek gecelik ilişki için çekilen numaraları yemez olan kadınlar tam da tongaya düşerek değil, sadece istedikleri zaman bunu yaşar hale geldikleri anda… Bam… Gelecek sorunun kokuları gelmeye başladı. Ah… Çok tehlikeli. Umarım yanılırım ama bence gelecek bir yılın sorunu; Kadınların hissizliği yüzünden, tahminimce, kendi erkek egoları ile barışamaz hale gelen adamların artık evrimleşmiş bir tek gecelik ilişki anlayışına geçecek olmaları. Evet, evet… Duygusal tek günlük, teke gecelik ilişkilerden bahsediyorum. Kendilerini aşık olduklarına inandıran adamların sayıları artıyor. Bayağı bayağı aşıkmış gibi takılıyor adamlar. Görürseniz şaşırmayın. Ha bilin bir de; gerçek değil, üç-beş gün sürüp geçiyor. Diğer sorunların aksine bu sefer yemezseniz çok pis aşındırıyor adamları o da sürprizi işin….
Arkadaşlarınızı dinleyin, barlarda fısıldaşan iki üç kişilik kız gruplarını dinleyin, ilk defa tanıştığınız bir kadına bu konuyu açın hatta… Söylediğimin doğru olduğunu fark edeceksiniz. Artık gerisini aranızda konuşursunuz….