Uzun zamandır hasretle bekliyorduk… Şimdi kavuşmanın vaktidir inşallah…

17-24 Mart tarihleri arasında Hasan Sonsuz ile Mısır’a gidiyoruz birlikte.

Piramitlerin başkenti Kahire’den, Tanrıça İsis’in güzel şehri Aswan’a oradan da Kadim Mısır’ın başkenti Luxor’a uzanacak unutulmaz bir seyahat bekliyor bizleri…

Eğer siz de bu yolculuğa katılmak isterseniz detayları öğrenmek için sonsuz@derki.com adresine mail atabilir veya 0 530 575 19 33 nolu telefona mesaj yollayabilirsiniz.

Yolculuk Programı

Gün 1: 17 Mart Pazar (Kahire)

Sabah 3:55 Egypt Air uçağı ile Kahire’ye uçuyoruz. İlk ziyaret edeceğimiz bölgeler Mısır’ın ilk başkenti Memphis ve Sakkara olacak. Sakkara’da resmi tarihe göre yapılmış ilk piramit olan Djoser Piramiti’ni ve Apis boğalarının gizemli evi Serapheum’u ziyaret edeceğiz. Sonrasında otelimize yerleşip. Ardından yeni açılan Büyük Mısır Müzesini göreceğiz. Gece Kahire otelindeyiz.

 

Gün 2: 18 Mart Pazartesi (Kahire)

Sabah önce Piramitler bölgesini, Büyük Piramit’i ve Sfenks’i ziyaret edeceğiz. Kahire şehri içinde yeni açılan ve firavun mumyalarının bulunduğu müze de ziyaret planımızda. Gece Kahire otelindeyiz.

 

Gün 3: 19 Mart Salı (Aswan)

Bu sabah erken saatte Aswan’a uçuyoruz. Mısır’ın en büyüleyici noktalarının başındadır Aswan. Tanrıça İsis’in şehridir. Nil Nehri burada başka bir güzel akar. İlk olarak İsis Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında gün içinde ise Elephantine şehri ve Nübye Köyünü göreceğiz. Bugün ayrıca Nil Nehri’ne de gireceğiz. Gece Aswan otelindeyiz.

 

Gün 4: 20 Mart Çarşamba (Aswan)

Gündüz arzu eden dostlarımız için Abu Simbel Tapınağı ziyareti mevcut olacak. Aswan’dan 3.5 saat uzaklıkta olduğu ve erken kalkıldığı için opsiyonel olarak eklenmiştir programa Abu Simbel. Tapınağa gitmek istemeyenler ise Nil Nehri üzerinde keyifli bir Felluca teknesi gezisi yapacaklar. Öğleden sonra ise Nil Nehri üzerinde 3 gün geçireceğimiz Cruise’umuza check in yapacağız.

 

Gün 5: 21 Mart Perşembe (Kom Ombo – Edfu)

Nil nehrinde tekne ile yolculuğumuzun ilk durağı Kadim Mısır’ın şifahanesi Kom Ombo Tapınağı. Ardından ise Edfu’daki muhteşem Horus Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz günün ilerleyen saatlerinde. Gece Cruisedayız.

 

Gün 6: 22 Mart Cuma (Luxor)

Kadim Mısır’ın başkenti güzeller güzeli Luxor’dayız bugün. Bugün iki büyüleyici tapınağı ziyaret edeceğiz: Abydos’taki Seti Tapınağı ve de Dendera’daki Hathor Tapınağı. Gece de Luxor tapınağı ziyaret planımızda. Gece cruisedayız.

 

Gün 7: 23 Mart Cumartesi (Luxor)

Bugün önce Krallar Vadisini, sonra da 3. Ramses’in Medinat Habu’daki tapınaklarını, Memnon Heykellerini ve alabaster fabrikasını ziyaret ediyoruz. Öğleden sonra ise kadim dünyanın en büyük tapınağı Karnak’tayız. Gece Luxor’daki otelimizdeyiz.

 

Gün 9: 24 Mart Pazar (Luxor)

Uçağımız öğleden sonra olduğu için gündüz hem Luxor Tapınağını hem de Luxor pazarını ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından ise Egypt Air uçağı ile Luxor’dan Kahire aktarmalı olarak İstanbul’a dönüyoruz.

 

* Yolculuğumuz TURSAB belgeli 13776 belgeli “Fısıldıyan Yollar” acentası işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

 

Hasan 'Sonsuz' Çeliktaş

18 Kasım 1976'da Mersin'de doğdu. Toros Koleji'ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'ne girdi. Fakültesini çok sevdiğinden mezuniyeti sonrasında oradan ayrılamadı ve asistan kadrosunda eğitim hayatına devam etti. 2005'te ise İzmir'e yerleşti. 2001 yılında "Sonsuzlukotesi" mail grubunu kurmasıyla başlayan yazarlık hayatı, önce 2002'de sonsuzlukotesi.com'u, daha sonra da 2004'de derKi.com'u kurmasıyla devam etti. Bir yandan da Cosmopolitan, Esquire, Yeni Aktüel, Zodiac, Akşam Brunch gibi dergilerde ve Akşam Gazetesi'nde serbest yazar olarak yazıları yayınlandı. 2011'de ise Anadolu topraklarından doğup Amazon.com'da yayınlanan ilk Türk Spiritüel dergisi "The Wise"ı oluşturdu. Halen yazmaya devam ediyor. Duru Sonsuz ile Özün Dünya'nın babası sıfatıyla onlara rehberlik yapmaya çalışıyor...