Baharın ilk günlerini yaşadığımız bir zamanda yayına giren , sizlere “merhaba” diyen bu dergide, yazım da baharla aynı frekansta olsun; okundukça şöyle misler gibi bahar koksun, çiçek açsın gönlünüzde istedim.

 

Ben sizlere merhaba derken bir mevsimin yenilendiğini yüreğimde, tüm bedenimde hissediyorum. Sizleri de bu frekansa taşımak istedim. Tüm sıkıntılarınız son bulsun, tüm sorularınız yanıt bulsun istedik bu dergimizde.

 

Alanlarında uzman arkadaşlarımızla sizler için bir araya geldik ve bu dergiyi çıkartmak istedik. Amacımız, sizler için ulaşması zor olan kişilere ulaşmak, ve tüm sorularınıza cevap bulmaya çalışmak.

 

Şimdi baharı hissedin… kendinizi baharın getirdiklerine açın… yenilenin… kurumuş dallarınızda yapraklar yeşersin… tomurcuklar açsın… bırakın olgunlaşsın… herkese meyve versin… bir kış boyunca bahara hazırlanmadınız mı?

 

Şimdi, tüm sorunlarınızda kullanabileceğiniz kısa bir bilgi vermek istiyorum. Farkında olun ya da olmayın hem sağlığımız hem de düşüncelerimizi kontrol etmek açısından büyük bir değişim ve dönüşüm yaşamaktayız.

 

Bugün, sizinde bildiğiniz bir konuda, yaratma gücünüzle ilgili yazacağım. Bu dönem, özellikle “ bu dönem” bol bol yaratabilirsiniz (Bu dönemde geriye gidebilmek çok zor. Bunu başaranlar varsa onları direnmelerinden ve tüm kapıları kapama yeteneklerinden dolayı kutlarım). Yaratma gücünüz olduğunu hep biliyordunuz, ama şimdiye kadar bunu etkin bir şekilde ve her istediğiniz anda kullanamadınız. Yaratmalarınız daha çok tesadüfler şeklinde -körün taşı rastgele- şeklinde gerçekleşti. Oysa artık istediğiniz gibi yaratabilirsiniz. Nasıl mı?

 

Bilip, emin olmak! Evet herşeyin benim ve tüm yaratılmışın hayrına olduğunu biliyorum. Verilen her “Hediye’yi”sonsuz kucaklıyorum ve herşey daha iyiye gidiyor. Diğer bir değişle bu “İMAN” etmekti ve bunu bir sürü saçma sapan saldırılar arasında sabit tutabilmek çok zordu. Bazen bu imanda olabildiğimiz gibi, az da küfürler edip “senin de, yaratacağının daaaa, hep mi bana ? ha ha bir de sen buyur vur” demedik değil.

 

Şimdi ilk olarak bu imanı sabitlemeye çalışalım. O bir yerde, aklımızın, gönlümüzün bir köşesinde dura dursun. Hayır oralarda tutamıyoruz diyorsanız bari dilimizde olsun.

 

Gelelim bilinçli yaratmanıza; evrende herşeyin bir enerjisi var. Bu enerji aynı anda mevcut değil mi? Bir örnek vermek istiyorum ama herşeyin de bunun gibi gerçekleştiğini unutmayalım. Birimiz ölümün acısını yaşadığı anda diğerimiz doğumun sevincini yaşamıyor mu? Birimiz hastalıktan, ağrıdan, acıdan kıvranırken bir diğerimiz son derece sağlıklı olarak spor klüplerinde sıçrayıp hoplamıyor mu? Birimiz para sıkıntısı çekerken bir diğerimiz nereye ne yatırım yapsam, neler alsam diye düşünmüyor mu? Öyleyse herşey aynı anda her yerde mevcut.

 

Para mı? İstiyorsun git al. Çok kolay, çok basit. Sadece kuantum sıçrama yapacaksın. Enerjini hastalıklı yokluk alanından, sağlıklı bolluk alanına sıçrat. Yükselt demiyorum; herşey aynı anda, aynı seviyede mevcut. Sadece sıçrat, geçiş yap.

 

Deneyin görün. Yazarken kolay, uygularken zor diye düşünenleriniz olduğunu biliyorum.

 

Ama sadece deneyin. Bakın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Zaten bedensel değişimleriniz bunu sağlayabilmek için gerçekleştirildi. Tüm hücresel zayıflıklarınız gideriliyor. Sadece alışık olmadığınız şeyi yapın, bilinçli yaratın, talep edin, olsun.

 

Sevgiyle kalın, sizleri bahar müjdeleriyle karşılamak çok güzeldi.