Uzun bir aradan sonra dün 3.celseyi gerçekleştirdik dün gece KumbaRA ile… Acilen bu celsenin dağıtımını istedi kendileri, “görevli arkadaşlar da gereken önemi gösterirlersa sevinirim” dedi… “Hoşgeldiniz Sn.KumbaRA”
 
“Hoşbulduk, nasıl gidiyor, dediğimiz gibi her mahalle de trilyonerler oluşmaya başladı mı ?”
“Valla trilyonerler değil de müritler oluşmaya başladı aslında, bana e-mail göndererek, size soru sormak isteyenler ve celselere katılmak isteyenler var… ayrıca trilyonerlerin oluşmasına devletten destek yerine, köstek geliyor… Neymiş ?… 6 sıfır atacaklarmış paradan… Böyle giderse bir zamanlar her mahallede yaratılan milyonerler de yok olacak gibi gözüküyor.

“Sen üzme kendini biz de başka bir yol buluruz o zaman, ayrıca 2012 yılına kadar trilyoner oldunuz ya da bir şekilde yırttınız, yırttınız… Yoksa biliyorsun bizim gibi birilerine kanallanan ya da dallanan diğer tüm muhteremlerin ortak bir görüş ve kararı var, maya ‘lara da bakarsan aynı olayı göreceksin zaten, takvimlerinde 2012 ‘den sonrası yok. (Bu arada prensler hep bir ağızdan bağırmaya başladılar… ‘En büyük 2012. başka tarih yok’ ) Yani bu ne demek olabilir, Dünya 2012 ‘den sonra ‘Reset’ edilecek. Yahu prenslerim neydi bu reset ‘in türkçesi ?….”

“Peki ne tavsiye ediyorsunuz, muhterem ?”

“Tövbe tövbe…..” “Tövbe tövbe…”

“Ne oldu Sn.KumbaRA ?”

“Yahu sen ne problemli bir adamsın, bu 3. celse….. her celse de senin çakralarını prenslerle beraber temizliyoruz, pırıl prıl yapıyoruz… yine tıkanıyor, yine tıkanıyor”

“Nasıl yani ?”

“Böyle hızlı kirlenen çakraları, yükseldiğimden bu yana ilk defa görüyorum. (Bu arada prensler de homur homur, homurdanıyorlar…)

Hemen şöyle hızlıca… kafamdan birşeyler geçti, bir zamanlar bu çakra temizliği işini duymuştum, bir arkadaşım meleklerle anlaşmış ve çakralarını zaman zaman sevabına onlara temizletiyordu, bu melekler aleminde de işsizlik had safhada herhalde… ya da yurdum insanı çok zorda, hakikaten acilen yeni trlyonerlere ihtiyaç var (!!) diye düşünmüştüm o zamanlar…

Birden silkindim ve geri döndüm bu düşüncelerden… “bu hafta vereceğiniz eKOnoMİK bilgilere gelelim isterseniz” dedim muhtereme…

“Tamam” dedi… “Söyle uyduruk kağıtlardan uzak dursunlar, zaten cari açıkta büyümekte, sonu ne olur bilinmez… İMKB30 hisselerinden alsınlar, bütün paralarını da aynı kağıda yatırmasınlar… ve hepsi de bu kadar….

“Anlaşılan gidiyorsunuz ?”

“Yok canım nerdeeeee, sen işine bak biz bir müddet daha prensler ile burada kalacağız, senin çakraları ve kirlettiğin ortalığı temizleyeceğiz, daha sonra biz kendimiz gideriz….

Bütün gece çalıştılar, tıkırtılardan uyuyamadım….

Reha Ersavcı