Tantra, spiritüel uyanışın çok saf bir yoludur. Aydınlanma kavramı, bilincin erişebileceği nihai başarıyı tanımlar. Tantra, evrenle nihai doyuma ulaşma amacına dünya nimetleri üzerinden yaklaşmaktadır. Ve der ki; Sev Dünyayı ve sev dünya nimetlerini…

Aydınlanmaya giden yol, dünya nimetlerini sevmekten geçer!

Cinsellik, enerjiyi zorlayan temel dürtüsel yaşam gücümüz olduğu için çok önemlidir. Onu sahiplenmeli ve kucaklamalıyız, böylece aynı enerji bütün vücudumuzda ve benliğimizde hareket etmeye başlayabilir.

Tantra eğitimleri Tantra’nın öz’ünü kavrayarak, cinsel enerjimizi sahiplenme ve kucaklama yönünde güçlü adımlar atmamızı sağlar, cinsel enerjimizi tüm bedenimiz ve benliğimizde hareket ettirmenin yollarını öğretir, Yin ve yang enerjilerinin hareketini tanıyarak, Tantra yolu ile içimizde bütünsel dengeye ulaşabilmemiz için bizlere alan açar.

Spiritüellik ve Cinsellik arasındaki bağın idrakine varma zamanımız geldi çünkü sevgili Osho yeni dünyanın Tantra üzerinden kurulacağını söylemektedir. Tantra, kadın ve erkeğin birbirine aşkla, duayla, meditasyonla yöneldiği bir hakikat yoludur.

Osho şöyle der;
“Tantra “kendini olduğun gibi kabullen” der. Bu derin bir kabulleniş, kendinle; gerçek dünya ile nirvana arasında hiçbir boşluk yaratma! Tantra için boşluk yoktur. Hiçbir ölüme ihtiyaç yoktur. Bu daha çok bir alışkanlıktır. Bu alışkanlık için kendini kullanmalısın.
Benliğinin, bedeninin, temel hücreleri cinseldir. Bu yüzden insan zihni cinsellik etrafında döner.

Savaşarak içinde farklı bir merkez yaratırsın.

Ne kadar çok savaşırsan farklı merkezle o kadar bütünleşirsin. O zaman cinsellik merkezin olmaz. O zaman cinsellik senin enerjin olmaz. Farklı bir enerji ve farklı bir varoluş merkezi oluşur.

Tantra için cinselliğin enerjisini kullanman gerekir. Onunla savaşma. Onu dönüştür. Onunla dost ol, bu senin enerjin. O kötücül değil, kötü değil, her enerji yalnızca doğaldır. Doğru kullanıldığı zaman dost olur, yanlış kullanılırsa düşman olur. “

SATH Bilinç Okulu