Suyun üzerine yazı yazmak gibidir yaşam. Sen yazdığını sanırsın, yazdıkça geride hiçbir şey kalmaz. Senin yaptıkların yada yapmadıkların tıpkı bir rüya gibi. Hakikatte olan hiçbir şey yok.

Farz et bir film seyrediyorsun. Kendi hayatının filmini. Niye ciddiye alıyorsun ki? Seyret, oyna, eğlen ve geç…^^ Niye gerçek sanıyorsun ki? İçinde ‘’sen’’ olsan da gerçekte hiçbir şey yok. Seni yanıltan da bu zaten; içinde senin olman (kaptırıyorsun kendini). Sen olsan da çık bak, seyret kendini, nasıl da ciddiye alıyorsun ve tutunuyorsun suya yazdığın yazılara, sanki geriye dönüp baktığında bir şey kalacakmış gibi.

Rüyalarımıza sadece bir rüya diyoruz da, rüya dışındaki rüyaya gerçek sanıp yapışıyoruz. Oysaki içi de rüya, dışı da rüya. Hepsi rüya. Yaptığın, yapıyor olduğun, yapmış olduğun hepsi suya yazdığın yazılar. Hepsi su.

Seyir koltuğuna oturtunca kendini, o zaman oynanan rolleri görüyor ve ciddiye almıyorsun. Biliyorsun ki çevirdiğini sandığın film gerçek değil. Sadece BİR film. Çünkü oynanan bütün roller( kurban, fail, kahraman) boş bir perdeye yansıyanlardır. Hepsi senin zihninden yansıyanlardır. Yönetmenim uyanık ol!:)) sadece senin de içinde olduğun bu filmin şahidi ol! Keyifle…^^

Peki gördüğümüz bu rüyaların, faydası yok mu? Ya da

Şahidi olduğumuz bu filmi niye çekiyoruz?

İçine girip çıktığımız bu rüya aleminin maksadı ne?

Nasıl ki bir rüya gördüğümüzde, sabah uyanıp manasını merak ediyorsak, niye gördüm ki bu rüyayı, anlatmak istediği gerçek nedir? diye soruyorsak.

Hepsi sabah olup uyandığımızı sandığımız dış rüya aleminde suya yazdığımız yaşamlara tutunuyor olmamızdan. Oysaki rüya içinde rüya görmeye devam ediyoruz. Peki neden?

Uyanmak için nihai olan gerçekliğe!

Tüm rüyaların manası, oynanan rollerin içeriği, hepsi seni gerçekliğine, şahitliğine, onun da ötesine taşımak için. Seni taşıdılar fakat onlar gerçek değillerdi.

O yüzden de filmini seyret, keyif al, tanığı ol! Ama kendini filmine kaptırma;)

Sana verdiği mesaja bak, seni ulaştırdığı nihai gerçeğe bak;)

Şükürler Olsun!

00.47

Münire Mine Arslan