İyi bir film, tek cümlede anlatılabilecek bir senaryoya sahip olan filmdir. O net, tek cümle üzerine neler giydirilir neler…
İyi bir muhabbet alanı da, net ve temiz bir soruyla açılır. Burada temizlik önemlidir, çünkü bazı vakitler cümle net gibi görünür ama arkasındaki niyet yanıtı almak değildir. Gerçekten yanıtı almaya hazır olduğunuzda, soru da net çıkar, ihtiyacınız ile anda eşleşmiştir ve akan yanıt size öyle bir gelir ki içinizdeki kilidi açan anahtar olur.
Diğer türlüsü zihin jimnastiğinden, zihinsel gevişe kadar uzanan süreçleri tetikler. Soruyu sorarsınız, bir yanıt da alırsınız, ama o yanıtı alır bir kenara koyarsınız. Eve alıp da sonra okurum dediğiniz bir kitap gibidir.
Zihin der ki şimdi: Aaa ne güzel, evde bir sürü kitabım var vakti geldiğinde okunmayı bekleyen, olsun beklesin varsın. Peki ya size bu kitapların hepsinin evinizde değil de, sırtınızda sizinle birlikte gezdiğini bilseniz ne yapardınız? İşte vakitsiz bilginin yükü buradadır.
Bu yüzden eğer gerçekten bir yanıta ihtiyaç varsa, soru da net belirir. O eşleşmenin de tadına doyum olmaz… 🙂
Hasan 'Sonsuz' Çeliktaş

18 Kasım 1976'da Mersin'de doğdu. Toros Koleji'ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'ne girdi. Fakültesini çok sevdiğinden mezuniyeti sonrasında oradan ayrılamadı ve asistan kadrosunda eğitim hayatına devam etti. 2005'te ise İzmir'e yerleşti. 2001 yılında "Sonsuzlukotesi" mail grubunu kurmasıyla başlayan yazarlık hayatı, önce 2002'de sonsuzlukotesi.com'u, daha sonra da 2004'de derKi.com'u kurmasıyla devam etti. Bir yandan da Cosmopolitan, Esquire, Yeni Aktüel, Zodiac, Akşam Brunch gibi dergilerde ve Akşam Gazetesi'nde serbest yazar olarak yazıları yayınlandı. 2011'de ise Anadolu topraklarından doğup Amazon.com'da yayınlanan ilk Türk Spiritüel dergisi "The Wise"ı oluşturdu. Halen yazmaya devam ediyor. Duru Sonsuz ile Özün Dünya'nın babası sıfatıyla onlara rehberlik yapmaya çalışıyor...