Sevgili üstadım Fatma Meryem Suna ile geçenlerde bir muhabbetteyiz. Dedi ki: “Gözler hep yaratıma dikilmiş, yaratım deyince herkes koşmaya hazır; ama onarım deyince pek kimse gönüllü olmuyor. Şimdi şurada parti yapalım desem sen de hemen koşarsın, ama boru patlamış Hasan önce onu onarmamız gerekiyor desem yerinden kalkmak istemezsin. Adam çağıralım dersin. Hatta bir de ne gerek vardı şimdi diye söylenirsin. Ama dostum yaratım onarımla geliyor.
Şimdi bir bina düşün duvarlarındaki borudan su sızıyor. Duvarlar nem almış. Oradaki çatlağı onarmadan üzerine boya yaparsan ne olur? Geçici olarak boyalı görünür ama sonra da duvar yine dağılır di mi? İşte bu sebeple önce onarım ihtiyacı var mı ona bak. Daha sonra o onarım sana yaratımı getirir.”
Esasında konuştuğumuz kuzey ve güney ay düğümleri idi ve güney ay düğümünün cepte görülmesi ve de orayla ilgilenilmeyip kuzeyin peşinde koşulması üzerineydi muhabbetimiz. Üstadımız ise bilakis güneydeki onarımın kuzeye taşıyacağının altını çizmisti muhabbetimizde.
Laodekia Antik Tiyatro’da dün geceki konseri görünce bu sözleri geldi Meryem Hocamızın. Tiyatroyu 8 sene önce ilk gördüğümde aynen ilk karedeki gibiydi. O hali bile çok etkileyici idi. Ama aradan geçen yıllarda gerçekleşen onarım sonrası gelen muhteşem yaratımı da görüyorsunuz sonraki karelerde. 1690 yıl sonrasında gerçekleşen bir konser.
Eyvallah sevgili üstadım.
Ve de Laodekia’daki bu onarım için Prof. Dr. Celal Şimşek ve ekibinin ellerine sağlık. 🙏
Hasan 'Sonsuz' Çeliktaş

18 Kasım 1976'da Mersin'de doğdu. Toros Koleji'ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'ne girdi. Fakültesini çok sevdiğinden mezuniyeti sonrasında oradan ayrılamadı ve asistan kadrosunda eğitim hayatına devam etti. 2005'te ise İzmir'e yerleşti. 2001 yılında "Sonsuzlukotesi" mail grubunu kurmasıyla başlayan yazarlık hayatı, önce 2002'de sonsuzlukotesi.com'u, daha sonra da 2004'de derKi.com'u kurmasıyla devam etti. Bir yandan da Cosmopolitan, Esquire, Yeni Aktüel, Zodiac, Akşam Brunch gibi dergilerde ve Akşam Gazetesi'nde serbest yazar olarak yazıları yayınlandı. 2011'de ise Anadolu topraklarından doğup Amazon.com'da yayınlanan ilk Türk Spiritüel dergisi "The Wise"ı oluşturdu. Halen yazmaya devam ediyor. Duru Sonsuz ile Özün Dünya'nın babası sıfatıyla onlara rehberlik yapmaya çalışıyor...