İki ay kadar önce bir kaza sonucu kendi apartmanımın damından bitişik apartmanın damına düştüm ve yaklaşık 7-8 metreden beton zemine çakıldım. Düştükten sonra uyandığımda hareket edemiyordum, sol el bileğim kırılmış görünüyordu ve nefes almakta zorlanıyordum etrafta da kimse yoktu. Yardım istemem sonucu komşular beni duydu ve en sonunda gelip beni hastaneye kaldırdılar. Hastanede beni hemen ameliyata aldılar. Kırık kalçama platin taktılar, parçalanan dalağımı aldılar, patlamış olan ciğerime diren yerleştirdiler ve çatlak bileğimi de yarım alçıya aldılar. Ben de tabii ardından hemen düşünmeye başladım. Bir Falun Dafa uygulayıcısı başına böyle bir şey geldiği zaman ciddi olarak düşünmeliydi ve bunu gerçek anlamda Fa’ya (Doğruluk – Merhamet – Hoşgörü Yasası) göre değerlendirmeliydi. Ben acaba nerede yanlış yapmıştım ve bu kadar ciddi bir olayı neden yaşamıştım.
 
Aslında son zamanlarda gerçekten bir Falun Dafa uygulayıcısı olarak hareket edemiyordum. Fa öğretisini yeterince çalışamıyor ve dolayısıyla zihnimi temiz tutamıyordum. Bir Falun Dafa uygulayıcısı gerçekten kendini arındıran bir kişi olarak münzevi bir hayat tarzında değil de, insan toplumunun içinde onu her şekilde baştan çıkaran ve xingxing’ini (kalp doğası) her yönden etkileyen olaylar ile karşı karşıya kalarak kendini arındırır. Maddi çıkarlar, her türden insan duygusallığı ve arzuları karşısında iradesini çelik gibi kuvvetlendirerek yüksek seviye prensipler doğrultusunda kendini geliştirmek için uğraşır. Ve böylece özüne en kısa ve en direk yoldan dönebilir. Usta Li’nin de öğretisinde belirttiği gibi bu en zor şeydir çünkü dağlarda, mağaralarda ve tapınaklarda da yapılan uygulamalar bu tip insani takıntılardan insanın bağını tamamen keserek onları düşünmemesi için kişiyi zorlar. Fakat insan toplumu içinde yapılan bir uygulama sizi bu maddi çıkarlar ve insanı baştan çıkaran her türden şey ile karşı karşıya bırakır. Böylece kişinin xingxing’i test edilir. Ve böylece hem kişi insani takıntılarını bırakarak hem de toplum içinde acı çekerek seviyesini yükseltir ve karmasından kurtulur böylece özüne en kısa yoldan dönebilir. Usta Li’nin uygulayıcılara öğrettiği Fa’nın kapsamı genel anlamda böyledir ve bu yüzden Fa öğretisine düzenli bir şekilde çalışmadan kişinin kendini arındırması çok zordur.

Benim Fa’yı çalışamam benim içinde son zamanlarda çok büyük problemlere yol açmıştı. İnsani takıntılarım tarafından çok fazla engellenmeye başlamıştım ve etrafımla uyumum tamamen bozulmuştu. Nişanlımla aram çok kötü olmuştu, bana kötü davrandığında bir uygulayıcı gibi davranmıyordum. Bir Falun Dafa uygulayıcısı tüm şartlar altında her zaman Doğruluk – Şefkat – Hoşgörü doğrultusunda davranmalı ve kendine hakaret edilse veya aşağılansa bile kesinlikle karşılık vermemeliydi. Ben ise bunun tam tersini yapıyor ve daha sert karşılıklar veriyordum. Ailem ve arkadaşlarımla olan ilişkilerim de kötüye gitmeye başlamıştı. Hırslı ve inatçı davranışlarım etrafımdaki her şeye zarar veriyordu ve toplumda istediklerimi elde etmek için kimseyi dinlememeye başlamıştım ve sırf haklı çıkmak adına birçok şeyi yapar ve etrafımdaki insanları üzer olmuştum. Falun Dafa uygulayarak bıraktığım bazı alışkanlıklarımda geri gelmişti. Az da olsa yeniden sigara içmeye başlamıştım ve bu doğrultuda başka hatalarım da oldu. Tamamen bir uygulayıcı gibi davranmaktan çıkmak üzereydim ki bu talihli kaza başıma geldi ve hiç düşülmeyecek bir şekilde apartmanımızın damından yan apartmanın damına düştüm.

Gözlerimi açtığımda aslında bunun neden olduğunu biliyordum. O yüzden içimde veya bedenimde pek bir acı yoktu ama içimde bir sevinç vardı. Bu yolla karmamın büyük bir bölümünden kurtulmuş olduğumu biliyordum. Bu Ustamın karmamı ödemem için bana ayarladığı bir yoldu. Hastanede insanlar rahatlığıma ve gözlerimdeki parıltıya inanamıyorlardı. Gerçekten üzerimden çok büyük bir yük kalkmıştı. Bunu hissediyordum ve bu yüzden sevinçliydim ve eve 6 gün içinde taburcu oldum ve taburcu olduktan sonra doktorlar bana bir ton antibiyotik vermelerine rağmen hiçbirini kullanmadım. Ve doktorlar ayağa kalkmamamı ve üç ay ayağımın üstüne basmamamı tembihlediler. Ben ikinci ayın başında koltuk değneksiz yürüyordum. Tabii yatakta geçirdiğim bir ay boyunca bol bol Fa’yı çalıştım ve hep içime baktım ve yaptığım yanlışları ve beni böyle itmeye götüren takıntılarımı bulmaya çalıştım ve büyük bir kısmını buldum. Bu yüzden etrafımdaki birçok şey tekrar uyumlu hale gelmeye başlamıştı. Sigara içmemeye başladım ve uygulamama geri döndüm. Şimdi hergün Fa’da kararlı bir şekilde kalabilmek için Fa’yı çalışmak için elimden geleni yapıyorum. Biz belki de insanlık tarihinin en baştan çıkmış zamanında yaşıyoruz ve seçtiğimiz her şey bizim geleceğimizi belirliyor görünüyor. Bu yüzden zihinlerimizi temiz tutmalı ve temiz tutmalıyız. Ben bunu yapabilmek için herkese Falun Dafa’yı içtenlikle tavsiye ediyorum.

Konuk Yazar