“Mutluluğunuz şartlara bağlıdır. Şu kızla çıkabilirsem mutlu olurum; şu kadar param olursa mutlu olurum; şu işim hallolursa mutlu olurum; şunu alabilirsem mutlu olurum; terfi edersem mutlu olurum; dünyayı gezersem mutlu olurum vs. vs. Ömrünüz böyle geçer. Fakat siz mutlu olursanız, gerisi zaten sizi bulacaktır. Önce mutlu olun ve sizi mutlu edecek basit şeyler yapın; sonra tüm bu istedikleriniz zaten gerçekleşir…”

*****

“Sabah dolabınızın başına gidip de ‘yine giyecek bir şeyim yok’ dersiniz ve bu bir sonraki alışverişinizde aslında işe yaramayacak şeyler alacağınızın garantisidir. Çünkü kendinizi haklı çıkartmanız gerekir bilinçli ya da bilinçsiz şekilde… Daha en başında söylediniz ya ‘yine giyecek bir şeyim yok’ diye…”

*****

“Bir niyet ortaya koyarsınız, sonra bir affirmasyon yaratırsınız ve evren der ki tamam madem istediğin bu öyle olsun. Ama o affirmasyon olsun diye kendinizi kasarsanız, akıp gitmesine izin vermezseniz; bu gerçekleşmez. Emin olun evren bizden çok daha zeki. Gerçekleştirme kısmını daha büyük bir zekaya bırakın. Emin olun o bizden daha zeki… ”

*****

“Eğer kendinizi çıkılmaz problemlerin içinde görüyorsanız, şunu yapın: “Her şey yolunda. Her şey benim en yüksek hayrıma çalışıyor.” Bunu günde 300 kez söyleyin. Görün bakın neler oluyor… Bu aynı zamanda şu demektir: Bir çözüm var biliyorum ama şu anda başım öyle dolu ki bunu bulamıyorum; ben bunun çözümünü benden daha hızlı ve kolay yapabilecek bir güce devrediyorum… Sonra bir bakarsınız, çözüm hiç aklınıza gelmedik şekilde hayatınızda belirivermiş. Çözüm her zaman vardır ve mucizeler her zaman gerçekleşir…”

*****

“Karaciğerine gülücük kondur.” Bu affirmasyon Louise Hay’in arabasında yazılıymış. Neden mi? “Karaciğer kızgınlığın merkezidir ve onun üzerine bir gülücük kondurmak, size de bu çok önemli organınıza da çok iyi gelir,” diyor kendisi.

*****

İzleyici soruyor: “Bir şeyler iyi gitmiyorken, “Her şey yolunda” deyip işlemeyen noktalara yönelme konusunda zorlanıyorum. Yani bu ikilemi yaşıyorum, bir yanda sıkıntı varken diğer yandan “Her şey yolunda, seviyorum kendimi” diyemiyorum…”

Cheryl: “- Ama biz “Her şey yolunda” deyip, hayatınızı görmezden gelin demedik ki. ‘Her şey yolunda’ deyip, yolunda gitmeyen noktalara yönelin.”

Louise Hay: “- Gelecek için tohumlar ekiyorsunuz. Onları beslemelisiniz. Toprağa dikip, onları sevgiyle sulamalı; affirmasyonları tekrarlayıp toprağı bereketli hale getirmeli ve onların büyümesini izin vermelisiniz. Ama onlar bir dakikada büyümezler. Toprağa bir domates tohumu ek mesela, yarına bir domates elde etmezsin. Ama o tohumu sürekli beslersen ve bitki olmasına izin verirsen; ilerde yüzlerce domatesin olabilir. Ve her birinde, tonlarca domates yetiştirmek için yeterli tohum olacaktır. Yani senin yaptığın tohum ekmek özünde. Olan biteni inkar etmiyorsun yani…”

*****

“…Mesela eğer işinizden nefret ediyorsanız, bunu sürekli tekrar etmeniz size daha iyi bir iş getirmez. Çünkü siz nefret ettiğinizi o kadar çok tekrarlamışsınızdır ki yeni bir işe geçerken, bu inanış sistemini birlikte taşırsınız ve bir süre sonra onda da sorunlar başlar. Arabanızdan ne kadar nefret ettiğinizi söylemeniz, size daha iyi bir araba getirmez. Ama eğer onu sevgiyle salabilirseniz; mesela konu işinizse ‘ben bu işimi, onu benden çok daha severek yapabilecek birisine bırakıyorum; o bu işle daha mutlu olsun ve benim yapabildiğimden daha iyisini yapsın’ derseniz; işte o zaman evrende alan açılır ve ona hareket etme fırsatı verirsiniz. O da size daha iyisini sunabilir böylece…”

(Louise Hay’in “You Can Trust Your Life” DVD’sinden alıntılar.)

Hasan 'Sonsuz' Çeliktaş

18 Kasım 1976'da Mersin'de doğdu. Toros Koleji'ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'ne girdi. Fakültesini çok sevdiğinden mezuniyeti sonrasında oradan ayrılamadı ve asistan kadrosunda eğitim hayatına devam etti. 2005'te ise İzmir'e yerleşti. 2001 yılında "Sonsuzlukotesi" mail grubunu kurmasıyla başlayan yazarlık hayatı, önce 2002'de sonsuzlukotesi.com'u, daha sonra da 2004'de derKi.com'u kurmasıyla devam etti. Bir yandan da Cosmopolitan, Esquire, Yeni Aktüel, Zodiac, Akşam Brunch gibi dergilerde ve Akşam Gazetesi'nde serbest yazar olarak yazıları yayınlandı. 2011'de ise Anadolu topraklarından doğup Amazon.com'da yayınlanan ilk Türk Spiritüel dergisi "The Wise"ı oluşturdu. Halen yazmaya devam ediyor. Duru Sonsuz ile Özün Dünya'nın babası sıfatıyla onlara rehberlik yapmaya çalışıyor...