Tüm yaratılış kitaptır sana. En büyük kitap da sensin kendine. Her gün okusan da binlerce sayfa gene de bitiremezsin. Tam okudum anladım derken, her an yeniden yazılır kainat kitabı. Tam bildim kendimi, artık buldum hakikati derken, bakmışsın okuduğun var olan değil.

 

Tüm varlık kainat kitabının sayfalarıdır; insanoğlu da satırları; ağaçlar, bitkiler, çiçekler hayvanlar da sayfa süsleri. Notalar ve müzik de kitabın fonda çalan hoş tınıları. Hepsi Bir’dir, bütünün birer parçalarıdır.  Ne bir harf eksik ne bir cümle fazla, her şey olması gerektiği gibi, olması gerektiği yerde. Tek bir noktayı çıkarsan terse döner devri alem. Zaten istesen de çıkaramazsın tek bir harfi bile uğraşma boşuna. O yüzden haydi katıl sende tüm varlığın şükür zikrine ve Aşk’ın Semasına.

 

Sen de yazarısın bu kitabın korkma. Aldığın her nefes de ilhamdır Yaradan’dan sana. Amelin kalemin, hayatın da sayfaların unutma.  Senden sana olan bu yolculukta, içe doğru akar kelimeler an zamanda, sonsuzluk boyutunda.  Başı olmadığı gibi, sonu da yok bu kitabın. Yazdığın sayfa bitince, çevrilecek açılacak yeni bir sayfa. Sen aşk ile yeniden ve yine yaşa diye. Ne yazacağın, hikayenin nasıl olacağı sana bağlı. Kainat kitabından ne okursan, ilhamın o olacak sana üflenen her nefeste. Can kafesinden sıyrılıp, kendinden değil, kendini bildiğin an, kalp gözünle okuyacaksın alemleri. Senden içeri olan seni bilip, ne taşıdığını bildiğinde gözlerin görecek ve okuyacaksın hakikati.

 

Varlık kitabını oku. Kendi kitabını oku.  Yazar da sensin, okuyan da, sayfa da sensin, kalem de. Aşk’tır bu Bir’lik kitabının mürekkebi; hiç bitmeyen, sonsuz bir kaynaktan gelen…

Yazılanı okuyabilmenin ve gerçekten yazabilmenin vardır ancak tek Bir şartı; sen ne kadar yok olursan, her Anda yeniden var olur ve her an yeniden yazılan bu kitabı Yaratılışın bir parçası olarak, onunla birlikte yaratılarak içinden okuyabilir, yazabilirsin.  Ancak sen yazan ve yazılan ile Bir olursan görebilirsin gerçekten yazılmış ve yazılacak olanı. Unutma yazan da, yazılan da, okunan da okuyan da sende aslında. Sen var olabilmek için yok olmayı öğrenensin. Sen Aşk mürekkebiyle yazılmış eşsiz bir kitapsın. Kendini bilmek ve bulmak için kendi kitabını iyi oku.

Aşk ile.

Yunus Emre Berk

Yunus Emre, 1976'nın karlı bir Ocak sabahında, İstanbul’da doğdu. Çocukluk yıllarında başladığı “niye” sorularına, daha sonra “neden” i eklemiş, evrende özüne doğru çıktığı bu seyahatte kendi kitabını okumaya, hep dinlemeye ve izlemeye niyet etmiştir. Geçimini hukuk danışmanlığı yaparak sağlamaktadır -çok şükür- asıl işi ise “3H” dir: Haddini Bilmek - Hizmetini Bulmak - Hakkını Vermek. Kendini keşif ve hizmet yolculuğunda Mevlevi, Sufi, Şaman ve Budist Hocalar ile çalışmış, UCLA’den Mindfulness/Meditasyon eğitimleri almış ve çok sayıda inzivaya katılmıştır. Çok değer verdiği ustasının inisiyasyonuyla Reiki Master’ı da olmuştur. Tüm bunların ötesinde ise halen ve aslen, Rab sisteminde öğrenmeye ve eğitimine devam etmektedir. Adını taşımaktan gurur duyduğu Yunus Emre gibi; her yaratılanı Yaratan’dan ötürü sever ve Olmak için ölmeden önce ölmeye çalışmaktadır.