İndigolar, mavi enerjilerinden dolayı bu ismi alırlar çivit mavisi olarak tanımlanan enerjilerinden dolayı bunlar bana göre çok kişisel, öznel bir karakter taşırlar. Subjektiftirler yani düşsel bir alemde yaşarlar ancak bu düşlerini gerçekleştirecek güç ve enerjiyede sahiplerdir.

Aslında kitaplarda da dediği gibi yeniyi kurabilmek için var olan kendilerince eski ve işe yaramazı yıkıcı yok edici tarafları vardır çünkü tarafsız değillerdir içlerindeki sesin tarafı, yanlısıdırlar.Çok net anlamasalar da içlerindekini hissedebilirler.

Kristaller ise adından da anlaşılacağı gibi billur camlardır gerekli kesmeler verildikten sonra şekillendirildiklerinde tüm renkleri yansıtırlar çok kırılgan sevgi yumakları da diye biliriz malesef indigolar gibi güçlü değillerdir. Çabuk öğrenen herşeyi algılayıp yansıtabilen saf varlıklardır ve gerçekten de sırça köşkte yaşarlar. Bunların barış oluşturmaları da başka bir şey bilmemelerindendir, yaşamlarını sürebilmek için Dünya’yı sırça köşke çevirmekten başka şansları da yoktur.Bunların indigolardan farklı çekim alanları ve enerjileri vardır. indigoların ters ve sertliği olmadığı için genellikle yaklaşım olarak da aynı enerjiyi çekerler. Tanrısallıklarını net olarak bilir ve yansıtırlar.

Pırlantalar (yada Elmaslar aynı şeydir) tüm renkleri kapsayan ışık varlıklardır. Bunların ışığını görebilmek için aura görebilme yeteneği gerekmeyen varlıklar bilinç olarak indigo, kristal ve daha ötelerini de taşıyabilen mücadele edebilecekgüce sahip ama buna gerek duymayan kristaller gibi barışçıl ama barış tesis etmesi gerekmeyen eterik bedende de yaşıyabilen, tercihini doğru kullanan sevgi, ışık, barış , huzur ve tam farkındalık içinde olan varlıklardır . Gelişleri ise; şimdi, bugün, dün, ve yarın her an oluşan ve oluşabilecek varlıklar normal doğum yoluyla gelebilecekleri gibi belki de buna gerek duymayacaklardır. Sen ve siz her an pırlanta her an huzur her an sevgisiniz . Siz sonsuzsunuz sonlu tanımların ötesindesiniz ,ama tam oluşumhalinde değilsiniz zaman zaman yaşıyor zaman zaman aşıyor zaman zaman da işte öyle…

Siz farklı değilsiniz sadece bilinç, yaşam tarzı herşey kaynak herşey kaynaktan… Yalnız hangi kaynak olduğu önemli! Kaynak tek değil kaynak tercihe göre yer değiştirir.

Pırlantalar için kendi hissediklerim pegasus kanatlı beyaz atlar tanrısallıkları adına savaşa katılan tanrının da üstünde tanrıları sırtında taşımaya gönüllü uçuşan beyaz saf atlar. Bu atlar hem kuvvetli at gibi hem saf kar gibi; beyazları mavimsi şeffaf bir beyazdır. Hem uçabilen hem dört nala gidebilen yer gök bağlantısı içinde her an heran gökler bilgisiyle yerde iş yapan yaşayan her an irtibatta gözleri ise tüm renkleri yansıtan pırlantalar elmaslar.

Tabi bu arada pırlantalarda krat krattır aynı altın gibi ne kadar az işlenirse o kadar yüksek ayardadır.

Tabi indigolar, kristaller içinde hedef indigo ve kristal olarak kalmak değildir onlar da herşey ve hiçbir şey olabilirler bizlere açık olan tüm kapılar elbette de onlar içinde açıktır hatırladıkları oldukları ve yaptıkları oranda tekamül edeceklerdir tek farkı karma yok farkındalık var.