Rüyalar, farkındalığımızı artırmak, kişisel gelişimize katkı sağlamak amacıyla ruhumuzun derinliklerindeki sırlara yaptığımız yolculuklar… Bu yolculuklar sırasında bazen çok özel rüyalar görürüz. Özgürce seviştiğimiz ya da çok farklı tercihler yaptığımız anlar. Diğer tüm rüyalarda olduğu gibi bu rüyalarda bize kendimizle ilgili çok önemli mesajlar verir. Yapılması gereken her zaman olduğu gibi teşekkür etmek, anlamaya çalışmak ve onun enerjisini bilgeliğini yaşama taşımaktır. Çoğumuz bu rüyaları anlatmak istemez yanlış anlaşılmaktan korkarız. Aslında bu korku çok uzun süredir süregelen rüyalarla ilgili yanlış yorumlar ve rüyaların sadece bastırılmış cinsel isteklerin, duygu ve düşüncelerin dışa vurumu olarak değerlendirilmesinden kaynaklanıyor. Ancak artık her şeyde olduğu gibi değişme ve büyüme çağında rüyalarla ilgili tabularda yıkılmaya başlandı. Kişisel gelişim en önemli basamaklarından biri olan rüyalar yaşamda kendi değerini ve yerini bulmaya başladı.

 

Eski Yunanlılar ve mısırlılar tanrıların bereketini uyandırmak için tapınaklarında cinselliği kullanırlardı. Bu insani ifadenin en yüksek biçimi olarak görülürdü. İlah ile insan birleşir ve sonunda her ikisi de beslenirlerdi. Biz de, Senoi’ler gibi “zevke varmayı” yani orgazma varacağımız cinsel rüyalar yaratarak tanrıların bereket güçlerini uyandırabiliriz –yani en yüksek potansiyelimizi harekete geçirebiliriz. Rüyada olsun olmasın her cinsel deneyimi, sadece cinsel zevki arttırmakla kalmayıp yaratıcılığı da özendirecek olan bu güçlerin ifadesine adayabiliriz. Ebu Sait El Vaiz’e göre: Cinsel münasebet rüyası arzu edilen şeye sahip olmaya ve murada ermeye delalet eder. Kirmani’ye göre: Bir kimse cinsel ilişkide bulunursa ailesi ve çocukları kendisinden hayır görür. İbn-i Kesir’e göre: Cinsel ilişkide bulunma rüyası, hayra ve mutluluğa delalet eder. Cassandra Eason’a göre: Bir cinsel ilişki içinde değilseniz yada gerçek hayatta cinsel hayatınız pek memnun edici değilse bu dileğinizin yerine geleceğine dair rüyalar görebilirsiniz. Soozı Holbeche göre: Berrak rüyalar duyarlılığı ve cinselliği, kimi zaman orgazm noktasına varacak kadar uyarırı. Berrak yada sıradan olsun, cinsel rüyalar yaratıcılığı canlandırır ve kendimizin çeşitli kısımları ile birleşmeyi sembolize eder.

Peki, Rehber rüyalarda bu süreç nasıl işliyor;

Bu tip bir rüyayı hatırladığınızda kendi içinize dönüp içsel olarak ruhunuzun, bedeninizin sessizliğini dinlemenizi öneririm. Çok kısa sürede cevap size gelmeye başlayacaktır. Geçen zaman için kendinizi nasıl ifade ettiğinize, duygularınıza ve cinsel yaşamınızda ki tatmine bakın. Eğer bu süzgeçten geçirmeyi başarabilirsek rüyanın bizim hangi ihtiyacımıza işaret ettiğini, hangi kaynaktan bize seslendiğini ayırt edebilir, böylece doğru bir şekilde yorumlayıp onun enerjisini hayata katabiliriz. Bu içimizde ki kaosu bir fırsata dönüştürmenin en iyi yoludur. Çünkü tüm kaoslar aslında hayatımızda iyi birer kuantum sıçraması yaratırlar.

Uzun zamandır cinsel birleşmede bulunmuyor ya da süregelen ilişkinizde tatmin olmuyorsanız cinsel tatmin isteği rüyalara yansır. Bu tip rüyalarda kendinizi daha çok biriyle sevişmek yerine mastürbasyon yaparken görürsünüz. Çünkü bu birlikte olduğunuz kişiye kendinizi ifade etmemenizden kaynaklanır. Yapılacak en güzel şey bunu partnerinizle paylaşmaktır. Ona rüyanızdan bahsedebilir ve biraz süsleyebilirisiniz. Yâda neyi arzu ettiğinizi belki daha fazla okşanmak belki daha uzun süre sevişme beklide erotik danslar…

Kendinizi başka biriyle sevişirken görüyorsanız uyandığınızda gördüğünüz kişinin sizi etkileyen özelliklerine bakın. Sonrası çok basit o özellikleri kendinizde geliştirin.

Hem cinslerinize birleşme yaşıyorsanız. Bu içimizdeki kadın- erkek enerjisiyle bütünleşmek kendinizle daha barışık bir durumda olacağınız kendinizi olduğunuz gibi kabul ettiğinize işaret eder.

Kocanız ya da karınızla sevişiyorsanız ve bu çok sık tekrarlanan bir rüya ise. Aranızda uyumu ve birlikte büyümeye işaret eder. Uyandığınızda içinizde sıkıntı varsa bu uyanık yaşamda kendinizi eşinize ifade edememeniz anlamına gelir.

Cinsel rüyalardan uyandığınızda suçluluk duygusu ağır basıyorsa bu yaşamda istediğiniz şeyleri yapamadığınız, çok fazla yük taşıdığınız ya da farklı cinsel tercihleriniz varsa bunlardan ötürü bu duyguyu hissedebilirsiniz. Yapılacak en güzel şey kendinizi sevmek ve olduğunuz gibi kabul etmek.

Rüyalarda tecavüze uğramak, Kendi yaşamınızın kontrolünü başkalarına bıraktığınızı ve sorumluluklarınızı yerine getirmediğinize işaret eder.

Hayvanlarla ilişkide bulunduğunu görmek, aşırı hırs, endişe ve korkunun işaretidir.

Çok sık kendinizi tatmin ederken görüyorsanız, ilk fırsatta hayatınıza neşe, mutluluk haz katacak bir şeyler yapın. Bu çok fazla çalıştığınızı eğlenmeye vakit ayırmadığınızı işaret eder. Bir kaç ay önce böyle bir rüya görmüştüm. Rüyanın üzerinde düşündüğümde uzun zamandır hatta iki yıldır tatil yapmadığımızı fark ettik. Eşimle şimdi daha programlı çalışıyor aylık ve yıllık çalışma programımızı hazırlarken ilk önce dinlenme günlerini işaretliyoruz. Ayrıca güçlü bir egonuz olduğuna da işaret edebilir. Gölgelerinizi takip edin.

Cinsel rüyalar sonrası yaratıcılığımız artar. İşimizde ya da günlük ilişkilerimizde düzelmeler olur. Bazen günün negatif enerjisi, ifade edilmeyen duygu ve düşünceler rüyalar sırasında cinsel birleşme ve tatmin yoluyla giderilir.

Çocuklar sevişmek içinizde çocukla, diğer yarınızla bütünleşme anlamına gelir. Çocuklar genel olarak rehber rüyalarda hayata geçirilmemiş yaratıclık demektir. Yaşamda ne yi çok istediğinize ve geciktirdiğinize bakın. Onu uygulamaya başladığınızda bu rüyaların bitiğini göreceksiniz.

Genel olarak rüyalarda cinsellik, büyüme, ifade, bütünleşme ve yaratıcılığa işaret eder. Ancak uyandığınızda kendinizi iyi hissetmiyor, rahatsızlık duyuyor, bunu çok sık yaşıyorsanız uzman desteği almanızda yarar olacaktır. Her rüyada olduğu gibi yorumlarken daha önceki sayılarımızda yer alan Rüya yorumu noktalarını göz önüne alırsanız bu rüyaları fırsata çevirebilirsiniz.

Sevgi ve ışık’la…