Meksika’daki ve Mısır’daki piramitler incelendiğinde antik insanların derin bir astronomi bilgisine sahip olduğu açıktır. ‘Peki bu yapıları yıldızlarla aynı hizaya gelecek şekilde nasıl yerleştirmişler?’ sorusuna araştırmacı Tompkins’in (Lemurya Yolu’nu ya da Antik Mısır Sırları’nı okuyanların şaşırmayacağı) cevabı….
.
“Bu soruyu yanıtlamak isteği Tompkins’i Yeni Zelanda’ya ve 1920’lerde durugörü yeteneğiyle gezegenlerin belli bir zamanda tam olarak nerede bulunduklarını söyleyebilmesiyle ünlenmiş olan Geoffrey Hodgeson’a götürdü. Hodgeson’un bunu gerçekten başarabildiğine ikna olan Tompkins, onun tıpkı modern araçlara sahip olmayan antik insanların ince astronomik düzenlemeleri yapabilmelerini sağlayan bir sırra sahip olduğu sonucuna vardı. ‘Antiklerin araç gerece ihtiyaçları yoktu,’ diye açıklıyor Tompkins, ‘çünkü o araç gereçler zaten kendi içlerindeydi. Durugörü yetenekleri sayesinde gezegenlerin tam olarak nerede bulunduklarını söyleyebiliyor ve hareketlerini kavrayabiliyorlardı.’ Antik insanların sahip olduğu bu algılama gücü, kendine yabancılaşmış Batılı ileri teknoloji toplumlarında büyük ölçüde unutulmuştu. ‘Bizler kendimizi kapattık,’ diyor Tompkins, ‘altıncı hissimizin üzerine bir perde indirdik.’ “ Yasak Tarih – Douglas Kenyon

****

Her türlü susturulmaya ve engellemeye rağmen bir grup bilim insanının ve araştırmacının bir araya gelerek kurduğu ‘Atlantis Rising’ dergisinde yayınlanan makalelerin derlenmesinden oluşan tabir-i caiz ise ‘kafa koparan’ bir kitap okudum.
.
Okurken zorlandığım çok yer olsada kitap ikinci yarısından itibaren uçtu gitti. Bazı makalelerde bende uçtum.
Peki neydi bu uçuran konular?
.
Mısır piramitleri bize söylendiği gibi kral mezarı olmaktan çok öte bir yapım amacına sahip miydi? Bir çok eski metinde belirtilen Nuh Tufanı gerçekten yaşandı mı? Yoksa gelenekçi kesimin savunduğu gibi bir metafor mu? Eski medeniyetler sandığımız gibi ilkel miydi? Yoksa bizim şu an sahip olduğumuzdan çok daha ileri bir teknolojiye sahipler miydi? Seyahatin yasak olduğu Antarktika’da kayıp medeniyet ‘Atlantis’in gömülü olduğu doğru mu? Mu ve Atlantis medeniyetleri gerçekten var mıydı?
.
Bu ve daha fazla sorunun bilimsel ve deneysel açıklamalarıyla cevaplandığı okurken bol bol “piiiyuvvv” dediğim, heycanlandığım pek çok yer oldu. Bu araştırmacıların her türlü engellemeye ve bilim camiasınca dışlanmayı göze almalarına rağmen bu bulgularını yayınlama çabasını ayakta alkışlıyorum. ??
.
George Orwell’in 1984 kitabında anlattığı ‘değiştirilen tarih’ ile ‘gerçek tarih’ mevzusunun kanlı canlı kanıtı = ‘Yasak Tarih’
.
Bu konulara ilgisi olanların kütüphanesinde mutlaka bulunsun diyeceğim kitap, seni iyi ki okudum ???