Yeni kitap yeni heyecan… 🙂 Sindire sindire okunacak, bol bol şahane tekniklerle dolu, uygulamalı heyecanlı muhteşem bir kitap bu haftasonuma eşlik edecek… ☺️ Yaratıcı imgelemenin ne olduğunu, kuantum okuyanların, enerji yasaları hakkında ufak da olsa fikri olanların iyi bildiğini düşünüyorum. Ancak bilmeyenler için mini bir bilgi vermek gerekirse; yaratıcı imgeleme, hayatta istediğiniz her şeyi yaratabilmek ve olumlu yönde değiştirebilmek için zihinsel betimleme ve onaylamayı kullanma sanatıdır. Yani bildiğiniz yatağa yatıp olmasını istediğimiz şeylerin hayalini kurmadır. Hayal gücünüze ve vizyonlama tekniğinize minik ama önemli farklar yaratan eklemelerle sadece hayal gücünüzü kullanarak, aynı olumlama tekniğinde olduğu gibi yorulmadan eğlenceli şekilde gerçek dünyanızda inanılmaz farklar yaratabilir, mucizelerin kapısını aralayabilirsiniz. Ben NLP öğrendiğim zamanlarda bu tekniği düzenli olarak uyguladım hayatımda ve inanılmaz şekilde muhteşem sonuçlar elde etmiştim. Yaratıcı imgelemeyle neler mi yapabilirsiniz? Gelin sıralayayım… Ruhsal gelişiminize hız kazandırabilir, yaratıcılık yeteneğinizi geliştirebilir, tam bir sağlık, canlılık ve iç huzura kavuşabilir, insanlarla ve dünyayla daha doyum verici ilişkiler kurabilir, zararlı alışkanlıklardan kurtulabilir, mesleki hedeflerinize ulaşabilir, refah ve bolluğa kavuşabilir ve daha sayısız şeyi gerçekleştirebilirsiniz…. ☺️ Kitabı okuduğum süre içerisinde ilginç ve yararlı bulduğum kısımları sizinle paylaşacağım… Herkese şifa olsun şimdiden. ??

****

Yaratıcı imgelemenin, istediğimiz şeyi olmuş gibi, onu şuan yaşıyormuş gibi hayal etmek olduğunu daha önceki paylaşımlarımda detaylı olarak anlatmıştım. Zaten bu olgu artık bir çoğumuzun bildiği ve uyguladığı en temel tekniklerden. Ancak bu tekniği uygularken sonuç almamızı geciktirebilecek, gözden kaçırıp atlayabileceğimiz birkaç temel husus var. 1. Yaratıcı imgelemeyi son derece canlı şekilde zihnimizde canlandırmak önemli. Ama daha önemlisi o anki hislerimiz. Bizim imgelemeyi yapmamızın asıl sebebi kendimizi eğer o istediğimiz şeyi yaşarsak nasıl hissederiz duygusuna çekmek. O anki hisleri yaşamak. Çünkü evren hislerimize bakar. Eğer o istediğiniz şey şuan olsaydı ne hissederdiniz? Buna dikkat edin ve o hisse girmeye ve mümkün olduğunca uzun kalmaya çalışın (birkaç dakika yeterli olacaktır.) 2. Olmasını istediğiniz şeyi o an yaşıyormuş gibi düşünmeniz önemli. Mesela bir arabamı istiyorsunuz. Kendinizi o arabayı kullanırken hayal edin. Arkadaşlarınıza gösterirken. Vb. 3. İmgeleme esnasında onaylama ve şükür cümleleri kullanmak yaptığınız çalışmanın etkisini katlayacaktır. Örneğin; “Tam istediğim gibi bir arabaya sahibim. Şükürler olsun. Bu arabaya sahip olduğum için çok mutluyum.” Vb. 4. İstediğiniz şeyin nasıl ve hangi yollarla gerçekleşeceğine karışmayın. Siz sadece sonuca odaklanın. Nasıl gerçekleşeceği konusunda kafa yormak, endişelenmek, ya da müdahale etmek dileğinizin gerçekleşmesini geciktirir ya da engeller. Enerji yasaları böyle diyor arkadaşlar. Tasavvuf’da da aynı olgu hep geçer. Duanın kabul olup olmayacağı konusunda endişe duymayın. Evrenin işine burnunuzu sokmayın isteyin ve gerçekleşeceğinden emin kenara çekilin. 5. İmgelemenizi her zaman “Bu ya da daha iyisi, şimdi benim için ve ilgili herkesin en yüksek hayrına, tümüyle doyum verici şekilde, kolaylıkla, sevgiyle, sağlıkla ve uyumlu yollarla gerçekleşiyor.” Bu ifadeye içinizden gelen eklemeleri de yapabilirsiniz. Sevgiler. ☺️??

****

Lütfen üşenmeyin ve tamamını okuyun ☺️ “Onaylamalar yaratıcı imgelemenin en önemli unsurlarından biridir. Bir onaylama, bir şeyin zaten şimdiden öyle olduğu konusunda güçlü, olumlu bir bildirimdir. Bu, imgelediğiniz şeyi ‘kesinleştirme’ yöntemidir. Zihnimizden geçen sözcükler ve fikirler çok önemlidirler. Genelde, bu düşünce akımının bilinçli olarak farkına varamayız, ama yinede düşüncelerimiz yoluyla ‘kendimize söylediğimiz’ şeyler bu yaşadığımız gerçeklerin temelini oluştururlar. Zihinsel yorumlarımız yaşamımızda ne olup bittiğiyle ilgili duygu ve algılarımızı etkiler ve olduğundan farklı gösterirler. Hayatta başımıza gelen her şeyin sorumlusu, kendi benzerlerini eninde sonunda kendine çekerek gerçekte de ‘tezahür ettiren’ bu düşünce şekilleridir işte. Onaylama yapma uygulaması, bazı eski, yıpranmış, işi bitmiş ya da olumsuz düşünceleri (zihinsel gevezelikleri) daha olumlu fikirler ve kavramlarla değiştirmeye başlamamıza yardımcı olur. Onaylamalar, sessizce sözlü olarak, yüksek sesle, yazılarak ya da şarkı veya nağme şeklinde söylenerek yapılabilirler. Her gün 10 dakika boyunca etkili onaylama yapmak, onca yıllık eski zihinsel alışkanlıkları dengeleyebilir. ‘Kendinize söylediğiniz’ şeyler konusunda bilinçli davrandıkça ve olumlu, engin sözcükleri ve kavramları seçtikçe doğal olarak daha olumlu bir ‘gerçek’ yaratırsınız.” Yaratıcı İmgeleme – Shakti Gawain (onaylama cümlelerinin nasıl olması gerektiğiyle ilgili daha fazla bilgi için internetten yararlanabilirsiniz)

Hadi derin bir nefes alın ve güne şu güzel olumlamalarla başlayın. “Hayatımın her alanında keyfi ve kolaylığı deneyimliyorum.” “Hayat beni seviyor, ben hayatı seviyorum.” “Kendimi seviyorum.” “Kendimi onaylıyorum.” “Ben başarılıyım.” “Ben mutluyum.” “Kendine güvenen, dünyayı seven, sevdiklerimle güzel bir yaşamı hak eden bir insanım.” “İsteklerimi gerçekleştirme gücüne sahibim.” “İçimden, aklımdan, ruhumdan geçen hangi isteğim olursa olsun; bunu yaşamımda görmek için, dokunmak için, hissetmek için, bol bereket için kendime izin veriyorum.” “Ben sevmeye ve sevilmeye layığım.” Okuyan herkese şifa olsun ☺️???