Yeni kitap yeni heyecan ☺️ Uçabileceğini Hayal Eden Tavuk’un öyküsüyle, ‘bende eğer gerçekten inanırsam’ yapabileceklerimin sınırı olmadığını bir kez daha hatırladım. ?? “Bu kitap Filiz adındaki tavuğun öyküsünü anlatıyor. Artık emir üzerine yumurtlamak ve tüm yumurtalarının pazara satılmaya götürülmesini izlemek istememektedir. Her sabah çiftliğin kapısından geleceğine göz atar, özgürce dolaşan hayvanları izler ve vahşi doğaya kaçarak kendisi için bir yumurta yumurtlamanın hayalini kurar.

Özgürlüğü, bireyselliği temel alarak, çiftliğin geleneklerle sarılı dünyasına başkaldıran, yürekli ve ilham sahibi bir dişi kahramanın hikayesini anlatan ‘Uçabileceğini Hayal Eden Tavuk’ aynı zamanda evrensel yankının romanıdır.” Kitap önsözünden.

Samed Behrengi’nin ‘Küçük Kara Balık’ı kıvamında nefis bir fabl. İçinde bulunduğu sisteme başkaldıran, kendisine dayatılanla yetinmek istemeyen ve daha fazlasına inanan ve bunun uğrunda kocaman adımlar atan bu tatlı tavuk, cesaret dolu öyküsüyle sizinde hayatınızı değiştirebilir bile… Bana çok fazla ilham olduğu kesin… ??❤️??