“Siz başkalarının sizi mutlu etmelerini bekliyorsunuz ki onlar bunu asla yapamazlar. Siz bir şeylerin sizi mutlu etmesini bekliyorsunuz ki onlar bunu asla yapamaz. Siz mutluluğu siz olan en saf prensibin dışındaki nesnelerde aradığınız sürece, onu sadece geçici formlarda ve asla yeterince uzun görünmeyen, çabuk geçen anlarda bulacaksınız.” Ramtha – Sihirli Kitap
.
“Kişisel mutluluğumuz için başkalarını suçlarken, aynı anda huzurlu olmamız mümkün değildir. Bazı durumlarda, sorunun içerisinde, başkalarının ya da şartların da mutlaka katkısı vardır fakat kişisel mutluluğumuz için sorumluluğu üstlenip, üzerimize düşeni yapmamız gerekir.” Diyordu Dr Richard Carlson bir kitabında.

Bende yıllar önce yazdığım bir yazıda demişim ki:
Mutluluğun koşullara bağlı bir durum olmadığını, bağladığın o koşullara ulaştığında anlayacaksın. Mutluluk bir seçimdir.

Huzur ise bambaşka birşey…
O içeriden gelir… Tercihle, koşulla, aşk, para, sağlık, kariyerle ilgisi yoktur. Mutlu olup, huzursuz hissedebilirsin. Mutsuz olup, huzurlu olabilirsin.
Huzur, kişinin kendisiyle olan ilişkisinin kalitesine ve derinliğine bağlıdır. Ulaşmak için çalışmak gerekir. O, hayatını içsel sesinin doğrultusunda yönlendirip yönlendirmediğinle ilgilenir.

Dış koşullara bağlı olan, beklentilerin yönettiği, geçici ve kısa süreli, ego tabanlı ‘tatmin’ ile ‘mutluluğu’ birbirine karıştırmayın.
Hedefiniz huzur olsun…
.
.
.
Mutluluk ve daha pek çok konuyu irdeleme işini Ramtha’ya bırakıyorum. O bu konuda bayağı iyi. Biz kitap yorumuna gelirsek: 🙂
‘Sihirli Kitap’ benim ilk Ramtha kitabımdı… Normalde ‘Beyaz Kitap’tan okumaya başlayın derler ama nedense ellerim bu kitaba gitti. Ve ilk kez Ramtha’nın enerjisiyle de tanışmış oldum.

Sihirli Kitap bir kanal kitabı. Yani Atlantisli olduğunu söyleyen ruhsal varlık Ramtha’nın Amerikalı kadın yazar J.Z Knight kanallığıyla yapılan celselerin kitaplaştırılması. Daha önce kanal bilgisi kitabı okumayanlara naçizane tavsiyem önce ezoterizm okumaları yapmalarıdır. (Tavsiye isteyenler için sırasıyla: Ergun Candan Gizli Sırlar Öğretisi, Ezoterizme Giriş, Son Üç Peygamber) Ardından kanal bilgisi kitaplarına daha ılımlı bir başlangıç olduğunu düşündüğüm ‘Tanrı İle Sohbet’ serisini ya da ‘Lemurya Yolu’nu okursanız kendinize şahane bir altyapı yapmış olursunuz. Ve elbette Ramtha ve Kryon gibi inisiyatik bilgi içeren kanal bilgisi kitaplarını zorlanmadan okuyabilecek kıvama da geldiniz demektir. ☺️
Tabi bu saydıklarımın hiçbirini okumadan da doğrudan Sihirli Kitabı okuyamaz mısınız? Okursunuz tabi. Sadece bazı bilgilerden ve kavramlardan uzak olacağınız için kitaptaki ifadelerin bir kısmını yanlış yorumlayabilirsiniz. Ben yukarıda saydığım kitapları okumadan bu kitabı okumuş olsaydım muhtemelen saçma diyeceğim pek çok şey olacağı için kitabı hiç huyum olmasa da yarım bırakma ihtimalim oldukça yüksek olurdu. ☺️
.
Naçizane fikrim; kelimelere takılmadan manâya bakmak, okuduğunuz her şeye mutlak gerçek gibi yaklaşmamak, ‘sunulan bilgiler aklınıza, kalbinize hitap ediyor mu?’ sorgulamaları da arkadaşınız olmalı bu tarz kitapları okurken. Bahsettiğim altyapı okumaları olmadan bazı ifadelerle karşılaştığınızda konu hiç olmaması gereken yerlere gidebilir. Böylesine güzel bilgiler içeren kitaplar yanlış anlaşılıp haksızlığa uğrayabilir. Naçizane tavsiyem, yukarıda not düştüğüm okumaları yapın ki çukura atlayıp el-ayak incitmek yerine derine merdivenle adım adım inesiniz.
Benim ki bir tavsiye. Siz yine de size uygun ve doğru gelen yolu takip edin. ?
.
2019 EN listesinin bir üyesi daha belli oldu. Tavsiyemdir. Mutlaka okuyunuz ifinim. ?