Şu an ne mi okuyorum? Denning&Phillips – Ruhsal Korunma Teknikleri kitabını…. Ruhsal korunma ne demek? En kaba tabiriyle, bedeninizi soğuktan korumak için giydiğiniz kıyafetler ne ise, enerjinizi korumak için uyguladığınız bazı teknik ve uygulamalardır. Bazı insanlar farkında olmadan çevrelerinden enerji çekerler. Böyle insanların yanından ayrıldığınızda kendinizi bitkin ve yorgun hissedersiniz. Bir başka tehlike de, çevrenizden gelen negatif enerjiler, nazar vb. dir. Eğer kendimizi bu tip negatif enerji saldırılarından korumazsak hem fiziksel hemde ruhsal sağlığımız zamanla bu durumdan çok etkilenecektir. Bu kitaptaki teknikleri uygulayarak auranızı güçlü bir kalkan haline getirebilirsiniz. Eğer yeteri kadar güçlendirebilirseniz çevrenizdeki negatif olaylar ve kişiler artık sizin enerjinizden çalamaz. Her durumu en az ruhsal zararla atlatırsınız. Hayatımız sokakta geçiyor, tanıdığımız ve tanımadığımız bir çok insanla sürekli enerji alışverişi halindeyiz. Toplu taşıma araçları, alışveriş merkezleri, sinemalar, özelikle işyerlerimiz, ofislerimiz vb. kalabalık mekanlar enerjimizi en çok emen yerlerdir. Nasıl dışarı çıkarken atkımızı beremizi takıyorsak, aynı şekilde enerji kalkanlarımızı da aksatmadan yapmalıyız. Bu güzel kitapta onlarca teknik bulunmakta. Alın okuyun uygulayın ve size hangi tekniğin iyi geldiğini tespit edin. Her teknik herkeste çok etkili olacak diye bir kural yok. Bana iyi gelen bir teknik size bir fark hissettirmeyebilir. Aynı şekilde sizin uygulayıp çok yarar gördüğünüz bir teknik bende çok bir şey ifade etmeyebilir. En güzel rehber “kalp”. Hangisinin size iyi geldiğini anlamak için uygulamak ve sonuçlarını deneyimlemek, kalbinize sormak en güzeli… Ben halihazırda zaten bana iyi gelen teknikleri buldum. Düzenli olarak da uyguluyorum. Ama yinede bu konuda yazılan farklı kitapları okumayı bırakmadım. Özellikle korunma teknikleri hakkında yeni bir şeyler öğrenmeyi çok seviyorum. Umarım size de ışık olur… Nur perdenizi çekmeden, dışarı çıkmayın… ☺️ Sevgiler… ??

****

“Kendinizi bazı anlarda kötü şans tarafından baskı altına alınmış hissediyor musunuz? Cevabınız “Evet” ise siz de ruhsal korunmaya ihtiyaç duyuyorsunuz demektir. ” Ruhsal Korunma Teknikleri – Denning & Phillips
Kısa ve öz… Bana kalırsa herşey yolunda gitse bile ruhsal korunma tekniklerini her daim uygulamalı, auramızı güçlendirmeli ve enerji alanımızı dış etkilerden korumalıyız. Kitabın nefis bir anlatımı var… Hem bildiklerimi pekiştiriyor hem de yeni şeyler öğreniyorum. Bu tarz uygulama ve bol teknik içeren kitapları yavaş okumak ve teknikleri okuyarak ilerlemek en sağlıklısı… Sanırım bu haftamı bu kitaba ayıracağım ve kitaptan yararlı gördüğüm paylaşımları sizinle paylaşıyor olacağım… Şifa olsun hepimize ☺️???

****

“Doğru düşünme ve pratik sayesinde, sizin auranız da izniniz olmadan, siz uyurken ya da uyanıkken maddesel olmayan varlıkların yaklaşmasını önleyecek güce sahip olabilir. Ne astral vampirler (enerjimizi emen duygusal vampirler de diyebiliriz) , ne geri seviyeli bedensiz varlıklar, ne de diğer tüm davetsiz misafirler gelişmiş ve güçlenmiş bir ruhsal auranın kalkanını delebilirler. Yıkıcı, sinir bozucu “atmosferler” (enerjiler) de bu doğal savunma tarafından uzaklaştırılacaktır. Güçlendirilerek adeta bir kalkan haline getirilen bir auradan alacağınız ruhsal faydalar bu kadarla sınırlı değil…” Daha fazlası için Ruhsal Korunma Teknikleri kitabını okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum…. Ben bayıla bayıla, yavaş yavaş okuyorum… Okuyan herkese şifa olsun… ???

****

Sizinle kitaptan son derece güçlü bir teknik paylaşmak istiyorum… Bu tekniği hergün düzenli olarak uygulamanız çok önemli… Tekniğin adı “Işık Kulesi”. Gelelim nasıl uygulanacağına. 1) Gözler kapalı olarak, derin ve düzgün nefesler alın. Pratik süresince nefeslere devam edin. 2) Tüm vücudunuzu gevşetin. 3) Ayakta dik bir şekilde durarak yapmanız tavsiye olunur. Ancak oturur şekilde yapmak isterseniz sırtınızın dik ve ayaklarınızın düz şekilde yere bastığından emin olun. Kolları serbest bir şekilde bedeninizin yanına bırakın. 4) Bedeninizi çevreleyen uzun, elips şeklinde, yoğun, parlak mavi ışık vizyonlayın. Bu ışık vücudunuzdan ortalama 25cm kadar uzaklıktadır. Başınızın üstünde ve ayağınızın altında 40cm’e kadar uzanır. Duru görüsü kuvvetli olanlar bu enerji alanını hemen farkeder. 5) Bedeninizi parlak mavi ışıkla kuşattıktan sonra, başınızın üzerinde beyaz ışıktan bir küre hayal edin. 6) Dikkatinizi bu küre üzerinde yoğunlaştırın. Bu kürenin giderek daha çok parladığını ve küreden çıkan bembeyaz ve çok parlak ışıkla adeta yıkandığınızı ve auranızın bu beyaz ışıkla dolduğunu hayal edin. (Arkadaşlar, renkleri, küreyi vb şeyleri gözünüzün önüne getiremeseniz bile niyet etmeniz yeterlidir. Niyetinizle enerjiyi harekete geçirmiş olacaksınız?) 7) Şimdi, auranızın dış kabuğu parlak mavi elips şeklindeyken, içi canlı parlak beyaz ışıkla dolu. Odağınızı olabildiğince bu vizyonda tutun. Bu odaklanma, çalışmanın etkisini dahada arttıracak ve auranızı daha çok güçlendirmiş olacak. Arkadaşlar bu tekniği hergün düzenli olarak yapmanız çok önemli. Sağlayacağınız fayda, günlük harcayacağınız 5 dakikanın yanında çok büyük kalacaktır. Unutmayın güçlü aura sizi psişik ataklardan, negatif enerjilerden, kıskanç, haset, negatif insanların isteyerek ya da istemeden yolladıkları düşük frekanslı enerjilerden koruyacaktır. Kendinize olan güveniniz artacak, başkalarının enerjinizi enmelerine mani olacaksınız. Daha bir çok faydası mevcut ama kitabı buraya yazmak istemiyorum:) Herkese şimdiden şifa olsun ☺️???

****

Bir kişinin; ne yediğine, giydiğine veya düşündüğüne karışan insanları memnun etmek için giyinmesi, yemek yemesi veya fikirlerini o insanların yönlendirmesine göre seçmesi ÖZ’e en zararlı şeylerdendir. Başkaları için yaptığınız her şey, kendiniz olmaktan (özünüzden) sizi adım adım uzaklaştırır. Gün geçtikçe, kaybolmuşluk hissi, ne istediğini bilememe ve memnuniyetsizlik duyguları içerisinde kaybolursunuz. Eğer şuan size bu duygular hakimse, bilin ki özünüzden uzaklaşıyorsunuz. Biran önce toparlanın ve ÖZ’le buluşma meditasyonları yapın derim. Bu size içsel huzuru sağlayacaktır. “Eğer kendi görüşleriniz hakkında tereddüt ederseniz, herkes size kendi görüşlerine göre gerçeğin nasıl olduğunu söyler.” Yani kendinizi dile getirirken yaşadığınız her “ya yanlış anlaşılırsam, ya şimdi beni eleştirirlerse, bunu söylersem tepki çekerim, böyle dersem dalga geçerler vb.” tereddütlerde, kendinizin değil karşı tarafın doğrusuna göre hareket ediyorsunuz. Aslında bilinç altınıza diyorsunuz ki “Benim düşüncelerimin ve isteklerimin hiçbir önemi yok. Benim dışımda herkesin benim hakkında ne düşündüğü çok daha önemli. Bu sebeple daha çok onaylanmak, saygı ve sevgi görmek için her zaman onların hoşuna gidecek şeyler yapmalı ve onların hoşuna gidecek şekilde konuşmalıyım. Çünkü ben kendim olursam değer görmem. Şu anki halimle sevgiye layık değilim.” YALAN! Ne olur bu kötülüğü kendine yapma. “Elalem” safsatasını bir kenara bırak artık. Seni yaratana biraz sevgi besliyorsan, yarattığı SEN’i hor görme. Başkaları için değişme. Herkes eşit. Herkes bir. Sende herkes gibi, olduğun halinle sevmeyi ve sevilmeyi hak ediyorsun. Şu anki halinle zaten çok değerlisin. Bunun için değişmene gerek yok. Kendinizi kendiniz olmada serbest ve özgür bırakmalısınız. Başkalarının ne dediği değil asıl sizin iç sesinizin ne dediğidir önemli olan. Bunu asla unutmayın. Ve yaşamınızı başkalarının yönlendirmesi ile değil, mutlaka kendi “Öz Benliğiniz” den gelen ilhama göre şekillendirmeye özen göstermelisiniz. AKSİ TAKTİRDE KENDİNİZİ SÜRÜNÜN İÇİNDE BULUVERİRSİNİZ.