Eğer hayatımızdaki durumlardan dolayı kızgınsak, güceniksek ve kafamız karışıksa, bu ille de az gelişmiş bir ruhumuz olduğu anlamına gelmez. Ruh gelişimi, hepimizin çok çelitli alanlarda eşitlik göstermeyen bir tarzda derecelerle ilerlediğimiz kompleks bir konudur. Hayatlarımızla ilgili aklımızda tutmamız gereken önemli nokta, kendimizi inkar etmekten kaçınmamız ve yaşantımızda tutarlı ayarlamalar yapacak cesaretle ve kendimize güvene sahip olmaktır.”
Michael Newton – Ruhların Yolculuğu

Bilinç sıçraması yaptıran kitap. Satır satır kelime kelime okuyorum. Her cümlede içimde tarifini yapamadığım bir şeyler yerine oturuyor sanki. Sanki TAMlaşıyorum. Bende yarattığı etki müthiş. Sırf bunun üzerine bile sayfalarca yazı yazarım, ancak kitap hakkında da genel bir bilgi vereyim ☺️ İlgi duyanlar mutlaka okusun.
.
Kitabın yazarı Dr. Michael Newton. Kendisi bir ipnoterapist. Geliştirdiği özel bir teknikle, danışanları derin bir trans halindeyken önceki hayatlarını, bu hayatları sona ererken ve tekrar bedenlenmeden önce öte alemde başlarına neler geldiğini hatırlıyor ve detaylı bir şekilde yaşadıkları herşeyi anlatıyorlar.
.
Michael Newton, 29 deneğiyle yaptığı bu ipnoz seansları sırasında aldığı bilgilerle, ölümün nasıl bir şey olduğunu, öldükten sonra kimlerle karşılaştığımızı, ruh dünyasının gerçekte nasıl bir yer olduğunu, ruhsal varlık olarak nereye gittiğimizi, ne yaptığımızı ve niçin tekrar bedenlenerek geri gelmeyi seçtiğimizi anlatıyor.
.
Ben okurken geri dönmek istemediğim uzun bir yolculuğa çıktım. Kitabı okumadan önceki ben ile şimdiki ben (henüz kitap bitmemesine rağmen) kesinlikle aynı değil. Bu kitapla birlikte seçimlerinizin, yaşam derslerinizin ve hayat amacınızın daha çok farkına varıyor, rehberlerinizin varlığını daha çok hissediyor, unuttuğunuz birçok gerçekle yüzleşiyorsunuz.
.
Yazarın “Ruhların Kaderi” ve “İkinci Yaşamın Sırrı” diye iki kitabı daha var. Benim için en uygun zamanda onları da okuyacağım. ?
Okuyan herkese şifa olsun ❤️

****

“Niçin yeryüzündeki başka hiçbir canlı ölümden sonra hayat için kaygılanmaz? Bunun nedeni yalnızca şişkin egolarımızın hayatın geçici olduğunu düşünmekten nefret etmesi midir, yoksa varlığımızın daha yüksek bir kuvvetle olan ilişkisinden midir?” Ruhlara Yolculuk – Michael Newton
.
Kitabı, bitmesini istemeye istemeye bitirdim. Son bölümleri beni resmen uçurdu. Hala bir satori halindeyim sanki.
.
Son 2-3 yıldır zihnimde canlanan çok çok eski bebeklik ve yeniden doğum anılarım hatta daha fazlası bu kitapla birlikte onaylanmış oldu. Dahada eskileri zihnimde çakmaya başladı. Geçmiş yaşamlarımdan kareler, yaşamlar arasında bulunduğum haller, seçimlerim, ruhsal kontratlarım, rehberlerim… Off… Off… Yazacak çok şey var aslında ama neyse… Şuan içimden akan tek şey; “şükran”.
.
Hatırladığım şeyleri onaylayan ve daha fazlasını hatırlatan kitap, yoluma çıktığın için teşekkür ederim. ??