Hepimizin bir enerji alanı olduğuna göre ve bu alanın sürekli çevre ile iletişim halinde olduğu bilindiğine göre, enerji alanlarınızı günlük hayatınızda dış etkenlerden korumak için ne yapıyorsunuz? Çevreyle sürekli enerji alışverişi içindeyiz. Eğer kendimizi korumazsak enerjimizi çabuk tüketebilir hem ruhsal hemde fiziksel rahatsızlıklara davetiye çıkarırız. Sevgili Fadime Çelik’in kaleme aldığı, su gibi akan bu eser enerjisini dış etkenlerden nasıl koruyacağını bilmeyenler için rehber niteliğinde. Hem koruma, hem arınma hem şifa ve mekan temizliği dahil farklı farklı birçok konuda çeşit çeşit teknikler içeriyor. Fadime Hanım bilgisini cömertçe aktarmış bu kitapta… Benim olmazsa olmazım dönüp dönüp sürekli karıştırdığım başucu rehberimdir kendileri… ??

****

1. Evlerde özellikle karanlık ve ışık almayan kısımlarda daha çok negatif enerji birikir. Yatak altları, dolapların iç ve köşeleri vb. Dumanı buralara üfleyerek oradaki negatif birikimide temizlemiş olursunuz.
2. Adaçayını tutuşturduktan sonra söndürmeyi unutmayın. Evde istenmeyen kazalara sebep olmak istemeyiz değil mi? Siz ateşi üfledikten sonra o tütmeye devam edecektir. Duman bittikçe tutuşturup, söndürüp tütsüleme işlemine devam edebilirsiniz.
3. Özellikle eve kalabalık bir misafir grubu geldikten sonra, evde bir tartışma yaşandıktan sonra, ya da cenaze vb üzücü durumlarda bu tütsüleme ortama ferahlık ve rahatlama getirecektir.
4. Dolunay ve yeni ay zamanları bu tarz enerjisel temizlikler için en güçlü zamanlardır. Ay’ın gücünden mutlaka yararlanın.
5. Tek başına adaçayı çok güçlü bir arındırıcıdır. Ancak dilerseniz, adaçayını tütsülediğiniz kaba üzerlik tohumu ve günlük reçinesi de eklerseniz, gücünü dahada arttırırsınız.
6. Temiz hava ve güneş diğer çok etkili arındırıcılardır. Eşyalarınızı evinizi sık sık havalandırın. Evi mutlaka güneşle yıkayın.
7. Diğer enerjisel temizlik yöntemleri için sevgili Fadime Çelik’in Psişik Korunma adlı kitabından yararlanabilirsiniz. Ben çok şey öğrendim.

****

Günaydın herkese!!! Yeni haftaya girerken çok işinize yarayacak, özellikle şehirde yaşayan ama kendini topraklamak için doğayla vakit geçirmeye yeteri kadar fırsat bulamayanlar için hayat kurtarıcı ve çok rahatlatıcı bir teknik paylaşmak istiyorum. Yaklaşan ay tutulması ile birlikte üzerimize yağan bu yoğun enerji yağmuru eğer kendimizi topraklamazsak ruhsal sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilir. Buna bağlı olarak işlerimize ve ilişkilerimizede olumsuz yansımaları olabilir. Bu topraklama egzersizini dönemsel değil, hergün sabah uyanır uyanmaz yapmayı alışkanlık haline getirin. Ruhsal olarak daha sakin, daha dengeli olacaksınız, stress ve kaygı seviyenizde de belirgin bir azalma olacak. Unutmayın düzenli yapmak çok önemli. ☺️Uygulama şöyle: Bacaklarınızı hafifçe açıp ayakta durun ve gözlerinizi kapatın. Omurganızın dik ve bedeninizin rahat olmasını sağlayın. Vücudunuzu kasmayın. Kollarınızı bedeninizin hemen yanına serbestçe bırakın. Her iki elinizin başparmağı, serçe parmağı ve yüzük parmaklarının uçlarını birleştirip kalan iki parmağı yere doğru uzatın. Gökyüzünden gelen beyaz bir ışık huzmesi düşünün. Bu ışığın başınızın tepesindeki taç çakranızdan içeri girdiğini, tüm bedeninizi doldurduğunu, kök çakranızdan ve ayak tabanlarınızdan yerkürenin derinliklerine doğru aktığını imgeleyin. Bu imgelemelerle birlikte burundan derin nefesler alıp yavaşça yine burundan derin nefesler vermeye devam edin. Nefes aldıkça ışığın bedeninize dolduğunu, verdikçe bedeninizden yerküreye doğru aktığını düşünün. En az 2-3 dakika bu vizyona ve nefese devam edin. (Bu süreyi uzatabilirsiniz ama daha kısa olmasın) Bu egzersizi sabah mutlaka yapın. Gün içerisinde tekrarlamakda sizi enerjik kılacak ve rahatlatacaktır. Asabınızı bozan bir durum yaşadığınızda hemen topraklama yapın. (Yalnız kalabileceğiniz bir yer bulun. Tuvalet gibi:) Negatif duyguların enerji alanınızda kalmasına izin vermeyin. Bedeniniz bu özenden ve sunduğunuz enerjiden kesinlikle memnun kalacaktır. ☺️ Bu çalışmaların yüzlerce çeşidi mevcut olup bu sadece bir tanesiydi. Farklı topraklama, korunma, enerjinizi arttırma metotları öğrenmek isteyenler Fadime Çelik’in Psişik Korunma kitabından yararlanabilirler ☺??