şte tam da benim gözlerime layık bir kitap. ❤️?? Birşey anlatmaya çalışanlara hep derim ‘Bana bilimsel kanıtlarla gelin ya da sen böyle bir şey deneyimledin mi, deneyimleyen birini birebir tanıdın mı?’ diye… Léon Denis’in “Kader Sorunu” kitabı tamda böyle bir kitap. Kaderimizin şekillenmesinde tekrar doğuş (reenkarnasyon) yasalarının işleyişinin kaçınılmaz olduğunu itirazların ve eleştirilerin ışığında, deneysel kanıtlarıyla detaylıca işlenmiş. Eh tabi kanıt-deney deyince bende akan sular durur 🙂 (ego bilinci malum ille kanıt ister bir şeye inanmak için)
Kitabın henüz başındayım, içeriğindeki konuları kabaca inceledim, rastgele açıp baktığım her sayfada kilitli kaldım. Elimden bırakamayacağım bir eser olacağı şimdiden belli. 🙂 Ve tabii ilginç bulduğum kısımları da buradan mutlaka paylaşacağım.

Haftanın bu en sevdiğim günü daha güzel taçlanamazdı. Güzel bir kitap insanı ne kadar mutlu edebilirse, o kadar mutluyum şuan. ☺️??? Okuyan herkese şifa olsun ☺️??❤️

****

Bu kitabı şaşkınlıkla okumaya devam ediyorum. Yeniden doğuş, geçmiş yaşamlar vb konulara yabancı biri değilim. Öncesinde de başka kaynaklardan okumuş, bazı belgesellerde bahsedilen vakaları hayretle izlemiştim.
Yazar, kitapta kayıtlara geçmiş bir çok vakayı kaynaklarını belirterek tek tek anlatmış. Vaka olayları buraya yazamayacağım kadar çok ve uzun. Ancak fikir vermesi açısından özetlemek gerekirse;
Mesela inanılmaz yeteneklerle doğan küçük çocuklardan bahsediyor, 2-3 yaşında piyano vb müzik aleti kullanan, örneğin Almanya’da doğmasına ve almanca konuşan bir aileyle büyümesine rağmen, fransızca hinduca, latince vb dilleri hiç kimse öğretmemesine rağmen ve hiç bir yerde duymamasına rağmen kendi kendine konuşmaya başlayan çocuklar, ve yine geçmiş yaşamları hakkında detaylı bilgi veren çocuklar (adı soyadı yaşadığı yer ölüm şekli ve daha bir çok detay) ve bu bilgiler kontrol edildiğinde doğru çıkması… Bir diğer ilgimi çeken şey ise, bazı araştırmacıların hipnoz (manyetik uyku) deneyleri sırasında keşfettiği şeyler… Örneğin bir araştırmacı bir hipnoz seansında sujesini (uyutulan kişi) geçmiş yaşamlarından birine götürüyor. Suje son ölümünün nasıl gerçekleştiğini seans sırasında anlatırken adeta o anı tekrar yaşıyor. Bedenden ayrılışını, onu karşılayan ışık varlıkları (kötü bir hayat geçirdiyse daha karanlık bir geçiş yapan vakalar da var) belli bir yere kadar anlatıyor.
Başka bir vaka da; küçük yaşta ölen bir minikle ilgili.Çocuk öldükten sonra annesinin rüyalarına giriyor ve senin aracılığınla ben tekrar dünyaya geleceğim, üzülme diyor ve yalnız gelmeyeceğini özellikle belirtiyor. Bu rüyalar ısrarlı bir şekilde devam ediyor. Ve anne o sıralarda ikiz bebeklere hamile kalıyor. Doğan çocuklardan biri, ölen çocukla hemen hemen aynı fiziksel ve karakteristik özellikleri sergiliyor. Bir başka benzer vakada ise yine erken ölen ve aileyi yasa boğan küçük çocuk annesinin rüyaları aracılığıyla aileden biri vasıtasıyla tekrar bedenleneceğini, şakağında bir yara izi olacağını ve ayırt edilebilmesi için vücudunda benzer başka neler olacağını anlatıyor. Gerçekten de ailede bir kişi hamile kalıyor ve anlatılan fiziksel özelliklerde bir bebek dünyaya geliyor.

Arkadaşlar buraya çok kısa ve özet yazdım. Bu vakaları okurken aklımda çok soru işaretide oluştu ancak kitapta çok daha geniş ve detaylı anlatılmış bu vakalar ve kafada oluşabilecek her türlü soru işaretininde açıklaması yapılmış. Bu sebeple benim buraya yazdığım kısanında kısası bu kaba özetleri okuyup ‘saçma’ demeyin. İnsana çılgın sorular sorduran şeyler bunlar. Cevabını bilmediği sorular Ego’nun hoşuna gitmeyecek ve şalteri kapatmak isteyecektir. 🙂 Soru sormazsak gelişemeyiz, evrimleşemeyiz. Mesela ben şu soruyu sormadan yapamıyorum… Bu kadar vaka varken neden bu olayların üstü kapatılıyor. ‘Tekrar doğuş’a çok açık ve net bir kanıt olmalarına rağmen ve neden bu olaylar etrafı sarsacak niteliğe sahipken sadece araştıranların ulaşabileceği yerlerde saklanıyor? Bazı soruları sormamızı istemeyen, ve cevaplara ulaşmamızı istemeyen kimler?
Sabah sabah derin bir konu oldu… Hafta sonu biraz düşünelim 🙂 Fikrinizi paylaşırsanız çok sevinirim…. Harika bir haftasonu diliyorum… Sevgiler