Sevgili yurdumuzun güzide topraklarında meydana gelen ve hepimizi derinden sarsan deprem sonrasında derneğimiz çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Temel ve elzem yaşam ihtiyaçlarına düzenli olarak yanıt vermekle birlikte, yeniden yaşama bağlanma ve yeni amaçlar edinme konusunda motivasyon ve destek sunmaya devam ediyoruz. İhtiyaç duyan ailelelerimize istedikleri bölgelerden yuva edindirme girişimlerimiz  ve iş olanağı fırsatları yaratma hususunda çalışmalarımız sürüyor. Tüm ülke insanlarımız için depremin etkilerine birinci dereceden maruz kalanlardan, bu acıya uzaktan ortak olanlara kadar taşıdıkları yükü hafifletiyor, travma sonrası açığa çıkan yoğun kaygı bozukluklarının onarımı için aktif rol alıyoruz.

Özellikle Hatay’da köy ve kasabalarda yaşamlarına çadırlarda devam etmeye çalışan ailelerimize yardımcı olan STK’larla işbirliği ve dayanışma içindeyiz. Onlar tarafından düzenli olarak listelenen ihtiyaçlara, Adana, Antep , Mersin gibi yakın bölgelerimizden sevkiyat yapıyoruz.

İhtiyaç önceliği olan gıda desteğimizi ramazan kolileri olarak derli toplu şekilde hazırlatıyoruz ve belli aralıklarla bölgeye gönderiyoruz.

Gıdanın yanısıra ayakkabı ve giyim ihtiyacı devam ediyor ve düzenli olarak cevap vermeye çalışıyoruz.

Hijyen ürünleri yine paketler haline getiriliyor ve sevkıyatımıza dahil ediliyor.

Bize kendilerini unutturmayan, gece gündüz aralıksız çalışan Hatay’daki dostlarımızla sürekli iletişim halindeyiz.

Temel ihtiyaçların bu bölgede bir süre daha devam edeceğini biliyoruz ve bu ihtiyaçların karşılanması hususunda odağımızı, dikkatimizi onların üzerinde tutuyoruz.

Yeme, içme ve barınma ihtiyacının ötesine taşınan bölgelerde çocuklar için düzenlenen travma sonrası onarım ve iyileştirme faaliyetlerine destek sunuyoruz. Oyun, oyuncak, kendilerini ifade etmelerini sağlayacak eğitim materyalleri ihtiyaçları için çözümler üretiyoruz.

Orta ve lise düzeyinde sınava hazırlık aşamasında olan çocuklarımız için motivasyon desteği ile birlikte online dersanede eğitim fırsatı sunuyoruz.

Eğitim için gerekli olan elektronik ekipmanlarının temin edilmesini sağlıyoruz.

Yeni bir şehirde yeni bir hayata başlamak isteyen ailelerimize yuva ve iş olanakları yaratıyoruz.

Düzenli bölge ziyaretlerimizle birlikte yaşama tutunmaya çalışan aile ve kardeşlerimizi motivasyon, güç ve desteklerimizle yeniden cesaretlendiriyoruz.

Bağışlarınızla bizlere destek olmak isterseniz, tüm banka hesap numaralarına www.sathdernegi.org adresimizden ulaşabilirsiniz.

Öneri sunmak veya bilgi almak isterseniz bizi arayabilirsiniz.

SATH Derneği İletişim no: 0549 841 52 53

web site: www.sathdernegi.org

Hasan 'Sonsuz' Çeliktaş

18 Kasım 1976'da Mersin'de doğdu. Toros Koleji'ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'ne girdi. Fakültesini çok sevdiğinden mezuniyeti sonrasında oradan ayrılamadı ve asistan kadrosunda eğitim hayatına devam etti. 2005'te ise İzmir'e yerleşti. 2001 yılında "Sonsuzlukotesi" mail grubunu kurmasıyla başlayan yazarlık hayatı, önce 2002'de sonsuzlukotesi.com'u, daha sonra da 2004'de derKi.com'u kurmasıyla devam etti. Bir yandan da Cosmopolitan, Esquire, Yeni Aktüel, Zodiac, Akşam Brunch gibi dergilerde ve Akşam Gazetesi'nde serbest yazar olarak yazıları yayınlandı. 2011'de ise Anadolu topraklarından doğup Amazon.com'da yayınlanan ilk Türk Spiritüel dergisi "The Wise"ı oluşturdu. Halen yazmaya devam ediyor. Duru Sonsuz ile Özün Dünya'nın babası sıfatıyla onlara rehberlik yapmaya çalışıyor...