Kozmik Çağrı & ’SES’ten Doğan, Kalbe Dolan Nur-u Şifa
25 – 28 Şubat
İnsan ses ve sessizliğin buluştuğu yerde nihai gerçekliğine açılır. Kozmik Çağrı, insanın SES ile özgürleşmesi için tasarlanmış özgün bir atölyedir.
‘SES’, insan doğmadan önce de var olan; evrenin sonsuz, limitsiz, temel malzemesidir.
Galaksilerin etrafında dönen yıldızlardan, atomun çekirdeğine kadar; her şey titreşim halindedir ve biz duyalım ya da duymayalım, her şey bir ses yaratır.
‘SES’, kulaklarımızdan beynimize girerek duyma hissi yaratmasının ötesinde; hücresel yapının içine girerek, molekülleri yeniden yapılandırma yeteneğine sahiptir.
Atölyede, ’SES’e dair tüm kadim geleneklerdeki çalışmaların yanı sıra, ‘SES’in enstrümanı olan beden üzerinde yapılacak sağaltıcı hareketler dizisi ile; diyafram ve göğüs kafesinde nefesin sese yön veren gizeminin keşfedildiği, derin dönüştürücü nefes çalışmaları ve meditasyonlarla, ilahi nefes ve sese akortlanarak, birlikte ses çıkarmanın kutsallığına, deneyim alanına açılacaktır.
‘Öz’ün sesi ve sözü olan Anadolu Erenleri, Velileri ve Pîrleri’nin bıraktığı izlerin sürüleceği atölye programı dahilinde, her akşam birlikte seslendirilecek türkü ve deyişler; şarkılara, şiirlere söz gibi görünen mirasın, aslında varlığın birliğe kavuşmasındaki ruhsal aydınlanmanın kilitli kapılarını açmak için sunulan altın anahtar olduğu ve eterde titreşim halinde bulunduğu gerçeğine ermeyi sağlayacak frekanslar deneyimlenecektir.
Tüm çakra bilinç seviyeleri için ayrı olarak yapılacak çalışmalar ile ’SES’e yüklenen olumlu-olumsuz tüm yargıları bırakıp, ona olduğu gibi kabul vermenin deneyimleneceği atölyede; ’SES’ten Doğan, Kalbe Dolan Nur-u Şifa’ya açılarak, ’SES’le yeniden bağlantı kurmanın yolu, birlikte bulunacaktır.
Atölye, hem sesin hem sessizliğin deneyimine açılmak için doğası müzik olan Sonat Bağcan tarafından yürütülecektir.
Bilgi&Kayıt
0532 010 09 19
bilgi@sath.com.tr