Bazen ruhun yorgunluğu fiziksel bedeni de yorar. Böyle zamanlarda bedende ve dünyada olduğumuzu hatırlamalıyız. Böyle zamanlarda, bedenimizi Dünya Ana’nın bize sunduğu lezzetler, keyifler ve hazlarla mutlu etmenin yanında, aşağıdaki çalışma da büyük yarar sağlar.

Ayaktasınız. Ayaklarınızın arasında omuzlarınız kadar mesafe var. Üç kez derin nefes alın ve verin. Gözlerinizi kapayın. Saç tellerinizden ayağınızın ucuna kadar bütün hücrelerinize, birazdan vereceğiniz talimatlara tam olarak uymalarını, ve hazır olmalarını emredin. Sonra bütün bu hücrelerin içindeki hayatiyet hareketlerini imgeleyin. Hücrelerin içindeki yaşam enerjisinin beyaz ışık damlacıkları şeklinde dışarıya çıktığını hayal edin. Bu damlacıklar, birleşip, beyaz ışık dereciklerine, sonra derecikler birleşip beyaz ışık nehirlerine dönüşsünler, ve mide çakrasına, yani gövdenizin tam ortasına doğru akmaya başlasınlar.

Vücudun her tarafından yaşam enerjisinin beyaz ışık formunda gelip, vücudunuzun ortasında birikmeye başladığını imgeleyin. Bu birikim devam ederken, birikmiş olan yaşam enerjisinin bir bölümü, iki bacaktan ayrı ayrı aşağıya doğru aksın. Ve ayak tabanlarınıza geldiğinde, yere doğru giriş yapsın. Yere girer girmez, tıpkı bir ağacın kök sistemi gibi dallanıp budaklanmaya başlasın. Hayal etmek zor olursa, bir ağacın ters çevrilmiş halini de düşünebilirsiniz. Dört yöne ve derine doğru çok genişlemiş, beyaz ışıktan devasa bir kök sistemi sizi toprağa bağlasın. 

Birikmekte olan beyaz ışık formundaki yaşam enerjisi, bu kez floresan bir ampul gibi, bir ışık sütunu olarak, kök çakranızdan, yani bacaklarınızın arasındaki noktadan aşağıya doğru uzamaya başlasın. Ve ayaklarınızın ortasından toprağa girip, derinlere, çok derinlere, dünyanın merkezine kadar uzasın. Bu noktada avuçlarınız birbirine bakacak şekilde göğsünüzde birleşsin. Ve önce olumsuz olan kavramı kısa sürede ve hızlı olarak üfleyin, sonra olumlu kavramı derin ve uzun nefesle içinize çekin. Birçok zıt kavramlar kullanabilirsiniz, önemli olan önce olumsuzu üfleyip, yerine olumluyu içinize çekmek. Örnek cümleler:

Yorgunluğu üflüyorum, enerjiyi içime çekiyorum.

Hastalığı üflüyorum, sağlığı içime çekiyorum.

Üzüntüyü üflüyorum, neşeyi içime çekiyorum.

Yokluğu üflüyorum, bolluğu içime çekiyorum.

Dertleri üflüyorum, huzuru içime çekiyorum.

Korkuyu üflüyorum, sevgiyi içime çekiyorum.

Ellerinizi birbirinden ayırıp gözlerinizi açın. Bittiğinde, kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. İstediğiniz sıklıkta ve her yerde yapabilirsiniz. Sevgi ve ışık…

Ali Korkut Keskiner