Reiki’nin insanları romantik ilişkiler için bir araya getirdiğine dair dünyanın çeşitli yerlerinden muhteşem öyküler kulağımıza çalınıyor. Bu ilişkiler her iki taraf da kalplerinin gösterdiği yolu takip etmeye istekliyse yoğun karma tedavide müthiş fırsatlar sunuyor ve çok özel ilişkiler olduklarını kanıtlıyorlar.

 

İlk röportajımızı Atlanta, Georgia’dan Jill Sutherland ve Robert Plotzkei ile yaptık.

 

JILL: Robert ve ben 1997’de Ronora Kampı’daki Center Reiki seansında “kazara” tanıştık. Bu seansa katılmayı düşünmüyordum ama orada uygulanan Karuna Reiki sınıfındaydım. Robert da Karuna Reiki için kalmayı düşünmüyormuş ama seansa katılmış.

 

Arabayı sürüyor ve aslında Utah yönüne gitmeyi düşünüyordum. Bana sınıfa hazırlıklı ve dinlenmiş gidebilecek kadar zaman tanıyan bir yol planı yapmıştım. Ama sonra bana iki günlük yol yaptıran bir dürtüyle seansın son gününde erkenden oraya vardım.

 

Laura Gifford bana etrafı gösterdi ve ben de insanlarla tanışıp Reiki yapmaya başladım. John Moore’la konuşurken bana bildiği bir tekniği öğretmesini istedim. O da masaya uzanabilecek bir gönüllü istedi, Robert masaya çıktı. John’dan bana göstermesini istediğim tekniği öğrenince elimi Robert’ın kalbinin üzerine koyup gözlerinin içine baktım. Hmm, bırakalım devamını o anlatsın.

 

 

ROBERT: Masaya uzanmış Jill’e bakarken kalbimin daha önce hiç olmadığı kadar çok açıldığını hissettim. Jill ağlamaya başlayınca John ne olduğunu sordu. Jill şöyle cevap verdi: “Bir şey yok, benden enerji almak yerine bana enerji veriyor.”

 

Mükemmel aşkı hissettiğimi fark ettim. Tüm görkemiyle aşk enerjisi benden Jill’e akıyordu. Jill’i uzun zamandır tanıdığımı biliyordum, belki de bu gezegene ilk geldiğimden itibaren.. Seansı bitirdik ve grup tekrar çember oluşturdu. Jill ve ben birer sandalye almak yerine sahnenin kenarına birbirimize yaslanarak oturduk. Çemberin içindeydik ama bir şekilde varlıklarımızı soyutlamıştık. Orada Jill ve benim o dakikadan itibaren  birbirimizden ayrılmayacağımızı anladım, tabii hayatlarımızı yeniden düzenledikten sonra!

 

JILL: Grup toplantısı bittikten sonra herkes dışarı çıkmaya başlayınca Robert bana dönüp şöyle dedi: “Şimdi ne yapmak istiyorum biliyor musun?” Ben de yanıt verdim: “Hayır. Ne?” elimdeki çay fincanını alıp yakındaki bir masaya bıraktı ve eğilip beni kucağına aldı. ( Her zaman ayaklarımın yerden kesilmesini hayal ettiğimi nereden bilebilirdi ki! )

 

Bana Reiki uygulamayı teklif etti, güzzel bir ağaç gölgesi altında bir masa bulduk. Seans boyunca Robert’la pek çok eski yaşam bağı hissettim. Ayrıca Atlanta’daki Illumen adlı Reiki uygulamamızın logosu olan bir de sembol aldım.

Şu anda tüm seanslarda birlikte çalışıyor ve birlikte öğretiyoruz. Farklı Reiki geleneklerinden geliyoruz, yöntemlerimiz farklı ve bu yüzden de her öğrenciye kendi tekniğimizi gösteriyoruz. Bu, öğrencilerimizde Reiki için çok açık bir kanal oluşturuyor. Robert ve ben birbirimizi için ne mükemmel yansımalar olduğumuzu görebiliyoruz ( Reiki’nin parlak ışığı hiçbir şeyin gizli kalmasına izin vermez.) ve sonuç olarak bu hızlandırılmış kişisel gelişim bazen yorucu olabiliyor.

 

ROBERT: Reiki’nin “ışıklı ayna” örneği, bilinçsiz durumların tedavisinde Karuna Reiki®’nin sembolüdür. ( Jill ile birlikte Karuna Reiki derslerine katılmayı bıraktım.) İlişkimize Reiki uyguladım ve bu özel sembolü günlük seansımda yaptığım ilk gün, kutsal inek- dikkat! , ilerleyen saatlerde daha önceki hayatlarımızda yapmadığımız kadar büyük bir tartışma yaşadık. Sanki her şeyi bir ekranda izliyor gibiydik. Tamamen çıkmaza girmek yerine durup olayın absürdlüğüne güldük. Aslında bizim örneğimiz bize gösterilmişti, biz de kendi kişisel rollerimizi oynadık. Kızgın ve kızarmış yüzlerimiz sadece en kötü seviye dediğimiz şeye gülmek içindi. Çok şaşırtıcı bir deneyimdi ve daha az şiddette bir ikinci tartışma daha oldu. Jill de bana, eğer o sembolü bizim üzerimizde tekrar kullanacak olursam onu önceden uyaracağıma dair söz verdirdi.

 

JILL: Biz Reiki’yi hayatın verdiği hasarları en aza indirgemek, yaraları tedavi etmek ve aldığımız sınırsız kutsamayı paylaşmak için kullanıyoruz. Aramızdaki özel bağ, hayatım boyunca yaşayabileceğimi düşündüğümden bile daha derin. Bazen içimde taşıyabileceğimden bile fazla sevgi hissediyorum ve bu akıp gidiyor.

 

Jill ve Robert bu yıl bizim seanslarımıza tekrar katıldılar; her ikisi de hala Reiki aşkının verdiği özel ışıkla parlıyorlardı.

 

Not: Reiki News Dergisi’nden alınmıştır. www.reiki.org