Kuantum Düşünce Tekniğiyle hem aşkı keşfetmek hem de hayatınızı renklendirmek elinizde. Aşkın ve mutluluğun sırrının Einstein’in Kuantum Teorisinde gizli olduğunu biliyor muydunuz? Einstein bu teoriyi bulduğunda aslında gerçek mutluluğun formülünü çözdüğünü düşünmemişti sanırız. Oysa tüm dünyada Kuantum Teorisi artık beyin gücümüzü ve benliğimizi keşfetmek amacıyla kullanılıyor. Latince “Quanta”, yani “kaç” sözcüğünden gelen Kuantum, atomların sıçrayışı ve bir yerden bir yere kaçışını ifade ediyor.

Atomların hareketlerini incelerken, belli bir noktadan sonra hareket ve kütlelerinin neye göre değişiklik gösterdiğini çözümleyemeyen bilim adamları, beyindeki hareketliliğin yani düşüncelerin de kendi gönderdiğimiz enerjiye göre oluştuğunu görüyor. Yani beynimiz, Kuantum alanına gönderdiğimiz enerjiye göre yeni ve farklı düşünceler üretiyor. İçimize kapanıp negatif enerjiyle yüklendiğimiz zaman beynimiz kısırdöngüler ve tekrar eden düşünceler üretmekten öteye gidemiyor. Beynimizde oluşan Kuantum sıçraması daha önceki düşüncelerimizin dışına çıkıp yeni bir şey oluşturmamızı sağlıyor. Siz “Benim kimliğim ve kişiliğim bu,ben bunların dışına çıkamam” dediğiniz sürece, gerçek mutluluğu da maalesef bulamıyorsunuz. “Ben artık değiştim” diyebilmek bu noktada önem arz ediyor olmalı.

Kuantum Düşünce Tekniği üzerine bir kitap yazan ve bu konuda seminerler düzenleyen Şanal Günseli, Türkiye’de bu tekniğin uygulayıcılarından. Sevmenin, insan yaratıcılığını ve mutluluğunu en üst düzeye ulaştırdığını söyleyen Günseli, “Biz insanlara önce kendilerini, sonra da tüm evreni sevmelerini öğretiyoruz.

Bunun yollarını gösteriyoruz, ama bunu uygulayıp uygulamamak sizin elinizde”diyor. Aşık olduğunda insanın beyninin maksimum yaratıcılığa ulaştığını belirten Günseli, istediğiniz her şeyi kendi düşünce gücünüzle gerçekleştirebileceğinizi söylüyor. Kendimizi hayata açtığımız sürece etrafımızdaki tüm pozitif enerjileri çekiyor ve yenileniyoruz.

Aşk da aynen hayatı yaşamak gibi. Kendinizi karşınızdakine açar ve tümüyle sunarsanız, yepyeni ama çok daha güzel bir benlik oluşturabiliyorsunuz. Belki bu benliği oluştururken pek bir parçalanıp, dağıldığımız doğru ama bu sonunda bize çok daha güçlü bir benlik kazandırıyor. Şanal Günseli Kızılderililerin bir atasözünü hatırlatıyor.”İki şey gizlenemez; duman ve aşk”.

AŞK SAKLANMAZ
Günseli, “İki insanın birbirine aşık olduğunu hemen anlarsınız. Çünkü farkında olmadan yaydıkları bir çekim enerjisi vardır. İnsanların bedensel varlığı dışında,bir de kuantumsal enerji varlığı vardır. Eğer gözümüz Ultra-V ışınlarını görebiliyor olsaydı,biz de o iki insan arasında gidip gelen ışınların farkına varırdık. Zaten o çekim enerjisiyle mutlaka yan yana gelmek ya da iletişime geçmek isterler.” Aşık olduğumuzda maksimum seviyeye ulaşan kuantumsal enerji, gözlerin parlamasına,başımızın ve bedenimizin daha dik durmasına neden oluyor. Beyin olumlu bir enerjiyle harekete geçtiğinde gözler ışık saçarken, vücudumuz da içine kapanmak yerine, kendini dışa doğru açma eğilimi gösteriyor. Kısaca önce kalbimiz, sonra da beynimiz…
Biz onları hayata açtığımız sürece aşk da, mutluluk da, başarı da bize kapılarını açıyor.

SEVGİLİ / EŞ İLE İLGİLİ SORULAR

Nasıl bir ilişki istersiniz?

Nasıl bir iletişim ve karşılıklı etkileşim olmasını istersiniz?

Nasıl bir samimiyet ve cinsel hayat istersiniz?

Birlikte nasıl bir hayatı planlamak istersiniz?

İdeal eşinizle tanışsaydınız, o da size aşık olur muydu?

Başka bir insan için “mükemmel” bir eşmişiniz?

İdeal eş olmak için ne yapmak, neye sahip olmak istersiniz?

Birlikte ne gibi maceralar yaşamak, nasıl tatillere gitmek ve faaliyetler yapmak istersiniz?

Birlikte yaşayacağınız evi nasıl hayal ediyorsunuz?

İdeal eşinizi nasıl hayal ediyorsunuz?

İdeael eşinizle bir ilişki içinde olduğunuzu henüz farkı etmediyseniz, neyi çökertmek istersir

İlişkinizin hangi alanlannda daha fazla kontrol sahibi olmak istersiniz?

Eşinizle birlikte gelecek için ne gibi planlarınız var?

Akıl hocası yada öğretmen olarak kimi istersiniz?

İlişkilerle ilgili hangi kitapları okumak istersiniz?

Birlikte yada bağımsız olarak hangi kurslara katılmak istersiniz?

Size nasıl meydan okunmasını istersiniz?

Nasıl desteklenmek istersiniz?

Şanal Günseli