Bu ayki yazıda size İzmir’de yeni sayılabilecek bir Falun Dafa uygulayıcısının deneyim yazısını sunmak istiyorum. Kendisi Falun Dafa uygulamaya başladıktan sonra sağlığına kavuşan ve tıpkı benim gibi hayata dair birçok sorusuna cevap bulmuş olan biri. İşte Sabiha Aytekin’in deneyim yazısı.

Ben Sabiha Aytekin 39 yaşındayım ve yeni bir Falun Dafa uygulayıcısıyım. Ses sanatçısıyım. Benim Falun Dafa ile tanışmam tesadüfi oldu. Ya da Usta Li’nin Zhuan Falun’da (http://www.falundafatr.org/turkish/html/zflindex.html) dediği gibi karmik bir ilişkim var.

Öncelikle hayatımdan bahsetmek istiyorum sizlere çok mutsuz bir çocukluk acı bir evlilik, erken yaşta eşimin kanserden ölmesi üzerine bir çocuğa anne baba olabilmek için koşuşturmayla ve çalışmayla uzun yıllar geçirdim.

Bu arada kaybedilmiş sağlığımında etkisi ile, hayatım boyunca hep doğmanın- yaşamanın -ölmenin nedenlerini sorguladım. Ama nedense bunlara hiçbir zaman cevap bulamadım. Ölüm varsa neden bu hırs? Neden insanların birbirine yaptığı kötülükler? Neden din kisbesi altında yapılan kötülükler? Cevabı bulunamamış bir yığın soru. Ama hiç birinin de cevabı yoktu. Ta ki Zhuan Falun’la karşılaşana kadar.

5 yıl boyunca çok fazla hastalıklarla uğraştım, sanki bütün organlarım iflas etmiş gibiydi, acı çekiyordum her gün hastanelerde ve her gün ilaçlarla yaşamaktan artık bıkmıştım. Yaşama dair sürekli kitaplar okuyordum. Bir şeyler bulabilirmiyim diye neredeyse kitapçılardan çıkmıyordum. Dolaplar dolusu kitap okuyordum ama hiç biri bana sorularımın cevabını vermiyordu.Bu arada meditasyon yapıyordum kendimce dinginliğe ulaşmak için ama yaptıkça daha da hasta hissediyodum kendimi. Bir gece yatağa uzandığım da gözlerimi kapattım. Birden bire bedenimden dışarı bişeyin çıktığını gördüm bu çıkan aynı bendim şaşkınlıktan donmuş bir şekilde kendime bakıyordum. O, evin içinde dolaşıyordu, ben yatakta yatıyordum çok korktum ve o anda o şey bedenime geri geldi. Böylece her gece bunu farklı şekillerde yaşamaya başladım. Bu konuyu araştırmak için internette dolaştığım bir gece karşıma Falun DafaTürkiye’de adlı bir site çıktı. Yüzeysel olarak öylesine okudum ve Master Li’nin egzersizleri yapışını izledim. O gece bende yarım yamalak hareketleri yapmaya çalıştım. Sitede çeşitli yerlerdeki uygulayıcıların mail adresleri vardı. İstanbul-Mersin-Ankara’daki uygulayıcıların hepsine bu konuda bilgi almak istiyorum diye mail attım. Ama bir cevap alamadım. bu arada göğsümde kitle olduğu ortaya çıktı doktorum yüzde elli kanser olabileceğini söyledi ve bana ameliyatla kitlenin çıkarılıp tahlile yollanmasının gerektiğini söyledi. Bana 2 gün içinde ameliyat dedi, bende kabul ettim. O gece Mersin’deki uygulayıcı arkadaş Cansın’dan maileme karşılık gelmişti. Bana Zhuan Falun’u okumamı söyledi. Ben de Cansın’a kitabı nerden bulacağımı sordum. Falun Dafa Türkiye’de sitesinde var dedi. Ama ben bilgisayarımda kitabı bir türlü açamadım çok uğraştım ve sonunda başardım ve Zhuan Falun’u bir geceden ertesi sabaha kadar okudum ve bir çok soruma cevap buldum, okudukça ağlıyordum. Sabah olmuştu ve ben kitabı bitirmeden yatamadım. Sabah yattığımda bütün bedenimi elektirik sarmış gibiydi gözümü kapattığımda Master Li başucumdaydı ve kitabın bütün yazıları bedenimi sarmıştı, uyuyor muyum diye kendimi çimdikledim ama uyumuyordum bu bir rüya değildi. Hayatımda hiç bu kadar dinlenmiş bir günüm daha olmamıştı. Uykudan kalktığımda ameliyat için doktorum aradı o gün ABD’ye gitmesi gerektiğini ancak 15 gün sonra ameliyatımı yapabileceğini söyledi bende kabul ettim. 15 gün boyunca Zhuan Falun’u okumayı sürdürdüm ve egzersizleri yapmaya başladım. Bu arada bana yakın olan Falun Dafauygulayan bir arkadaşla buluştum, o da bana kitabı getirdi. O ana kadar ben kitabı netten okuyordum. O günden itibarende kitabı hiç yanımdan ayırmadım.

Doktorum ABD’den döndüğünde ameliyat için ertesi gün gelmemi söyledi ve ben o gece de sabaha kadar Zhuan Falunu okudum. Sabah hastaneye gittim ameliyat için göğsümde kitleyi ultrasonda ve momografiyle işaretleyeceklerdi. Ama ne ultrasonda,ne de momografide kitleyi bulamadılar. Ben bulamayacaklarını biliyordum ama yinede bunu gözümle görmek istedim. Doktorum tomografi istedi. Onu da ektirdim ama sonuç aynı kitle yoktu. Herkes çok şaşırmıştı ama ben bundan emindim.

Falun Dafa’dan sonra hayatımda çok şey değişti artık arınmış bir zihin ve gülümseyen bir yüzüm var.Teşekkürler Master Li içimdeki sevgi ve saygıyı başka nasıl anlatabilirim, Shifu tek aklıma gelen teşekkürler.

Hemen hemen 6-7 aydır Falun Dafa uyguluyorum. Dafa hayatımın bir parçası oldu. Hemen hemen her gün Fa çalışıyorum. Bu arada ustanın dediği gibi kendini arındrımak çetin bir sınavdan geçmek. Hayatımda değişen çok şey var daha doğrusu Dafa’dan önceki hayatımı yok sayıyorum. Ben hayatım boyunca hep ufak tefekte olsa hastalıklarla yaşadım ve hayatımın son 5 yılında ilaç almaktan içim dışım zehir olmuştu. 6 AYDIR İLAÇLARA ELİMİ SÜRMÜYORUM BU ARADA ÇOK YOĞUN HASTA OLDUĞUM ZAMANLAR OLDU AMA YİNEDE İLACA ELİMİ SÜRMEDİM. Oysa doktorum mide ilacını ömür boyu kullanman gerekiyor demişti. Fakat artık kullanmıyorum ve midemde hiç bir rahatsızlık hissetmiyorum. Aksine eskiden yiyemediğim şeyleri yiyip içiyorum. Yüzümdeki kahverengi lekeler yok oldu yumuşacık bir cildim var.

Şimdi geriye dönüp baktığımda bir çok taş yerli yerine oturuyor.Benim öğrenim durumum lise terktir ve hayatımda hiç bilgisayar kullanmadım. Oğlumun bilgisayarını açtım ve sanki her şeyi biliyormuş gibi kullanmaya başladım. Bilgisayarı kendi kendime öğrendim. Dafa’yla da internette tanıştım, anladım ki Shifu’nunda dediği gibi hiç bir şey tesadüf değil. Buna kimse inanmıyor ama ben nedenini şimdi biliyorum.

Bu arada Çin’de Falun Dafa uygulayıcılarına yapılan işkenceyi esefle kınıyorum. Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü dolu bir yaşamı seçtikleri için insanlara işkence edilmesini kınıyorum. ÇKP’yi kınıyorum. İnsanlar özgür düşünceleri için işkence görmemeli, bu kadar korkunç işkenceler için ÇKP’ye dur denmeli. Artık Dafa’yla birlikte Doğruluk-Merhamet-Hoşgörüyle dolu bir yaşamı seçtim. İsteğim elimden geldiğince bildiğim şeyleri öğrenmek isteyen insanlara, bana Mersin’deki uygulayıcı arkadaşlarımdan gördüğüm merhamet ve sevgi dolu kalple, bende yardımcı olmaya çalışacağım. Benim Falun Dafa’yla karşılaşmam böyle olduLi Hongzhi’ye olan sevgimi anlatamam buna kelimeler yetmez yaşadıklarımı tüm uygulayıcı arkadaşlarla paylaşmak istedim.

Teşekkürler Master Li Hongzhi!