Bu osteopati mucize gibi bir şey… Pazar günü Sonsuz omzuma çıktı. Belim bir anda kitlendi kaldı. Hareket edemiyorum. Yürüyemiyorum. Çok fena bir halde kaldım. 3 gündür kas gevşeticilerle ve yatarak ayağa kalkabilir hale geldim. Sonra bugün sevgili osteopatım Özcan Boncukçu‘ya gittim. Herhangi bir ortopedi servisine gitsem muhtemelen 21 gün fizik tedavi verecekleri bir hali 21 dakikada açtı. Ama sadece bununla da kalmadı. Neden kaynaklanmış olabilir oturduk konuştuk. Zaten osteopatlar sadece tedavi aşamasında çalışmıyorlar. Bir daha tekrarlanmaması için sebebi araştırıyorlar. Doğu tıbbı ile batı tıbbınını birleştirmiş bir sistem bu. Benim sıkıntım Sonsuz’un tepeme çıkması değilmiş. O tetiklemiş ama esas olay böbreklerde çıktı. Omurgamın böbrek bölgesinde sıkışma varmış. Burada yola çıkarak korku üzerine konuştuk.

Keza mesela boynumun arkasında 7. omur denilen bölgede yıllardır geçmeyen bir ağrı vardır. PC başında oturmak falan zannederdim ben sebebini. Organların sarkmış ondan, orası organların bağlı olduğu noktadır dedi. Karın kaslarını güçlendirirsen organlar yerine oturur ve ağrı da geçer, sen de dik durursun dedi. Bana da iki hareket önerdi bunun için.

Ardından da ruhsal çalışmalar ve beden üzerine konuşurken bana unutamayacağım bir örnek verdi. Önünde iki bardak vardı, birisi cam bardak, diğeri kağıt bardak. “Kabını sağlam tut” dedi. Cam bardağa vurdu, bardak tınlamadı bile, ama kağıt bardak hemen dağılıverdi. Ardından da “Her gün yarım saat-kırkbeş dakika ayır kendine ve mutlaka hareketli bir şeyler yap. Vücudunda bir sürü kas var. Tavukları yemler gibi her sabah onlara kan gönder hareketle. Sonrasında canın ne isterse onu yaparsın” dedi. Bana en uygunu hareketli dans geldi. Tüm kaslarımı hareket ettirecek. Kabımı sağlam tutunca, içindeki de daha derinleşebilir, derinlerden gelen daha da güçlü köklenebilir.

Daha nice şeylerden bahsettik Özcan Hoca ile. Kendisini “Sonsuz Muhabbetler”e de konuk edeceğim. İzmir’de olanlar Özcan Hoca’ya, Narlıdere’de Fizyo İzmir’den ulaşabilirler. (0 555 104 16 60) Facebook’ta adresi mevcut. Ayrıca kendisini etiketliyorum da yazıda… Yaşadığınız ilde de osteopatlar mutlaka vardır. Araştırın ve faydalanın bu harika pratikten.

Hasan 'Sonsuz' Çeliktaş

18 Kasım 1976'da Mersin'de doğdu. Toros Koleji'ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'ne girdi. Fakültesini çok sevdiğinden mezuniyeti sonrasında oradan ayrılamadı ve asistan kadrosunda eğitim hayatına devam etti. 2005'te ise İzmir'e yerleşti. 2001 yılında "Sonsuzlukotesi" mail grubunu kurmasıyla başlayan yazarlık hayatı, önce 2002'de sonsuzlukotesi.com'u, daha sonra da 2004'de derKi.com'u kurmasıyla devam etti. Bir yandan da Cosmopolitan, Esquire, Yeni Aktüel, Zodiac, Akşam Brunch gibi dergilerde ve Akşam Gazetesi'nde serbest yazar olarak yazıları yayınlandı. 2011'de ise Anadolu topraklarından doğup Amazon.com'da yayınlanan ilk Türk Spiritüel dergisi "The Wise"ı oluşturdu. Halen yazmaya devam ediyor. Duru Sonsuz ile Özün Dünya'nın babası sıfatıyla onlara rehberlik yapmaya çalışıyor...