İnsanlığın büyük sınavı!

18 Aralık’ta Kova burcuna geçecek ve Satürn’ün buradaki yolculuğu 8 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek.
Klasik astrolojide Satürn Kova burcunun yöneticisi, modern astrolojide de ikinci yöneticisidir. Yani güçlü çalışır. Ancak buradaki etkisi ve tabii dersleri Oğlak burcundakinden farklıdır.
Kova, sosyal etkinliklerin, grupların, arkadaşlığın, zekanın, icatların, sıra dışılığın, farklılığın, özgürlüğün, hedeflerin burcudur. İnsanlığa hizmet eden tek burçtur. Öyle ki, Kova olmasaydı Edison ampulü nasıl icat edecekti, Pasteur aşıyı nasıl icat edecekti, Gallileo dünyanın yuvarlaklığını nasıl bulacaktı ? Bu örnekler uzar gider. Bu örnekler Kova enerjisinin bireysel değil, kolektife yani insanlığa hizmet etkisini anlamanız için.
Şimdi Satürn Kova’da insanlık büyük sınavdan geçecek. İnsanlığımızı unuttuğumuz son dönemlerde, Oğlak Satürn’ü bizi gerçeklerle yüzleştirdi. Sevgi enerjisi yerine, kin ve nefreti besleyerek çoğalttığımız karanlık enerjilerin, güç mücadelelerinin, paylaşmak yerine bencilleşmenin yansımalarını hep birlikte gördük ve görmeye de devam edeceğiz. Satürn Kova, eşitliktir. Satürn Kova “ sen ne kadar iyisin “ sorusuyla bizi muhatap edecektir. Öyle ya, herkes ben iyiyim der veya öyle olmayı umar. Ama kime ne kadar iyisin ? Annene babana evladına komşuna iyisin belki ya diğerlerine ? Dünya sadece sana ve bana değil ya. Dünya tüm canlıların. İnsanların, doğanın, hayvanların. Şimdi ne kadar iyi olduğumuzu, ne kadar insan olduğumuzu gösterme zamanı. Dünyanın öteki ucunda aç yatan biri varken, sen ne kadar iyisini gösterme zamanı.
En büyük sınavlarımız, bizden sonra gelecek nesillere faydalı olmak olacak. Doğaya, bitkilere, hayvanlara kısaca bizim dışımızdaki tüm canlılara saygı duymayı öğreneceğiz. Sağduyu geliştireceğiz, barışı yayacağız. Bazı alanlarda özgürlüğümüzden vazgeçmeyi bileceğiz. Toplum sorumluluğu, grup sorumluluğu almayı öğreneceğiz. En önemlisi başkaları için yapacağız bunu. Biz iyiysek, başkaları da iyi olacak. Biz toksak, onlarda tok olacak, biz sağlıklıysak onlarda sağlıklı olacak.

Bireysel hedeflerimizden ziyade, grup hedeflerimiz öne çıkacaktır. Satürn Kova şartların hakların eşitlenmesi anlamına geliyor bu yüzden. Çünkü hepimiz biriz.
Bu dönem, teknoloji, astroloji, uzay ve gökyüzü çağ atlayacaktır. Bilimsel anlamda bir çok yeni bilgi ile karşılaşabiliriz. Astroloji altın çağını yaşayacak. Özellikle bu mesleği hakkıyla yapanlardan bahsediyorum, bir çok astrolog kalıcı olarak öne çıkacaktır. Çünkü Satürn burada hak edilmemiş olan her şeyi yıkıp geçecektir. Teknolojik açıdan yepyeni buluşlarla gelen elektronik aletlerle tanışacağız. Bu arada hepiniz teknolojinin nimetlerinden yararlanmayı öğrenin. Varsa korkunuz onu yenin, çünkü artık teknoloji her yerde olacak. Sağlık, eğitim alanında büyük reformlar gelecek. Satürn Kova videosu youtube kanalımda, bolca izleyin hatta #küsmüyüztanrim kitabını hala okumadıysanız okuyun. Satürn’ü çözmek hayatı kolaylaştırmaktır.