Dünya kaybettiği umuda kavuşuyor…!
Jüpiter 19 Aralık’ta Kova burcuna giriyor. Bu seyahatinde hiç Retro yapmadan 14 Mayıs’ta önce, Balık burcuna girecek. 20 Haziran’da Balık burcunda Retro yaparak, geri hareketiyle 28 Temmuz’da tekrar Kova burcuna geri dönecek ve 29 Aralık’a kadar da burada ilerleyecek.
Astroloji’de Jüpiter uzun yolculukları, inançları, yurtdışı konularını, hak hukuk ve adaleti, farklı dil ve kültürleri, yüksek eğitimi, felsefeyi, medya, basın ve yayıncılığı anlatır. Haritalarımızdaki yerleşimi inancımızı, şanslı olduğumuz ve korunduğumuz alanları, olgunlaştırmamız gereken yönümüzü anlatır. Her yıl bir burca girerek, o burca ve burcun özellikleriyle ilgili konularda fırsatlar getirir. Onun transitleri çok kıymetlidir ve iyicil etkiler sunar.
Bu gezegenin bir gölge tarafı vardır ki; transitleri biraz rehavet ve tembellik verebilir. Kişi, şansı ayağına bekleyebilir. Bu tuzaktır. O her zaman önce hareketin bizden gelmesini ister. Gerisini o halledecektir. O yüzden değdiği alanlarda mutlaka hareket etmemiz önemlidir. Onun transitlerinde bazen hayatımızda bitişler veya şanssızlık dediğimiz durumlar olabilir ancak; tüm bunlar daha iyi bir başlangıca ulaşmamız ve olgunlaşmamız içindir.
Jüpiter Kova burcunda; özgürlükler, toplumsal konuları, insan hakları, hedef ve kazançlar, sosyal projeler ve arkadaşlıklar konusunda şans ve fırsatlar getirecektir. Jüpiter, bolluğu ve genişlemeyi anlatır. Oğlak burcu ise daralmayı. O yüzden Jüpiter’in Oğlak geçişinde onun enerjisini tüm dünya olarak pek hissedemedik. Kova burcundaki seyahatinde daha rahat edeceğiz.
Bilim ve teknoloji adına yeni keşif ve buluşlar gündeme gelecek. Başta covid 19 olmak üzere, birçok hastalık için ilaç veya aşı piyasaya çıkacak. İnsan hakları adına fayda sağlayacak, birçok örgüt veya dernek kurulacak. Bunlar temsil ettikleri alana göre, hakları koruyacaklar. Örneğin; doğayı ve hayvanları korumak adına bir amaç altında birleşerek büyüyecekler.
Digital platform da büyük yenilikler ve çeşitlilikler gelecek. Yeni ağlar hayatımıza dahil olacak. Birçok meslek bu sayede kazanç imkanı yakalayacak. İnternet daha da yükselecek ve yeni teknolojik buluşlar hayatımıza renk katacak. Sosyal ağlar üzerinden kurulan arkadaşlık siteleri artacak birçok kişi bu ağlar sayesinde tanışacak. Yeni gruplar ve yeni arkadaşlıklar gündeme gelecek ve sosyal çevremiz genişleyecek.
Jüpiter’in Kova geçişinde bizlerden istediği şey; gelecek ve hedeflerimiz için hareket etmemiz olacaktır. İşinizi genişletmek ve daha çok insana ulaşmak istiyorsanız bu konuda yapabileceklerinizi araştırmalısınız örneğin, gerisini Jüpiter halledecek.
Oğlak transitine nazaran, Jüpiter Kova geçişi daha iyimser olacaktır. Tüm dünya kaybettiği umudu ve barışçıl enerjiye yeniden kavuşacak…