🌟Haziran “atış serbest” diyor?!
Zamana hükmedebilecek mi, henüz Temmuz gelmeden… ✨21 aralık geçişi için söylediğim şey; tüm küçük biz’lerin, küçük gruplaşma, küçük aidiyetlerin ve hedeflerin sona ereceği ile ilgiydi… küçük bir örnek: kırmızı kamyoncular derneği. Neden mavi olanlar gelmesin? Neden tırlar, neden tüm motorlu taşıtlar, hatta neden yayaları kapsamasın?
Evet, küçük seçkinci zümrelere ithafen bu örnek. Kova çağı “herkes için” der. Bu ay müstesna! Bu kez istisna. Atış serbest! Belki bir yerlerde küçük/lokal bir ‘biz’ vardır, her şeyi kucaklayan???
🌟Öyle ilginç bir ay ki Haziran, hayırla şer, doğruyla yanlış, olacak olanla olmayan, hepsi herşey paralel ilerliyor.
Eski kurallar yıkılmamışsa, yenileri tanımlanmamışsa buna kuralsızlık mı dersiniz, her iki kuralın (sistemin) eşzamanlı yürüdüğünü mü?
“Atış serbest” diye bağıran sessiz bir işaret fişeği var adeta. Sahiden serbest mi olacak? Bunun kefaretini yahut sağlamlığını ‘ne’ test edecek? 🌟Retrosu bol bu Haziran ayında geçmişe, geleceğe zamana hükmedebilecek gerçeğe uzanmak için yarışa girenler olacak. Bu yarışın farkında olmayanlar da. Farkında olmasa dahi, geniş zamana uzanacak tohumları atanlar da… 🌟Hareketi, eylemi bol bir ay Haziran… Cevapların önden koştuğu, soruların yolu izlediği bir ay. Garip olan şu ki: yolu izleyen bu sorulardır, asıl yolu açacak olan!
⭐️🌟⭐️
Kendi gerçekliğini yarat…
Öyle bir gerçeklik bul ki; hakikat olsun!
✨✨✨
Zor görünmesin. Kalbinle oku, aklınla oku, tekrar tekrar oku. Olanı oku. Olmayanı oku. Kendi sorularını oku…
⭐️Nasıl ki, en zor ödevler en iyi öğrencilere veriliyorsa, tersi de doğrudur; zor ödevleri başaran iyi öğrencilere fırsattır… Daha açık, daha aşikar, daha net, farkı ortaya seren Temmuz ayı gelene dek.
⭐️Bazen cevabı vermek değildir marifet; sır cevapta değil, soruda saklı olduğunda. Bu yüzden doğru soruyu sormaktadır marifet.
⭐️Görelim serbest atışlar ne getirecek? Zamana hükmedecek atışı kim yakalayabilecek?
Yarış değil, oyun değil, köprüyü kim anlayabilecek?
Akıl ve kalp bütünlüğü ile🙏 👓