Son bir dans istiyorum senden.. Gökyüzüne meydan okur gibi, yeryüzüne isyan eder gibi, seni tutan elleri kırar gibi. Bu durgunluğu, karanlığı yırtarcasına bir dans istiyorum senden. Bu dans öyle bir son olmalı ki, sonsuzluğa evrilmeli. Öyle bir dans etmelisin ki, seni yargılayan gözler kaçırmalı gözlerini. Bu benim dansım diye çığlık çığlığa bağırmalı bedenin. İlk defa dans ediyormuşsun gibi heyecanla, dalga geçen yüzlere öfkeyle, seni anlamayan gözleri, duymayan kulakları kıskandırırcasına dans etmelisin. Çünkü bu dans, seni hayatta tutacak. Çünkü seni yendim diye düşünenler bu gece yanıldıklarını anlayacak. Çünkü senin gibi cesaret gösteremedikleri için sana saldıranları hiçe saydığın bir gece.

Sert bir giriş yaptık 2020’ye ve yakın bir zamanda düzelme görülmemekte, bu yüzden güçlü durmalı, gelişen olaylara karşı farkındalığımızı korumalı, gelene de, gidene de izinli olmalıyız. Kabule geçmeliyiz 2020’yi, çünkü aslında her şey yeni başlıyor. Merkür retroyla başlayan süreç 21 Aralık 2020’ye kadar bizi sürükleyecektir. Ayakta kalmak önemli, çünkü gökyüzü güçlü etkiler gösterdiğinde, yeryüzündeki güçsüzler vazgeçmeyi seçerler. Psikolojik bir savaş var her yerde, bu yüzden psikolojiyi güçlü tutmak önemli. Çünkü bu süreçte ne para, ne şöhret, ne yalandan mutluluklar bizi ayakta tutmaya yetmeyebilir.

Merkür Retro Balık burcunda seyredecek. Bilinçaltından tutun da, gizli saklı her işe karışacaktır. Zihin ve bilişin savaşı başlamakta. Rüyalar karmaşıklaşabilir, düşünceler negatife kayabilir, depresif haller baş gösterebilir. Her şey yeniden başlarken, derinlerden gelen bir ses var. Bu ses sana her şeyden sıkıldığını, hiçbir şeyin eskisi gibi tat vermediğini, keyif alamadığını söylemekte. Çünkü her şey değişirken, olaylara öyle kaptırdın ki kendi değişimi fark etmedin. Uyum sağlayamıyorsun kalabalıklar arasında yürürken, sokakta yürürken gördüğün yüzler, bedenler hiçbir şey ifade etmiyor sana. Her şeyin değiştiğini itiraf etmek zor gelebilir, çünkü itiraf edersen hayatından çıkarman gerekenler olacak, belki işini değiştirmek zorunda kalacaksın, belki şehrini. Çünkü itiraf edersen hayatın altüst olacak, biliyorsun. Bu altüst zamanın sonunda, sen özgür bir birey olacaksın ancak kaos anını kontrol etmekte zorlanıyorsun. Kaosu kabul etmekte zorlanıyorsun, uğraşacak gücün yok belki de. Keyfin kaçmasın istiyorsun, ortada bir keyif de yok aslında ama. Neyse. Merkür Retro Matrix de Zion’a saldıran Makineler gibi gelecektir, bu sürece psikolojik olarak direnmek elzemdir. Çünkü bilinçaltına ulaşmak isteyen her korkuya gücünü göstermen gerekecek.

Mars Oğlak burcuna geçişinde korku ve kaygıları tetikleyebilir. Özellikle gelecek ve aile ile ilgili durumları tetikleyebilir. Güneş Tutulması derecesine geldiğinde 2019 sonundaki tutulmada halı altına süpürdüğümüz durumları geri getirebilir. Süreç, korkuların ve psikolojin arasında geçecek, ne kadar güçlü durursan, ne kadar ayakta kalırsan, ne kadar pes etmezsen, o kadar başarılı çıkacaksın bu süreçten. Her karanlık tünelin sonu aydınlıktır, o ışığı görmek için inanç şarttır. Kendine inanmalısın, çünkü sana inanacak birilerini aramaktan bu yorgunluğun. Kendini kanıtlamaya çalışmaktan bu bitkinliğin. Görmüyor musun? Bir köşeye çekilip ağlayanın sırtını sıvazlıyorlar ve kendi yollarına bakıyorlar, ağlamanın ardındaki hiçbir şeyi görmüyorlar, görmeyecekler. Gözyaşlarını silip, hepiniz defolun diyebilmelisin. Bu dünya iyiler için bir azap ise, kötüler kadar güçlü olmalısın ve istediğin o noktaya varana kadar yargılanmayı göze almalısın belki de. Artık canım, cicim, sevgi, kelebek lafları ne kadar yalan geliyor değil mi? Çünkü yalan. Kendini sevmeyen, başkasını nasıl sevsin? Bu süreç yalanları ortaya çıkaracaktır. Dünya gerçekliği ortaya çıktıkça, her şey psikoloji olmaya başlıyor. Çünkü elimizde şu an için bu durumla savaşabileceğimiz başka bir şey yok.

Yenildin mi? *Bu kez evet. Yanlış mı yaptın? *Bu süreçte biraz.. Hata mı yaptın? *Yaptım. Peki şimdi ne yapacaksın? *Tekrar deneyeceğim, çok yumruk yedim, çok dayak yedim, çok kez yenildim. Her yenilgiye gözyaşı döktüm. Her yenilgide bıraktım. Her yenilgi başarısız hissettirdi beni. Bu süreçte yenilmeyi öğrendim, bırakmayı, ben bu süreçte yenilmeyi kabullenmeyi öğrendim. Kaybetmeyi öğrendim en önemlisi. Kaybetmeye izin vermeyi öğrendim. Çünkü kaybettiğim hiçbir şey olmadığını öğrendim. Kaybettiğin kişiler? *Hiçbir zaman benim değillerdi. Kaybettiğin işler? *Hayatımda yerleri yoktu. Kaybettiğin zaferler? *Anlamları yoktu. Kaybettiğin keyfin? *Gerçek değildi. Nefes aldığımı hissediyorum artık..

Peki şimdi neyi kazanmak için tekrar deneyeceksin ki? *Hiçbir şeyi. Tekrar deneyeceğim çünkü kazanmak istediğim tek şey özgürlüğüm ve özgürlük, hiçbir yarışta olmamaktır. Yarışı terk ediyorum, yanımdan geçerken size en güzel gülüşümü veriyorum. Rekabet ettiğin hiçbir şeyin anlamı olmadığını öğrenmekmiş özgürlük. Bu sırra vakıf oldunuz mu hiç? İlk defa yaşadığımı hissediyorum. Nefes aldığımı. Kimse için değil, kendim için nefes alıyorum. Meğer ben sırf kendi yolumda yürümemek için bu yarış pistinde koşuyormuşum.. Koşun, koşun. Sonunda sizi bekleyen aptal alkışlara.

Kaybetmiş mi hissediyorsun? Kaybolmuş mu?

Kaybettiğini bu son dansınla bildir herkese. Öyle dans et ki, kaybettiğini görsünler. Kaybolduğunu görsünler de, artık seninle koşmaktan vazgeçsinler, seni çekiştirmekten, itmekten. Dansın içinde kaybol, gökyüzünde gezegenler dans ederek dönerken, eşlik et onlara. Meydan oku, öyle bir farkında olarak oku ki, her şeyi yaşamış bir insan nasıl olur yıkılmaz da, böylesine güçlü bir haykırış çıkar içinden desinler. Bu yıl çok sert etkileri varmış gezegenlerin duydun mu? 2020 seni korkutuyor mu peki? Karanlık günler?

*Hayır.. Karanlıkta dans etmeyi becerebilen bir insanı, karanlık korkutamaz.. İnsan en çok ne yapacağını bilememekten korkar. Ben karanlıkla nasıl yüzleşeceğimi biliyorum. Karanlığımla.

Bu arada..

*HEY! Ben kaybettim, siz ise hayatınız boyunca kazanamayacaksınız.

-Benimle dans eder misiniz?