Çıkacağım yeni yol, başkalarının da iyiliğine hizmet ediyor mu ?
25 Ocak’ta saat 00:41’de Kova burcunun 4 derecesinde doğacak yeniay Bos sabit yıldızı ile kavuşum yapıyor. Bu yıldız şanslı nitelikte olup Satürn ve Venüs karakterindedir. Keskin zeka, iş için olumlu bir dönem, askeri analizler havacılık içinse başarı ile ilişkilendirilir.
Kova Zodyak kuşağının sıra dışı, farklı ve insanlığa hizmet eden bir üyesidir. 4 evde doğan bu yeniay wholesign sistemine göre 5. Evide kapsadığından, ev, aile, yuva, güvenlik alanımız, aşk ve çocuklarla ilgili konular, yaşam ve yaratıcı enerjimizi, hobi ve yeteneklerimizle ilgili konu başlıklarını yepyeni ve marjinal bir enerjiyle gündeme taşıyor. Yeniayın iki yöneticisinden biri Satürn Plüto ve Güney düğümle birlikte ilerlerken, diğer yönetici Uranüs derece olarak olmasa da, burç bazında yeniaya kare açıyla bağlanıyor. Beklemediğimiz ve ilişkilerimiz üzerinden gelebilecek değişimler bizi zorlasa da, günün sonunda Satürn sınavını hem başarıyla geçmemizi hem de bir süredir devam eden ağır koşulların hafiflemesine neden olabilir.
Yaşam daima değişkendir. Bu değişikliğe ayak uyduranlar, yaşamın getirdiklerine ve götürdüklerine aynı ritimle karşılık verenler için bu değişiklik eğlenceli bile olabilir. Çünkü her değişiklik aslında yeni bir okul ve yeni bir eğitimdir.
Kova yeniayı, aşk yaşamımıza çocuklarımızla ilgili konu başlıklarına, ev ve aile yapımıza, ilişkilerimize, çevresel koşullarımıza, köklerimize, güvenli konfor alanlarımıza ve yaratıcı enerjimize yeni ve daha önce denenmemiş bir yaklaşımı getirecek nitelikte. Yaşadığınız yer değişebilir, ailenize yaklaşımınız, üstlendiğiniz görev veya onların yaklaşımları size karşı değişebilir, taşınabilirsiniz bu taşınma çevresel koşullarınıza belki de ilişkinize yansıyabilir, yalnızsanız hayatınıza çok farklı biri girebilir ve bu kişi daha önce hiç aklınızda olmayan biri olabilir, arkadaşınız olan birine duygularınız değişebilir, devam eden ilişkinizde daha özgür daha farklı bir partner olmak isteyebilirsiniz hatta sevgilinizin en iyi arkadaşı siz olabilirsiniz, çocuklarınızın geleceği için onların var olan yeteneklerinin ortaya çıkmasına destek olarak hem onları mutlu edebilir hem de onlarla olan ilişkinizi daha farklı bir noktaya taşıyabilirsiniz, daha önce aklınıza gelmeyen farklı bir yolla yeteneğinizi ortaya çıkarabilir ve dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz üstelik bu yol size bir ün de getirebilir, yaratıcı enerjiniz beklemediğiniz kişilerden gelen fikir veya davranışlarla ortaya çıkabilir ki, bu da yine size olumlu yansıyacak bir etki yaratabilir.
Yanı sıra, sosyal olaylara daha hassas yaklaşabiliriz. Beni ne ilgilendirir ki demek yerine ben ne yapabilirim sorusu bu dönem hepimizi içinde yaşadığımız topluma daha duyarlı bir yere getirebilir. Astroloji, uzay, gökyüzü ve teknoloji ile ilgili konu başlıklarında bir çok yeni haber duyabilir biz de bu konulara her zamankinden daha çok ilgi duyabiliriz.
Bu yeniay, yaşadığımız her türlü ilişkiye daha sevgi dolu bakmamızı daha duygu dolu yaklaşmamızı sağlıyor. Burada bireysel sevgi yerine, kolektif sevgiden evrensel sevgiden bahsetmek yerinde olur. Hayallerimiz yeniden anlam kazanıyor sanki. Hayallerimiz için, geleceğimiz için, tek dikkat etmemiz gereken konu, hayal kırıklığı yaşamamak tabii. Bunun için ne yapmalıyız peki ? Gözümüzü kör edecek romantizm içine girmemeli, ben merkezci bir düşünce tarzından uzak durmalı, hırsın ve abartı duyguların kurbanı olmamalı, ayakları yere basmadan ilerlememeliyiz.
Bu yeni dönem bizi umutlarımıza doğru hareketlendirirken, gerçekten bakış açımızı tarzımızı tavrımızı da değiştirerek kökten bir yenilenme içine girmemizi istiyor. Atacağımız adımlar değil sadece, komple her şeyimiz bu yeniliğe hazır olmalı. Çünkü, yüzeysel olan farklılık, yüzeyde kalır.
En önemlisi “ benim için iyi olan başkası için de iyi olur mu” sorusunu sorarak uzak ufuklara doğru yola çıkmalıyız.