gunes-tutulmasi-kadavra

 

Güneş Tutulmasına eşlik eden Jüpiter-Venüs kavuşumu büyük bir şans kapısının açılmasına vesile olabilir. Bu tutulma, son zamanların en iyicil tutulması. Aşk konusunda, maddi konular açısından, ruhsal iyileşme olarak katkı olabilecek bir tutulma. Bizden beklenen tutunduklarımızı bırakmak. Dışarıya kör olmayacağız ama içeriye negatifin girmesine de engel olacağız. Her şey toz pembe değil ama karanlığı aydınlığa taşımak için fırsatlarımız olacak.

Kendi halimizde kalmak, kendimize zaman ayırmak isteyebileceğimiz bir dönem. Bunun negatif yani çok fazla konfora alışıp, tekrar harekete geçme konusunda sorun yaşatabilecek olması. Bu yüzden kendimizi çok fazla salmamaya özen göstermeliyiz.

Güneş Tutulması Boğa burcunda olması nedeniyle biraz daha maddi güvenlik sağlama açısından, finansal konularda plan yapmak için önemli bir süreç olabilir. Uzun vadeli planlar için iyi bir dönem. Arkadaşlıkların ön plana çıkacağı ve bu dönem oluşan bağın uzun vadeli olacağını düşünebiliriz.

Güneş Tutulması hayal gücünü harekete geçirecektir. Sanatsal açıdan güçlü bir dönem. İçsel olarak, ruhsal olarak daha güçlü, daha üretici olacağımız bu dönemi yatarak değil, kendimiz için üreterek geçirmek iyi gelecektir.

İstediğin bir şeyin şimdiye kadar olmaması, yarın olmayacağına dair inançsızlık yaratmasın. Bu saatten sonra olsa ne olur deme, olduğu an doğacaksın kendine. Şimdiye kadar başaramamış olman, senin sorunlu olduğunu değil, hazır olmadığını değil, bu fırsatın sana verilmediğini gösterir. Fırsatı beklemeyi bırakıp, fırsata koşanlar çıkar kadavra olmaktan. Sen buna hazırsın. Kullanılan değil, yaşamayadıkları hayatı senin üstünde deneyenlerin değil, muhtaç hissetmekten çıkan, yeni doğan özgür ruhuna hoşgeldin diyensin.