20 Temmuz’da saat 20:32’de, Yengeç burcunun 28 derecesinde yeniay meydana gelecek.
Bu yeniay, uzun bir süredir devam eden Oğlak/ Yengeç aksındaki konuları artık gündemimize getirerek tamamlatmak niyetinde. Saturn’ün yeniayla kurduğu direkt bağlantı, bu dönemde güçlü şekilde Satürn’ün etkisini hissedeceğimizi gösteriyor.
Yengeç burcundaki yeniay, duygusal ihtiyaçlarımızı öne alacak şekilde bizleri hareketlendirebilir.
Ev alımı satımı, eve yönelik tadilat ve bakım işlemleri, taşınma ve yer değişiklikleri gündeme gelebilir. Aile veya mesleki alandaki blokajların çözüleceği, bizi ileriye gitmekten alıkoyan görevler ve başlıklarda sonlanmalar olabilir. Örneğin meslek hayatınızdaki emeklilik, o çok istediğiniz evi aldırabilir gibi. Bazı sonların aslında yeni başlangıçlara gebe olacağı bir dönem. Veya evleniyorsunuzdur, ancak şartlar istediğiniz gibi değildir, üzerinizde baba, aile baskısı, toplumsal kurallar vardır. Diğer yandan bekleyen uzatmalı boşanmalarda da, çözülmeler kolaylıklar olacaktır.
Esaret bitiyor, bizi bloke eden duygusal zincirler kırılıyor. Daha özgür başlangıçlar için bu yeniay, sonun başlangıcı niteliğinde.
Bu süreçte, bizi zorlayacak aslında yapmak istemediğimiz ama yapmak zorunda olduğumuz sorumluluklar üzerimizde baskı oluşturabilir veya gereksiz fedakarlıkla yıllarca üzerimizde taşıdığımız ve bizi yoran ilişkilerin kişilerin baskısından özgürleşebiliriz.
Her iki enerjide çalışacaktır. Bazılarımız için bizi bloke eden konu başlıklarında kopmalar sonlanmalar aslında yolumuzdaki engelleri kaldırmaya ve hafiflemeye yönelik olacağı gibi, bazılarımız istediği şeyi alabilmek için zorlayıcı engellerle karşılaşacaktır.
Yaşamınızda, size ağır gelen ve taşımaktan yorulduğunuz ne varsa farkına varın ve bırakın. Çünkü yeni başlangıçlar yeni sorumluluklar getirecek. Yenilik için bırakın, devamı için onarın…!