Her nasip vaktine esirdir !
21 Haziran’da saat 09:41’de Yengeç burcunun 0 derecesinde Güneş tutulması olacak. Yengeç burcunun ilk dekanatında Venüs liderliğindeki tutulmayla hava durumundaki ani değişiklikleri, aşırı yağmur ve sel baskınlarını, kadınları etkileyen hastalıkları ve aile temalarını deneyimleyebiliriz.
Güneş tutulmaları daha çok toplumsal olayları anlatır ve tutulma derecesi haritanızda bir açı bağlantısı oluşturursa önemli kadersel etkiler altındasınız demektir. Gerçi bu tutulma Ay düğümleri ile birlikte hareket ettiğinden zaten hepimiz için kadersel süreçleri başlatacak nitelikte.
11. evdeki tutulmayla, gözlerimiz hayallerimize, hedeflerimize ve sosyal yaşamımıza çevriliyor. Anın yükseleninin Aslan burcunda olması nedeniyle de, eğlenmeye, dinlenmeye, tatile, gösterişe, para harcamaya, aşka ve mutluluğa duyduğumuz ihtiyaç bizi en sevdiklerimizle, ailemiz veya en güvendiğimiz arkadaş ve aile dostlarımızla birlikte tatil planları yapmaya taşıyabilir. Birinci sırada, aile büyüklerimizi ziyaret etmek veya onlarla birlikte yine güvenli hissedeceğimiz tatil evleri konseptinde bir arada olmak var. Güvenli hissetmek ve tedbir tutulmada öne çıkıyor çünkü tutulma derecesiyle aynı derecede olan Satürn, yine etkisini hissettirecektir. Yani tedbirli dikkatli ve çok dağılmadan belki biraz kontrollü hedefler yapmak zorunda kalabiliriz veya hafif yollu bazı yasak ve baskılarla özgürlük çerçevemiz kısıtlanabilir. Çocuk ve gençlerle ilgili konu başlıkları gündeme gelecektir. Özellikle onların geleceğini ilgilendiren ve yakın zamanda sınav olacak olan genç kardeşlerimizle ilgili başlıklar hepimizi meşgul edebilir.
Transneptünyen Cupido’nun tutulmaya yaptığı etkileşim nedeniyle, birçok ev ve aile teması başrole çıkabilir. Evlilik, söz, nişan gibi aktiviteler gündeme gelirken, birçok kurumun açılış ve davet organizasyonu da olacaktır. Ertelenen tarihler; evlilik ve bekleyen boşanmalar açısından dikkat çekici. Birçok ülkede, itibarlı ve saygın ailelerin düğünlerine şahit olacağımız gibi, boşanmalarını da duyabiliriz.
Tutulmada Merkür’ün Sirius sabit yıldızıyla yaptığı kavuşum, bazılarımızın en büyük ve en ışıltılı hayallerine kavuşacağını anlatıyor. Bu durum, sahip olduğumuz ailemizin, güvende hissettiğimiz kişilerin varlığının, aslında en büyük şans ve zenginlik olduğunun farkına varmamıza neden olacaktır. Aile kurmak, ev almak, evlenmek gibi hayalleri olanlar beklemediğiniz gelişmeler ansızın kapınızı çalabilir.
Meslek ve kariyer yaşamımızda aileyle, kardeşle, kuzenle iş yapanlar açısından tamamlanması gereken başlıklar olabilir. Bazılarımız aile işini devralmak durumunda kalabilir. Aile içi gerginlikleri gidermek için çok doğru zaman olduğunu bilmelisiniz.
Diğer yandan, aile büyüklerinin sağlığıyla ilgilenmek durumunda olabiliriz. Tutulma şifası gelen birçok kişinin iyileşme sürecini de başlatabilir. Arkamızdan konuşulanlar, dedikodular ve daha birçok sır aydınlanacaktır. Haberci rüyalar görebiliriz. Rüya kanalıyla gelen mesajlar olabilir.
Mars’ın Plüto Jüpiter ve Pallas’a yaptığı ılımlı açıyla, baba çocuk ilişkilerinde çözülmesi gerekli sorunlarda duygusal süreç ne ise ona göre eylem yapma potansiyelinde olabiliriz. Aslında şifalanması ve iyileşmesi açısından gayet elverişli olan bu görünümü iyi değerlendirmeliyiz. Affedilmesi gereken geçmişi geride bırakabilmeliyiz. Yanı sıra, resmi kurumlarda, aile ve eşle ilgili başlıklarda, örneğin vergi, miras, banka veya kredi gibi çok fazla risk almadan hamle yapabiliriz. Biraz da akışın bize sunduğu kadarıyla yetinmemiz gereken bir süreç bu.
Her ne oluyorsa, kadersel plan devrede olacak bu tutulmada. Payımıza düşeni kabul etmeyi ve azla yetinip bolca şükretmeyi sakın aklınızdan çıkarmayın derim…!
Olgu ILGIN