Herkes hesap yapar, Allah’ın hesabı tutar…!
14 Aralık saat 19:16’da Yay burcunda 23 derece ile tam Güneş tutulması olacak. Yılın son tutulması, burcun son dekanatında Satürn yönetiminde, Güney düğüm yönünde ve Merküryen etkiler barındırıyor. Düşünmek, konuşmak, araştırmak, öğrenmek, doğru bilgiye ulaşmak, adaleti temsil etmek, hak kavramlarını gözetmek önemli.
Tutulma; Mars destekli. İki ateş elementi olan, Koç ve Yay burçlarının birbirlerine yaptığı olumlu bağlantı; önümüzdeki süreçlerde her ne olursa olsun, motivasyon ve gücümüzü kaybetmeyeceğimizi, kendimizi düşünerek kararlar alıp, risk içeren adımlar atmaktan korkmayacağımızı anlatıyor.
Güneş tutulmaları hayatımızın 1 ile 2 yıllık dönemlerini kapsar, toplumsal olayları anlatır ve aslında çok güçlü yeni aylardır. Tutulma dereceleri, haritalarınızda bir açı kalıbı oluşturuyorsa önemli bir dönüm noktasındasınız demektir.
Tutulma; 6. Evde oluyor. Sağlık tutulmanın temel başlığı. Sağlık çalışanları, doktorlar, hayvanlar, iş ve günlük yaşam tempomuz, rutinlerimiz, mesai arkadaşlarımız, hizmet sektörleri, yardımcılarımız, destek gördüğümüz veya vereceğimiz alanlarla ilgili dikkat çekici başlıklar oluşacaktır. Yanı sıra; at yarışlarıyla ilgili kazalar olabilir, ordu, asker, sivil toplum örgütleri ve halkla ilgili gündem maddeleri hareketlenebilir. Mimarlık ve iç mimari alanında gelişmeler olabilir. Dinle ilgili toplumsal krizler yaşanabilir. Sosyal medya, yurt dışı konuları, digital platform, teknoloji, internet alanlarında yasaklar tekrar gündeme gelebilir. Tüm bunlar ise, üzerimizde bir kaos yaratabilir.
Tutulma yöneticisi Jüpiter’in Oğlak burcunun son derecelerinde Satürn ile yaptığı kavuşum, tüm yıl etkisini hissettiğimiz “ sıfırlanma “ başlığının altını çizerek; evlilik, ortaklık gibi resmi kurum birlikteliklerinde de son noktayı koyma potansiyelinde olabilir. Uzatmalı ve sürüncemede olan birliktelikler yol ayrımına gelebilir. Eski ve geleneksel tavır sona eriyor.
Tüm bunlar olurken; en önem vereceğimiz konu, dürüstlük, ilkeler ve adalet kavramları olacaktır. Zaman zaman karar ve söylemleriyle sosyal medyada, basın ve yayın aracılığıyla; bunları, karıştıran yanıltan etkiler altında kalıp, dağılabiliriz ve yönümüzü kaybedebiliriz. Söylenenler, kafamızı karıştırabilir. Ancak doğru yolu bulacağımızdan ve bize ilahi adaletin yol göstereceğinden kuşkumuz olmamalı.
Kutsal zamanlaması gelen; büyük ve gerçek aşklar alevlenebilir, karmik çiftler, ruh eşi ve ruh ikizleri karşılaşabilir. Bunların başlangıcına tanık olacağımız gibi, bu tip ilişkilerin potansiyel ve sarsıcı krizlerle bitişlerine de tanık olabiliriz. Ruh eşi ve karmik ilişkilerin yolculuğu sonsuzdur. Önümüzdeki yıl da, vadesi gelen ilişkilerin aşkları ve hikayeleri devam edecektir.
Gece yarısından itibaren; tutulma derecesinden ayrılan Ay; ( mitolojide Artemis ) galaktik merkez noktasına ulaşarak, eril ( Güneş ) ile, yaptığı konuşmaları iletecek. Eril, dişil dengemizi korumak önemli. Kendimizle, duygu ve ruhumuzla kurduğumuz ilişki önemli. İlişkilerimizle ilgili, hedeflerimiz ve bakış açılarımız önemli. Ay; hem duygusal hem de ruhsal depomuzdur. Depoda, bilnçaltınızda saklı tutulanların farkına varın. Annenizle kurduğunuz bağlar, tutulma etkisiyle çok önemli farkındalıklar yaratacaktır. Ve Ay; galaktik merkeze ulaştığında, kozmosa tüm bunları iletiyor olacak. Sorunlarınız, sorularınız cevap bulacağı gibi, kozmostan gelen yanıtları da alabileceksiniz.
Çok önemli bir tutulma bu. Ne olursa olsun, iyiye ve ilahi adaletin gücüne inanın ve ona sığının…!