Hayat felsefem değişiyor, ben değişiyorum…
26 Kasım’da saat 18:06’da Yay burcunun 4 derecesinde yeni ay doğuyor. Yeni ay yöneticisi Jüpiter Yay burcu yolculuğunun son derecelerinde kendi evinden çıkmadan bizi farklı ve daha bilge bir bakış açısına, yenilenmeye yeni ufuklara açılmaya ve günlük yaşamdaki kavgalardan uzaklaştırmaya davet ediyor.
Yeni ay; 6 evde olduğundan, günlük yaşam ritmimizi, günlük sorumluluk ve programlarımızı iş yaşamımızı, çalışma arkadaşlarımızı hizmet aldığımız ve verdiğimiz alanları, sağlığımızı ilgilendiren konularda bizi hareketlendirecektir. Yeni bilgiler edinmek, yeni eğitimler almak, farklı kültürleri farklı bakış açılarını merak etmek, daha çok seyahat etmek, spora başlamak, yeni çevrelere girmek, beslenme biçimimizi değiştirmek, hayatı biraz maceracı bir pencereden izleme isteğimiz güçlü olacaktır. Daha adaletli, daha vicdanlı ve daha iyimser bir enerjide olacağımız bu dönem, hayatla olaylarla savaşımızı da bitiriyoruz.
Anın haritasında yükselen İkizler burcu ve yöneticisi Merkür ise hala Akrep’te. İletişime konuşmaya meraklı ve hevesliyiz ama karşımızda bu enerjide kimseyi bulamayabiliriz hala. Bu dönem biraz daha gözlemek izlemek ve dinlemek daha sağlıklı olacak gibi.
Yenilenme isteğimiz ve topladığımız enerjimizle, önce günlük alışkanlıklarımızı temize çekebiliriz mesela. Spora başlamak, daha çok seyahat etmek, yeni bilgiler almak, yeni eğitimler, hiç biri olmazsa kitap okumak gibi. Yeni bir diyet programı işe yarayabilir. İş hayatımızda da bir çok şeyin değiştiğine tanık olabiliriz. Belki de iş bile değiştirebiliriz.
İç görü zenginliğimiz zihnimizin nasıl çalıştığının farkında olmamız bilinçaltımıza yaptığımız keşif sayesinde bir çok olayı ve kişiyi şifalandırma yeteneği verdiği gibi, atacağımız adımlarda ve kararlarımızda da bize motivasyon ve cesaret verecektir. Buradaki cesaret daha önce almaktan kaçındığımız veya korktuğumuz kararları almamıza neden olabilir. Bazıları sağlığı için korktuğu o ameliyatı olmaya karar verebilir. Mantıklı olmak yerine zihnimiz daha çok sezgisel çalışacaktır. Daha sonradan pişman olmamak için karar vereceğimiz durumlarda sezgilerimizle ilerlemek yerinde olabilir. Bu dönem kadersel olarak geleceğimize yön verecek kişilerle bağlantı kurabiliriz. Bir şekilde karşımıza çıkarlar ve zor dönemeçlerde fikirleriyle bize yön verebilirler. Araştırmak bulmak keşfetmek için çok değerli zamanlardayız. Öğrenmek istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.
Para ve statü ilişkilerde önem kazanabilir. Bu sebepten zengin ve köklü ailesi olan kişilerle bir arada olmak veya evlenmek isteyebiliriz. Evliliğimizde ve ilişkilerimizde kendimizi beslemek için daha çok para daha çok toprak edinmek isteğimiz öne çıkabilir. Bazıları için bunların eksikliği ise, kendine duyduğu güveni zedeleyebilir. Diğer yandan, bazılarımız sırf bu sebepten yaptığı evliliği derinden sorgulayabilir ve farkına varabilir. Ortaklı işler ve projelerde güçleri birleştirerek başarılı olmak arzusu da ortaya çıkacaktır.
Yay; yeni bir seyahate çıkmaktır. Yay; yeni bir maceraya atılmaktır. Olayların arkasındaki iyimserliği görmektir. Daha pozitif ve idealist olmaktır. Adalet ve dürüstlük kavramlarını büyütmektir. O zaman okumuzu çekelim gitmek istediğimiz diyarlara doğru…