Yaralı ilişkilere tadilat zamanı!
28 Mart saat 21:48’de Terazi burcunun 8 derecesinde Chiron Venüs kavuşumlu bir dolunay olacak.
Terazi Zodyak kuşağında ilişkileri yönetir. Bu dolunayda; ortaklıklarımız, danışmanlıklarımız, evliliğimiz, partnerimiz ve her türlü ilişkimizle ilgili büyük farkındalıklar kazanacağız.
Büyük umutlar besleyerek geleceğimiz planında yer verdiğimiz ilişkilerimiz ne durumda ? Bizimle yola devam edecekler mi yoksa artık görevlerini bitirdiler mi ? Canımızı acıtanlar burada mı ? Ya bizim incittiklerimiz ? Bu yaralar nereden geliyor kimlerden miras bize ? Değerimizi düşürmeye çalışanlar bize kendimizi değersiz hissettirenler siz de burada mısınız ? Bunca zaman ben ilişkiye mi yatırım yapmışım yoksa partnerimi sevdiğim için mi bu ilişki içinde kalmışım ? Ortağım beni kandırıyor mu ? Bu ortaklıktan sağlıklı bir iş çıkar mı ?
Dolunay; tüm ilişkilerimize mikro cerrahi gibi bir operasyon yapıyor. Tadilat yapabiliriz, onarabiliriz, iyileştirebiliriz; eğer konuşmayı bırakıp dinlersek, eğer içimize danışmayı bilirsek. Eğer içimizdeki çocukla konuşmayı başarabilirsek, onun isteklerine kulak verirsek. Kendi öz değer duygumuzu karşımızdaki kişi veya kişilerin eline teslim ettiğimizin farkına varırsak. İlişkileri idare etmenin, kendimizi yok saymak olmadığını anlarsak.
Dolunay ilişkilerimizden yola çıkarak; o ilişki veya kendimizin neye ihtiyacı olduğunu gösterecek bize. Eğer ortağınızla bir sorununuz varsa konuyla ilgili uzmanlardan destek alarak onarabilirsiniz. Veya ortaklığı bitirebilirsiniz. Eğer evliliğinizle ilgili bir sorun varsa aile terapisti veya evlilik danışmanından destek alabilir veya ayrılabilirsiniz. Eğer çevrenizdeki kişiler size kendinizi değersiz hissettiriyorlarsa dönüp kendinize bakarak ilk değersizliği nerede ve kaç yaşında yaşadığınızı keşfedebilirsiniz. Ve bu noktada sizde bir danışandan kendinizi iyileştirmek için destek alabilirsiniz.
Dolunay’da Mars’ın kuzey düğümle yaptığı kavuşum ve dolunaya gönderdiği etki nedeniyle, ne olacaksa zamanı şimdi dedirtiyor bize. Başlamak kadar ayrılmak da doğal. Ayrılırken fesatlık yapma, kin gütme, düşman olma karşındakine. Dengeli ve nazik ol.
Dolunay sözü Jean Christophe Grange ‘dan gelsin “ Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın, muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur “