8 Nisan’da saat 05:34 sularında Terazi burcunun 18 derecesinde dolunay olacak. Güneş’ de tam karşısında Koç burcunda üstelik yücelim derecesinde. Kadın erkek, patron çalışan gibi her türlü ilişkimiz mercek altında. Dışarıya yansıttığımız survivor görünüşümüz, iç dünyamızı ruhumuzu bozmamalı, ruhsal açıdan da dengede olabilmeliyiz. Zira, önümüzdeki 14 günlük süreçte, içinde bulunduğumuz kaotik ve duygusal sürecin ilişkilerimiz üzerindeki yansımalarını göreceğiz.
İstanbul’a göre çıkarttığım haritanın yükseleni Balık ve tam yükselen noktasına yerleşmiş Neptün ve Merkür, bazı belirsizliklerin, kafa karışıklıklarının biraz daha devam edeceğini gösteriyor. Ayrıca sağlık, ilaçlar ve şifa konusu da gündemimizde olacağa benziyor. Bir çok fikir Dolunay’da en doğrusu buymuş izlenimi verebilir bizlere. Ancak en iyi çözüm ve yol için bazı şeylerin yıkılmasına izin vermek ve yeniden yapmak olabilir diye düşünüyorum.
Dolunay yöneticilerinden Venüs İkizler burcunda, Mars ise Kova burcunda. Bu ikilinin arasındaki olumlu açıyı iyi kullanabilmemiz çok önemli. Bu ikiliye Satürn’de destek oluyor. Gerek finansal açıdan, gerekse ruhsal açıdan psikolojik sınavlardan geçtiğimiz bu dönemde, kaybettiklerimizi yerine koyabilmek için, daha farklı, zekice çözümler üretebilmeliyiz. Sosyal çevremizi kullanarak bulacağımız çözümlerde, başkalarının haklarına tecavüz etmemek, fırsatçılık peşinde koşmamak ve aşırılığa kaçmamak gerek. Bizim için fayda sağlayan çözümün toplumun diğer bireyleri içinde fayda sağlamasına gayret gösterebilmeliyiz. Bu kısım hayli önemli. Zira, Uranüs’ün Mars ve Satürn ile olan etkileşimi ile, beklemediğimiz koşulların ceza/ödül sistemi ile sistem tarafından karşımıza çıkartılacağını desteklemekte. Yani sadece kötü bir bencillikle alınan çözümlerin bize ceza sistemi olarak veya kendimizi düşünürken başkalarına da fayda sağlayacak çözümlerin bize ödül sistemi olarak dönebileceğini söyleyebilirim.
Özellikle internet, reklam medya, basın yayın alanlarında çalışanlar için yeni ve farklı çalışma sistemlerini gündeme gelirken, alış veriş haliyle dijital platforma kayabilir. Bir çok meslek erbabı ilişkilerinden alacağı destekle, para kazanma koşullarını sosyal medya üzerine taşımak isteyebilir. Bu noktada daha önce yapılan girişimlerin hangi aşamada ne kadar sağlıklı yürütülebildiğini de görmek imkanı doğacaktır. Eksikler tamamlanırken, gereksiz detaylar da imha edilecektir. Bir çoklarımız için, yeni para kazanma koşulları ve imkanlar doğabilir. Yaratıcı zeka bu noktada devreye girecektir. Özellikle grup ve toplu yapılan çalışmalar veya iş birlikçi projeler de gündemimize gelebilir.
Yanı sıra, Kuzey düğümün 4. Evde olması nedeniyle bir süre daha evde oturmaya devam edebiliriz.
Dolunay, bazı başlıkları netleştiriyor gibi görünse de, yine de yolumuz bir süre daha sisli havada seyredebilir. Ancak bu sisin bizi ele geçirmesine izin vermeden, koşulları çevremizdeki kişileri de düşünerek yeniden planlama becerisi geliştirebilmeliyiz. Gerek duygusal, gerekse finans alanımıza ait konularda denge sağlayabilmeliyiz. Sağlık yalnız fiziksel bedenden ibaret değildir. Ruh dünyamızdaki çalkantıların farkına vararak kayığı suyun akışına bırakmak yerine, kürekleri elimize alıp çekecek gücü bulmalıyız. Çünkü kıyı karşıda, sadece şu an biz göremiyoruz.