Ay tutulması, Merkür retro ve Güneş tutulmasını arka arkaya yaşayacağız. Gökyüzünün karışık olması, bizim bazı şeyleri yoluna koymamıza fırsat tanıyacaktır. Her şey biraz daha görünür olacak. İki yıldır ertelediklerimizi artık ertelemeyeceğiz. Gökyüzü özet olarak ne diyor; ‘Sana defalarca seçim şansı verdik, kendin için, kendi iyiliğin için seçim yapma cesaretini gösteremedin. Erteledin, görmezden geldin.’ Artık, bazı şeyler olması gereken gibi olacak, senin için iyi olsun diye.
Görmezden geldiklerimiz, suistimal edildiklerimiz yüzümüze çarpacaktır. Sevgi, artık suistimalin maskesi olamayacaktır. Mesela artık beklentileri karşılamak adına hırpalamaktan vazgeçeceğiz kendimizi. Mesela yoksunluk, tükenmişlik duygusunu yok edebileceğiz. biraz daha var hissedeceğiz kendimizi. Yere basacak ayaklarımız.
Hani artık yalandan iyiyim demeleri iyiye dönüşebilecek. Çünkü, iyi hissettirene gideceğiz, cesaretle. Mesela artık istemediğimiz halde yapmayacağız bazı şeyleri. Onlar var olsun diye hayatımızda, biz yok olmayacağız artık.
Sırf korktuğumuz için aynı günü yaşamayı bırakacağız belki de. Aynı insanlara, aynı cümleleri kurup, aynı beklentilere girmeyi bırakacağız belki de. Bu sefer bazen elimizde bile olmayacak bırakmak veya bırakamamak. Defalarca bize verilen seçim şansını, bu sefer iyiliğimiz için alacaklar elimizden belki.
Merkür retrosu ile anlaşılmamak, yanlış anlaşılmalar, iletişimsiz ilişkilerin bitişi, eski yakın ilişkilerin dönüşü, uykusuzluk, gereksiz gerginlik, dengesizlik ana konular. İkizler burcunda olduğu için asıl Merkür retroyu bu sefer çok daha net fark edeceğiz. Bu yüzden lütfen sakin olunuz, bir değil iki kere dinleyiniz, dinlemeyi öğreniniz. Aynı hataları tekrarlamayınız. Kolaylıkla geçsin ve gitsin.
Biraz daha akışta, biraz daha izin vererek, kendini bilerek. Koşmadan, panik yapmadan, geç kalıyormuş hissi yaşamadan.
Biraz daha yaşadığımızı fark edeceğiz. Var ol.